Verejälje eksamid Leedus

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Verejälje eksamid Leedus

Postitus Postitas vollifedja »

Mida teha jahikoeraga kevad-suvi, kui suurt jahti ei ole? Eks ikka harjutada, teha katseid, osaleda võistlustel... et koer "rooste" ei läheks ja saaks lihvida oskusi, leida sobivat tegevust mõlemile. Olen aastaid sõitnud ka Leetu verejälje, kompleks jm erinevate klubide erinevatele võistlustele. Tänud leedukate ürituste suurepärasele korraldamisele, on see puhas nauding. Väga palju jahikoerandusega seonduvat oleme saanud ühissupi söömise ajal läbi arutada, kokku leppida, üksteist-teineteist aidata-toetada..Leedukate katsete korraldamine on tase omaette. Korraldavad -organiseerivad 10-15 meest-jahimeest, lõkkel keedetud supp, transport katsekohta, väga viis!
Seekord Canis Cup võistlustel Perlojal, osales 11 koera, +6 baierlast omas klassis, omal jäljel.Eestist osalesid 3 taksi-pikakarvaline, karmikarvaline ja kääbus lühikarvaline. kõikmeie koerad said tulemused kirja, pikakarvaline Badamtam`s Voodoo man-UUno-on osalenud Leedus võitlustel mitmeid kord, "vana kala", vaatamata 4 eluaastale. Alati on võitnud, üle 100 p,lisapunktidega- mu vanem pikakarvaline JAHISARV PLUTO-VOLLI, seekord jätsin 11 a koera pensionile, et anda noorematele võimalus.Võitulus oli tihe-I-II koha vahe oli 2 p. II-III koha vahe oli ka 2 punkti, oli ka 0 lõpetajaid, nagu ikka..Karika tõime koju tagasi.
Mõtted liiguvad korraldada Balti Cup verejäljes võistkondadele.. augustis kohtume leedukatega taas Leedus Võistkondade vahelisel võistluse, läheme eelmise aasta takside võistkonna ESTTAX võideldud esikohta kaitsma, eks siis arutame-plaanime konkreetsemalt juba.
Oodatakse igal aastal väga meie baierlasi ka, olen kutsunud, aga ei võta vedu...
Manused
31.05 CANIS CUP Eesti.jpg
Vasta