Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas madiskl »

On kellegil kogemusi soomest tõukoera ostmisel ja kas tasub osta eestis või soomest ,oskab keegi soovitada kedagi ,kelle käest osta vastavat tõugu kas norra põdra koer,või jämtlandrit.,
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas atshunter »

Eile sai just endale kutsikas ära broneeritud Soomes, sünnib jaanuaris. Ega kasvatajad väga müüma ei tüki, tahavad et käiksid soomes haukkumisvõistlustel ja ka niisama harjutamas.. Ja tundub et norraka kutsikad päris kuum kaup väga paljudel kasvatajatel juba kõik kutsikad ette broneeritud.


http://www.shhj.info/keskustelu/viewforum.php?f=29 siit näed norrakaid ja jämtlande kellel tulevad kutsikad.



https://omakoira.kennelliitto.fi/pentuv ... .aspx?Id=8 siin jämtlandid kes on hetkel müüa. norraka kutsikaid pole.
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas madiskl »

tänan info eest atshunter
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas Jack »

Iseenesest ostmisel seal midagi keerulist ei ole. Endale tõin suve alguses Soomest Lääne-Siberlase kutsika. Otsid omale sobiva kutsika välja ja lepid müüjaga ostmises kokku. Müüa teeb sellele kutsikale export pedigree paberid ja nendega toodki kutsika ära. Export pedigreega lähed Eestis kennelliitu ja sealt väljastatakse koerale Eesti paberid.
...kohe metsa...
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

ˇMis Eesti paberid?Isane kutsikas ei pea isegi Eesti registris olema!Emase kutsika exportpedigreele kirjutatakse lihtsalt märge peale ja kõik-vist 15 euri küsitakse kah.
Soomlased kohe ootavad,et Eestlased tulevad nende parimaid kutsikaid ostma?Ise usun,et korraliku jämti kutsika saab kindlamini Eestist kui Soomest.Sama kehtib norrakate kohta!
Katsuge ikka omale selgeks teha,et kes te konkreetsele soomlasele olete! :D
Järgmiseks võiks küsimuse esitada,et kas Soomes on head kutsikat tahtvad jahimehed otsas?
Muidu ma ei räägiks kui ma neid asju hästi ei teaks. :M
Järgmine teema on hind-ei usu,et alla 800 üldse midagi saab.
Aga kui on soomlasest hea sõber võib asi isegi õnnestuda.Mul on kohe mitu!
PS-koera ostmisel ei tule osta tõugu vaid võimalikult head tõu esindajat :!:
Mul üks leedukas korraldab juba 3.ndat päeva ülekuulamist.Kutsika vanavanemad on juba ette võetud ja tundub,et uuringud koguvad ainult hoogu... :D
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas atshunter »

Kõik ikkagi sõltub kutsika müüjast kas ta tahab müüa kutsika välismaale või mitte. On kasvatajaid kes müüvad ainult Soome ja on ka selliseid kellel pole vahet. Tõsi, alla 800.- ei saa heade vanemate kutsikat, hinnad sellised 900-1100. Soome puhul mulle meeldib see et näed kuidas koertel on läinud põdra haukkumisvõistlustel ja haukkumistestidel. ( Eestis vist sellist asja ei korraldata ). Kindlasti võib tulla töötavatelt vanematelt mitte töötav kutsikas ja vastupidi.. Kuid mina isiklikult tunneksin ennast kindlamalt kui vanemad head töötavad jahikoerad. Ei oska seisukohta võtta kust saab parema jämtlandi/norraka kutsika, kuid Soomes kindlasti suurem turg.
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas madiskl »

Ma ise tahaks ka töötavat norrakat või jämplandi, selles osas pole oluline kas eesti või soome ,,kas soovitate kutsikast peale osta või natike vanemat koera.oleks info eest tänulik
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

Eestis korraldatakse ka igasuguseid katseid.Asi on pigem selle taga,et tublide koerte peremehi on äärmiselt raske kuhugile katsele saada.
See suure turu jutt on eriliselt suur pluss?Soomlane Pekka nimetas oma kodumaa suurust just miinuseks.Miks?Meil pidavat nii väike riik olema,et kõik tunnevad kõikki.Seeläbi ka teatakse koertest peaaegu igat asja.(Arvesse ei lähe need mehed kes suust sodi välja ajavad-enamasti joogisena :twisted: )
Ma ise vaatan pidevalt Venemaa turgu,aga enamus koeri mis seal kasvatatakse on kah sodi! :D
Jämtlandi koera kodumaa on Rootsi.Eestis peaks olema isegi sealt toodud koeri!
Norrakaid peaks saama Põlvamaalt(toimivaid)On veel teisigi kasvatajaid jahimehi.
Soomes ei pidanud 75%kutsikatest mis kasvatatakse jahimeestele sobima(Soome jahikoerte klubi mehe jutt)Ärge mitte unistagegi,et saate 25% sisse jääva kutsika.
Aastaks vajatakse Soomes jämedalt 3000 ja peale jahikoera kutsikat(Kuhu need 75%pannakse?)
Populaarseim viis on süstimine.
Aitäh Madisele,et sellise huvitava teema püstitasite. :wink:
Jämtlandi koerad olla sellel mehel täitsa head.(Võid ju sellele lödile venekale samast kohast jämti kõrvale osta?)
Ma võin vajadusel veel valgustada kui vaja(Miks on venekatel hallid kulmud ja miks on jämtlandi koeral lääneka välimus ja tööiseloom jne.)
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas Grouse »

Ma võin vajadusel veel valgustada kui vaja(Miks on venekatel hallid kulmud ja miks on jämtlandi koeral lääneka välimus ja tööiseloom jne.)[/quote]

Puugi, ole hea palun valgusta. Huvitav lugemine, kuna endalgi suur huvi selle tõu vastu.
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas madiskl »

Mul endal on vene euroopa laika 2.5 aastane tahaks talle kaaslast kellega koos töötaks ,sest olen tähele pannud siis meeldib rohkem kellegi teisega koos tööd teha.Sellest ka selline huvi teise koera soetamise ja on meeldima hakkanud norrakas või jämtland .
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

Grouse kirjutas:Ma võin vajadusel veel valgustada kui vaja(Miks on venekatel hallid kulmud ja miks on jämtlandi koeral lääneka välimus ja tööiseloom jne.)


Puugi, ole hea palun valgusta. Huvitav lugemine, kuna endalgi suur huvi selle tõu vastu.[/quote]
Suurima rõõmuga! :D
Venekatel on hallid kulmud kui insenerid on ida-siberi laikat paaritamisel kasutanud(loodame,et tegu pole tahtlik)
Jämtlandi koer on lääneka moodi ja töötab hammastega.Jälle on spetsialistid kasutanud valet tõugu paarilist.
Meil Eestis on ka sellised "külasepad" olemas. :wink:
Sellepärast soovitan enne targu ja põhjalikult uurida,kellelt ja milline koer osta.
Kuulen pidevalt lugusid kuidas meestel koerad tööd teevad.Aga tegelikult kas tehakse tööd karjas või üldse ei tehta midagi! :wink:
Kui kutsikat otsite,siis esmalt vaadata üle kas vanemad on midagi väärt(Mõlemad vanemad)
Järgmiseks soovitan selgeks teha kas tööd tehakse karjas või üksikult(karjas võivad kõik jahindusliku mulje jätta)
Kui vanemad üksiktööd ei tee-loterii.
Enamasti on kutsika vanematel ka enne pesakondi olnud.(Ei ole raske uurida ja puurida)
Minule on näituseks isegi valetatud.Kiidetud taevani oma isast koera-saaks ainult kutsika raha.
Sain haisu ninna,et vänt ajab udu.(Hiljem sokutas isase kergeusklikule ära) :M
Tore oleks kui sellised valetamised ära kaoks.Kellele on vaja sellist koera kes mitte kunagi rahuldavalt tööle ei hakka???
Madisel soovitan ikkagi kutsikas võtta,sest ega Su isane täiskasvanud koera hästi suhtu.
No nüüd peaks asi selgem olema?
Norrakat ära küll samast kohast võta,kus teie praegune norrakas toodi-sodi. :wink:
Palun muljetage ja aidake Madisel korralik kutsikas leida.Metsa on mehel piisavalt ja elukaid kuhjaga! :wink:
Naabrimehe poolest võin ise ka kui tahad jämti või norraka välja sebida.Kumba täpselt vaja(emast-isast)?
Viimati muutis puugi, T Dets 01, 2015 2:29 pm, muudetud 1 kord kokku.
jyri

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas jyri »

Puugi!
Kõike, mida õpetad, leiaks koera boniteeringust. Nüüd küsimus- miks meil seda ei rakendata? Vastus- sest siis ei saa "naabri Mukiga" paaritusest kutsikaid müüa, ostjaid poleks. Aga iga kutsika müük nuumab mitte ainult "kasvatajat", vaid ka Kennelliitu, vetarste jms.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

Siin konnatiigis ei tule see boniteering välja.Kaigastega pillutakse kui tahad midagi ära teha. :D
Ma nuuman hoolega vastavaid tegelasi,aga ikka üritavad mulle mütsi kududa. :D
Tühja,sest boniteeringust.Krt kui ma tahan omale väga head koera saada,siis ma selle ka saan.
Jahimehi on terve pinu ja neil on sobivad koerad olemas.Kustkohast nad need said?
Kulutan tunnikese telefoniga ja kõik jämti-norrakate omanikud ja kasvatajad olemas.(parimate)
Näitused ja katsed on ju pidevalt olnud.Metsas olevad parimad koerad ka.Milles küssa?
Ma täheldan pidevalt sellist asja,et kui üritatakse midagi teha kerkivad esile ahnepäitsid ja muidu sulid.Alati on olnud mängus omakasu ja ahnus(laikade klubi).
Ja tegu pole ainsa moodustisega kus nii juhtus.
Kõik asjassepuutuvad vändad pole minuteada midagi teinud millest kasu teistele tõuseks?
Tegelikult oleks see boniteeringu jura ka ainult kitsale ringile kasulik?
Ma näen selliseid jamasid pidevalt.Kes vastutab kui kutsikast asja ei saa?
Kõik esivanemate näitused ja töökatsed on tehtud.Vanematel suurepärased välimikud+Sert lisaks 7 metssea diplomit jne.Aga järglane 1,6 aastane ja ei toimi.(Üks paadialune ähvardas mütsiks teha)
Mis boniteering teeks???
jyri

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas: Mis boniteering teeks???

Üldjuhul lisaks "näitustele ja katsetele" annaks ka ülevaate antud vanemalt saadud kutsikatest. Nende kutsikate välimik ja tööomadused. Ehk saaks kiirelt teada, kas antud "paarilt" saadud pesa on perspektiivne või mitte? :M . Aga Sul õigus- meie konnatiigis huvitavad sellised "detailid" ainult väga kitsast ringi jahimehi, kellel ka ilma selleta on "pilt selge" .
Sul ka täielik õigus, et peab vaatama mõlemit vanemat. Samalt isaselt ( emaselt) erinevate emastega ( isastega) saadud kutsikate tööomadused võivad erineda rohkem, kui laikal ja terjeril erinevusi välimikus. Seda näiteks.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

Ma räägin konkreetsest 1,6 aastasest kutsikast.Tal on kuhjaga vanemaid õdesid ja vendi näitused ja katseid kah piisavalt.Väidetavalt puudub suurem huvi looma vastu.Ei olnud ainsat märki,et tegelane selline uimakott on. :M
Oleks kohe esimeses pesakonnas selline tegelane olnud,siis poleks rohkem ühtegi teinud.
Vasta