Laika kasutamine soku järelotsingus

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas Metslane »

Mis targad laikamehed räägivad, kas võib kasutada laikat soku järelotsingus või mitte?
Aim small, miss small!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas Tormis »

Ei, sest siis hakkab peni pidama metskitse endale lubatud ulukiks ja kits on hulka kergem saak, kui siga.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas kakuke »

Ma samal põhjusel ei kasuta taksigi kitse otsingul. Enda jaoks olen mõelnud välja, et ainult siis kasutan teda, kui tegu on kuldmedalivääriliste sokusarvedega ja see ka enda lastud. Ja mure kitsega sea või põdrajahis on pea olematu ka.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas honkomees »

Tormis kirjutas:Ei, sest siis hakkab peni pidama metskitse endale lubatud ulukiks ja kits on hulka kergem saak, kui siga.

ei soovitaks ka, aga kergemaks saagiks ei pea kitse mitte. Minu koerad on ikka ajus kitse järgi jooksnud, aga kuna viimane on väga kiire koera jaoks, siis jäetakse ruttu järele. Põder ja siga ei põgene koera eest sellise galopiga ja pakuvad rohkem huvi. Aga kui koer saab aru, et kitsele võib jahti pidada, siis võib tal ka visadust tekkida kitse järgi joosta.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas puugi »

Metslane kirjutas:Mis targad laikamehed räägivad, kas võib kasutada laikat soku järelotsingus või mitte?

Enda vana emast laikat kasutasin pidevalt vigaste püügiks.Rihmas ja kui vigane ära jooksis lamamiskohast lasin lahti.Sellise treeninguga tegi kuntstliku verejälje 2.järgu ilma õpetamata ära.
Täheldasin,et üritas vahest ka kitse ajada,aga mitte pikalt.
Aga kui on tugev koer ja paks lumi püüab kitse kohe kinni.See on selline kahe otsaga asi.
Reeglina eelistab ikkagi siga või põtra.
Oma haavatud pronksisoku sain ka laikaga kätte.Ei ole täheldanud,et ta 10 aastat oleks kitsi jahtinud.
Rihmas ei tohiks asjast kahju tõusta.Tervet kitse ei ole koer ka võimeline püüdma ja loobub ruttu.Mina ise vajadusel kasutan.Piinlema jätta pole nagu tahtmist olnud.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas Tormis »

Kits jõuab eest aga oktoobri algul võetakse tall väga lihtsalt kinni :cry:
jyri

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas jyri »

Tormis kirjutas:Ei, sest siis hakkab peni pidama metskitse endale lubatud ulukiks ja kits on hulka kergem saak, kui siga.

See väide on samast kategooriast, kus kitseliha söömine panevat laika kitsi tagaajama. Ja kui toita loomalohga, siis läheb vasikaid murdma jne.
Üle 30 aasta haavatuid kitselisi laikadega leidnud (y) . Pole mingiks saakloomaks muutunud, kui vastav "koolituse kuur" läbi viia. Sellesama 30 aastaga murdsid koerad kokku kuskil 7 kitse ja neist 100% olid ilmselgelt vigased kas haavatud või siis haiged. Tõsi küll, jälitab ka "normaalset" kuskil 100- 200m hasardist, kui enne "astub peale" , siis jätab järgi.
Tehke oma penile selgeks :VS , et kitse jaht pole soovitav ja ongi kogu lugu. Sama käib lammaste ,veiste, hobuste ja kodulindude kohta. Koeraga vaja kasvatustööd teha, mitte ainult tarvitada :twisted: .
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas Tormis »

Jyri irw! Selle saja-kahesaja meetri peal võetaksegi tall ära :lol:
jyri

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas jyri »

Tormis kirjutas:Jyri irw! Selle saja-kahesaja meetri peal võetaksegi tall ära :lol:

Teiste kohta ei tea, teoretiseerida võib palju, aga minu koertega pole kordagi , enam kui 30 aasta sees, juhtunud!
Mul tuttav tegi oma laikadele selgeks, et Eestis pole ka ORAV saakloom. Ja koerad haukusid ainult nugist! (y) , oravast ei teinud väljagi.
Nii et ennem kui koeri süüdistada, peaks ikka enda peale peeglisse vaatama, .
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas Tormis »

:lol: irw Jyri sinu sõnad: Sellesama 30 aastaga murdsid koerad kokku kuskil 7 kitse ja neist 100% olid ilmselgelt vigased kas haavatud või siis haiged. Tõsi küll, jälitab ka "normaalset" kuskil 100- 200m hasardist, kui enne "astub peale". Minu koerad ei ole ka rohkem võtnud aga tegijail juhtub, et laika patustab, see tuleb sellest , et "astub peale" ega ta ei jää kitse ajama, mul noor laika sai valgejänese metsa all kätte ja õhku tõusva nepi ega ta sellepärast veel linnukoeraks muutunud :lol:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas sooviku »

Metslane kirjutas: kas võib kasutada laikat soku järelotsingus või mitte?


Arvan,et mõtekam on mitte.See on nagu kitsejahiks koolitamine,algul käid vere rada mööda järgi ja siis saad kätte ka veel.Punktiks on veel koera kiitmine :wink: .Küll nähtud laikasid,kes tuulavad kitse ajada.Terve looma kättesaamisega on nii,et isegi minu jahiterjerid veristasid,mõned aastad tagasi ühe kitse ära.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas Ax1600 »

Kasutasin alates 5 koera eluaastast, kui kõik muu oli selge. Rihma otsas loomani.
Ei täheldanud, et hiljem jahis avalduks huvi kitseliste vastu. Seega minu arvates võib kasutada küll.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Laika kasutamine soku järelotsingus

Postitus Postitas aivar00 »

Olen miskil verejäljekoolitusel kuulnud väljamaa koolitajatelt, et koera jaoks pidi kitsejäljel olema "magus lõhn" ehk nagu lapsele komm. Seetõttu ka kipuvad koerad poole otsingu pealt ristuvale kitsejäljele üle minema. Kõik kinni ainult õpetamises. Olen seda täheldanud ka enda "koeralaadse toote" puhul. Seetõttu olen üritanud kitse otsinguid samuti vältida. Samas metsas värskele kitsejäljele sattudes kilkab veidikene, jookseb kah mõnisada meetrit ning tuleb siis tagasi.
ikka lõbusalt
Vasta