Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jyri

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas jyri »

TRG kirjutas:Riivas veidike silma Jyri poolt väljakäidud tõenäosus, et ühest kutsikast sajast saab hea töökoer ja ühest kolmekümnest saab rahuldav töökoer(suht kehva protsent ikkagi :lol: ). Mina isiklikult ei üldistaks seda Eesti koerte(laika) maastikku nii palju, sest isegi väikeses(pindalalt :wink: ) riigis nagu seda on Eesti ,ei ole võimalik teada kõiki jahimehi ja nende koeri.

Jutt käib ainult ametlikult KINNITATUD omadustest. Kindlasti leidub ka superpuper laikasid, kes metsas tööd teevad. Ainult jääb selgusetuks, mille järgi ja kes nende tööomadusi hindab/ võrdleb?
Aga 5+ diplomit ja punktidega 70+ on maksimaalselt 1 koer 100-st. Kui sedagi. :P Vaadake ise registrist ja tehke järeldused. Korrutada/jagada ja % arvutada pole ju ülejõu käiv tegevus.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas TRG »

Neid 5+ diplomitega koeri on arvatavasti sellepärast üks sajast(väidetavalt) ,sest tavaline jahimees koos oma koeraga ei viitsi seal aias viis korda käia ja ega see sõit,aias käik ning katse ka tasuta pole.
Õnne peab olema
laikamees
Postitusi: 11
Liitunud: T Apr 08, 2014 3:37 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas laikamees »

Tere mehed.
Peaks vist uue teema foorumisse ülesse panema, sest algne jutt ja küsimus Jahsarve kuulsate :lol: koerte kohta on muutunud arvete klaarimiseks, ning mees ei ole vastusd saanud , kas võtta Jahisarvesd koer või mitte.
Minu vastus, sellele mehele kes teema ülesse tõstis on...parem ära võta, sest niipalju on läbi aegade kulda olnud paljude pettunud meeste hääli, et koertel on närgad jahiinstinktid.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas duma »

jyri kirjutas:Jutt käib ainult ametlikult KINNITATUD omadustest. Kindlasti leidub ka superpuper laikasid, kes metsas tööd teevad. Ainult jääb selgusetuks, mille järgi ja kes nende tööomadusi hindab/ võrdleb?
Aga 5+ diplomit ja punktidega 70+ on maksimaalselt 1 koer 100-st. Kui sedagi. :P Vaadake ise registrist ja tehke järeldused. Korrutada/jagada ja % arvutada pole ju ülejõu käiv tegevus.

Jyri aitab postituste kogumisest. Mis juttu sa ajad ja endale pidevalt vastu räägid?
Kord räägid ainult AMETLIKULT kinnitatud katsetest, ja siis 1:100-le sinna hulka arvestad mitte jahil käivad koerad (diivanikoerad).
Kui enne oli jahikatse 1 võimalus passi saamiseks, ja enam seda pole vaja tee ise järeldused, palju laikadest hakkavad katsetel käima?
PS-modedel liigutamise teema :)
duo on parem
valimae
Postitusi: 25
Liitunud: T Mär 19, 2013 2:05 pm

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas valimae »

Rahu rahu mehed. Juulis saab mul praegune koer 2 aastaseks ja käisin hiljuti temaga aivo juures kus saime 73.p ja palju kiita. Kui selle koera võtsin ei uurinud tausta ja võtsin riski kusjuures ei olnud vanemad katsetel sama moodi käinud. Aga nähes palju vaeva koeraga tuleb näha et temast hea koer saadda siis enam seda riski võtta lihtsalt ei julge. Vanemate katsed oleks vähemalt mingikski garantiiks et kutsikas asja vastu mingitki huvi üles hakkab näitama. Ja kui enne koera võtmist statistikuid kuulama hakata siis enne ega vist enam koera võtta julgegi :lol:
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Postitus Postitas puugi »

No nii!Ei olnud enam tahtmist vales teemas küsimusi esitada!
Kõik jutt on muidugi väga ilus.Aga palun seleta Jyri mulle kus on Sinu kuulsate koerte kutsikad?
Ainus asi mis jahikoera väärtuslikuks teeb on tema jahiomadused ja järglased?
Kui järglased ei õigusta ootusi,siis on üks vanematest või mõlemad täitsa tavalised jahikoerad?
Metsa esimesi ja teisi järke ei pea mitte millekski kuni on kasvõi üks metssiga kusagil tarandikus olemas!
Põhjus on lihtne-soovitasin tuttavale koerakutsika ostmist,sest mõlemal vanemal olid tehtud 1.-sed järgud just metsas.Kõik tundus algul vägev.Mehed hakkasid järsku kurtma,et suur ilus koer ei toimi.Seaaias plõksus siga 40 meetri kauguselt ja kui kult järsult liigutas jooksis veel kaugemale.Ise olin juures ja nägin seda pealt.Venelased ei ole siiani aru saanud,et miks ma neile sellist koera soovitasin.
Samast pesakonnast oli samasuguseid veel.Miks selliseid katseid tehakse?Kui on vaja hädasti mingisuguseid diplomeid teha,siis tark kohtunik paneks 3.järgu.Kui järglased on nõrgad ei paistaks asi vähemalt välja.Ikka tuleb mõni kes on vanematest nõrgem ja kogu lugu.
Neid katseid on palju tehtud mis pole tegelikult midagi väärt.Kohtunikud teavad seda ise ka kes mida ja kuidas on välja kirjutanud!
Kui koer haugub 40 meetri kauguselt pesas olevat siga ja siga maha lastakse ei ole ikka tegu esimese järguga.Kui koer püüab põrsa kinni pole kah tegu 1.järguga.Kui kohtunik ei näe ega kuule koera ja pärast kusagilt autost visatakse sead välja ja öeldakse:koera eest lasime need sead-ei ole seegi 1.järk!
Kuidas saab hinnata tööd mida ei näe 1.järguga!Ja selliseid katseid on tehtud päris palju.
Sellepärast sea metsakatset tegema ei lähe kah!
Ja kui keegi julgeb kobiseda panen kohtunikud,koeramehed ja koerte nimed ka siia välja kes on suli teinud!
Mulle aitab ühest kohtunikust ja seast kah.
Ainus küsimus on keda üritatakse petta?Lugejaid on mul siin küllaga.
Ja kekutada asjadega mis ei ole tuhkagi väärt on labane!
jyri

Re: Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Postitus Postitas jyri »

Puugi, vastan su küsimustele, nagu lubasin.
Ma ei tegele koertekasvatamisega selles mõttes, et kutsikate müügiga. Oma koeri olen paaritanud rohkem nn. füsioloogolistel kaalutlustel.
Esimese Bossi järglane oli ka Taago Boss II. Tööomadused kommenteerimist ei vaja. Selle Boss II paaritused ühe konkreetse emasega ei andnud häid seakoeri (olid venekeeli "meltchatniki"), aga teise emasega sai ilusad töökoerad kätte. On ka ühe minu emase töötavad järglased ühest pesast.
Sinu küsimusest tulenevalt oleme tagasi ammuses teemas- boniteeringu vajadus, kus tõesti arvestatakse ( eliitklassi pääsemiseks) ka töötavaid kutsikaid ja lisaks on vaja kasvõi ühte II järgu diplomit (miks mu esmesel oli 4xIII järg- tahtsin teda eliitklassi) jne.
Ja boniteeringu aretusklassist tingituna saab juba ka kutsikate potentsiaali hinnata ja sealt ka hinda differentseerida- kui 1 tõuaretusklass, siis üks hind, kui "eliit"- siis hind on teine. Ja kas mõlemad vanemad on boniteeritud või ainult üks või kumbagil pole. Eks siis ostja ise vaatab, kas ja millist kutsikat osta.
Kordan- ma ise ei paarita koeri kutsikate müügi eesmärgil! Katstel käin lihtsalt selleks, et teada, mida mu koerast ka spetsialistid arvavad. Mitte NSR tegelased, nagu siit foorumist enamjaolt koorub.
Pane tähele- ma pole kellegi koeri ega koertetõugusid halvustanud- ma räägin koguaeg üldisest tendentsist, sõltumata konkreetsest tõust!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Postitus Postitas puugi »

Jutt juba palju selgem!Sa vähemalt oled aru saanud,et emast ei tule ainult piim!
laikamees
Postitusi: 11
Liitunud: T Apr 08, 2014 3:37 pm

Re: Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Postitus Postitas laikamees »

Jah Puugi, ka mina mäletan aegu, kui meie vanemad kolleegid e.autoriteedsed kasvatajad ja isasde koerte omanikud ütlesid otse välja, et emasdest koertesd tuleb ainult piim ja muud ei midagi. Võeti kätte ja paaridati kõik emased laikad ära, mis ette juhtus.
Kas need emased koerad töötasid ja kuidas ei huvitanud kedagi.
Isegi diivani koerad läksid loosi. Tulemus oli kesgpärane või otse õeldes s..t supp, mida me siiani helbime ja kuidagi ei taha see ka otsa saada.
Tegelikult tehti Eesti laikadele ja jahimeestele sellega karuteene.
Aga eks see mida keegi tegi jääb igaühe südametunnisdusele, kui see nendel meestel üldse olemas on. Mudugi võib olla naad ei saagi aru ja nende arvates ongi kõik OK.
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Postitus Postitas vollifedja »

Mis asi on füsioloogiline vajadus?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Postitus Postitas puugi »

Selga ronimine vististi?
jyri

Re: on kellegil kogemusi Jahisarve kenneli koertega?

Postitus Postitas jyri »

andrus kirjutas:Lihtne jahimees ja koerasõber saadab teid nende diplomite ja punktidega pikalt puu taha ja käib oma koeraga jahil edasi.
.


Siin ongi kaks erinevat omadust või ülesannet. Üks on jahilkäimine ehk koera "tarbimine" ( vabandan koerte ees, et seda terminit kasutan), kus tõesti esma- ja ainutähtis on koera tegelik töö, mitte mingid "diplomid" . Töötab koer, mitte paberid.
Aga hoopiski teine asi on koerte paaritamine. Vot siin ongi vaja "notariaalset" kinnitust, et kõik jutud antud isendi tööomaduste kohta vett peavad.
Mäletan aegu, kus künoloog( Pihlamäe, Serebrjakov) andsid loa paaritamiseks ja valisid ka soovitusliku partneri. Ja 5-l päeval peale kutsikate sündi tulid pesa ülevaatama ja selle kohta tehti vastav Akt, spanjelitel/foksidel kupeeriti sabad.
Mäletan ka seda, et tollal ( vähemasti minu koertel) oli välikatse tulemuse hindajaid 2 või isegi rohkem, ehk konsiilium. Nüüd piisab 1 ekspert otsustajaks. Ajad muutunud.
Praegu aga tuleb 5-l päeval kutsikate sünnist hoopiski naabri Pets ja palub, et pane Kennelliidu dokumentide avaldusse 2 kutsika võrra rohkem kui sündis kirja! Mul kah kutsikas,sugulasel Voltsil samuti, paraku ilma paberiteta, aga tänu sellisele "süütule" trikile saab ka minu "puhasttõugu" jahikoer mingidgi paberid.
Ja mõned teevad nii. Siis imestatakse, kust tulevad lonkõrvsed laikad või 40cm turjakõrgusega taksid, kiibid ja paberid OK .
Nii et kui tahad oma koerale järglasi, ole mees ja käi katsetel, kusjuures erinevates kohtades erinevate eksperdite juures vältimaks süüdistusi, et kohtunikuga diil tehtud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Kuna ma ei kavatse kunagi oma koera paaritada kui just keegi väga ei soovi ning Puugi selleks "dabroo" annab(seda selleks,et mees on kursis teemaga ja valib hoolega kes,kust ja miks pärit on.Muidugi ei saa garanteerida,et vananedes seniilseks ei muutu ja segaseks ei lähe) siis ehk. Kui aga uut koera tahan on piisavalt leida mehi kes soovitavad ning lihtsalt umbluud ei aja.
Pigem näeksin ma mitte töötamises rohkem enda süüd kui koera.
jahismurf
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laikadest ja statistikast (poolitatud teema)

Postitus Postitas puugi »

Seni kuni on totukesi kes lambist kutsikaid rabavad ei muutu midagi.Mul sünnivad 20.paiku koeral kutsikad ja Jyri tuleb vaatab nad üle?Ei tunne isegi kaasa sellistele meestele kes tühipaljast loba usuvad ja uisapäisa kõik koju tassivad!
Kui ei ole pabereid pole ka hea kutsikaga midagi teha!
Vasta