surnud ulukile haukuma

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

surnud ulukile haukuma

Postitus Postitas tireb »

kuidas saada noort koera surnud ulukile haukuma?
tegemist siis saksa karmikarvalise linnukaga
eelmisel koeral oli see omadus olemas, aga noorele ei mõista õpetada.
ehk mingi kindel metoodika olemas
Viimati muutis tireb, T Okt 13, 2015 11:50 am, muudetud 1 kord kokku.
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: surnud ulukile haulkuma

Postitus Postitas Tormis »

kõigepealt õpeta koerale selgeks käsklus "hääl" ja hiljem kütitud uluki juures annad käskluse "hääl" ja kiidad koera ning premeerid, mul laikad raputasid isegi ennast käskluse peale.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: surnud ulukile haukuma

Postitus Postitas vollifedja »

Kogemus on -kui ise oled lähedal-ei haugu, kui on otsingul ja ise leiavd-hauguvad. mingi käsu peale, siis oled ise juures ja käsutad? See kas on koeral sees, või ei, aga kui instinktid on - küll hakkab.Anna aega. Enne kahte aastat käib usin õppimine ja mäng.lase tal üksi minna 200 m või rohkem laibani.. vaata, mis teeb. Iga asi omal ajal. mul ei haukunud ajus ka enne 1, 5.- olin nõutu.Polnud tatikal lubatud haukuda.. Peale 2 aastat kisa jagub ja jääb ülegi
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: surnud ulukile haukuma

Postitus Postitas kakuke »

See sõltub väga palju ka mahust, et palju verejälge teha. Algul jah haugub, aga kui maht suureks läheb, siis ainult istub seljas ja kitkub karva. Ja enam edasi häält tegema niisama ei hakka.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: surnud ulukile haukuma

Postitus Postitas aivar00 »

Täpselt nii - kellel veres, see haugub. Minu vana terjerit liikumatu laiba peale haukuma ei saa. Nii kui loom kasvõi korraks surnuna lihaskrampis mõnda liigest liigutab on kohe kisa taevani :lol: Muidu rapib veidi ja tuleb tagasi. Siis vaja koeral suu üle vaadata - kui karvu leian uuesti käsklus "otsi" ja siis kiirelt koerale järgi.

Sai küll proovitud verejälje lõpus nahka nööriga või kaikaga liigutada - haugub ainult siis kui nahk liigub.
ikka lõbusalt
Vasta