Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas rajaleidja »

Mõistliku kihlveo summa eest olen nõus kaotama :) Pühade ajal aeda? :)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas andrus »

jahe kirjutas:Andrus, 4-lt hektarilt leian ma 10 minutiga ise ka sea üles,koera pole vajagi.Ma usun et sina ka :lol:



Endas kahtlen aga sinus ei julge. :D
jahismurf
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas hundikütt »

Asi läheb huvitavaks! :lol: See 4 ha sea leidmine on ka minu jaoks olnud nalja number.Selle kohapealt Jahega täiesti nõus.Kuigi minu koeral pole mingeid katseid,seega Puugi seisukohalt täiesti mõttetu koer,aga sead toob ka kilomeetrite tagant ära.Mingitest mõnedest hektaritest ma ei räägigi.Ja selle jutuga ei saa ma ka nõus olla ,et head koerad kasvavad vaid katsetega ja teab milliste tiitlitega esivanematelt.Minu isasega käis paaritamas üks keskpärane emane ,kellel 3 järk aias seale ja metsa pole õieti saanudki,aga kutsikas kelle omale võtsin on täiesti tasemel.Praeguseks on koer 1,8 kuune ja siga-põtra leiab ja peab täiesti iseseisvalt ja visalt.Põrsad võeti juba eelmise hooaja lõpus kinni.Noorest koerast kellel on annet ,tuleb tegija lihtsalt kasvatada.
TRG
Postitusi: 284
Liitunud: L Apr 23, 2011 8:36 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas TRG »

Siinkohal võikski selle arutelu lõpetada :wink:
Õnne peab olema
Jämtland
Postitusi: 1
Liitunud: N Dets 03, 2015 10:21 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas Jämtland »

Jämtlandi koerast niipalju, et tõin endale Soomest jämtlandi kutsika.
Praeguseks on koer vana aasta ja 7 kuud. Koera eest on lastud umb 25 põtra ja mõned sead.
Sigade peale pole koera veel igaks juhuks meelega väga toppinud. Kõige positiivsem koera juures on hea otsing. Koer metsas rihmaotsast lahti ja rohkem tegelema ei pea.
Soovitan kindlasti soomest kutsikaid uurida
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

jahe kirjutas:Andrus, 4-lt hektarilt leian ma 10 minutiga ise ka sea üles,koera pole vajagi.Ma usun et sina ka :lol:

Tore,et mehed kaasa mõtlema on hakanud. :D
See 4 hektarit on miinimum.On ka suuremad ja võsastunud,kuusetihnikutega aiad olemas.
Ei ole see midagi nii lihtne.Stopper tiksub ja koer kastab männitüvesid.10 minutit ja korjatakse raha ka ära kui koer piuksugi ei tee.
Kui koer teist korda tuleb sind vaatama tuleb samuti 0.
Kaugelt haugub(väga kaugelt)samuti 0.
Saab sea käest nahutada ja lõpetab-0.
Siin võite muidugi praalida ja puha.
10 minutit on aeglaste koerte ülempiir.Kiiremad leiavad looma sekunditega.
Hundikütt:Lubasid näidata mida koer teeb!Ootan siiani!Tegelikult ma ei arvagi midagi sellistest koertest kelle peremehed seletavad,aga näidata ei julge mitte midagi.
Mul teevad ka koerad metsas igasuguseid imetegusid,aga sellest ei piisa.Inimesed tahavad ikkagi tulemust näha.
Sellest saavadki kõik hädad alguse.Sind Hundikütt ma usun,aga kui keegi otsib isast koera näiteks paarituseks,ei saa ma teda Sinu juurde juhatada.Pole midagi ette näidata. :M
Lihtsalt kahju,et mees oma metsatukast kaugemale ei taha näha. :(
Aga järgmisel aastal on kõik jahikoerad oodatud Eestikatele.Katse peab olema tehtud tehistingimustes ja mitte vanem kui 2 aastat!Pingerea alusel(10 emast ja 10 isast)
Minu andmetel on üks jämtland juba käpp :D
Ei ole need asjad nii lihtsad kui arvate.Põrsapunnist on asi päris kaugel.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

hundikütt kirjutas:Asi läheb huvitavaks! :lol: See 4 ha sea leidmine on ka minu jaoks olnud nalja number.Selle kohapealt Jahega täiesti nõus.Kuigi minu koeral pole mingeid katseid,seega Puugi seisukohalt täiesti mõttetu koer,aga sead toob ka kilomeetrite tagant ära.Mingitest mõnedest hektaritest ma ei räägigi.Ja selle jutuga ei saa ma ka nõus olla ,et head koerad kasvavad vaid katsetega ja teab milliste tiitlitega esivanematelt.Minu isasega käis paaritamas üks keskpärane emane ,kellel 3 järk aias seale ja metsa pole õieti saanudki,aga kutsikas kelle omale võtsin on täiesti tasemel.Praeguseks on koer 1,8 kuune ja siga-põtra leiab ja peab täiesti iseseisvalt ja visalt.Põrsad võeti juba eelmise hooaja lõpus kinni.Noorest koerast kellel on annet ,tuleb tegija lihtsalt kasvatada.

Hundikütt:Mis keskpärane emane see 72 punkti koer on????
Oma põrsavägistamise jutud lõpetaga ära! :VS
Su eelmine sama isase kutsikas oli mega hea või?Miks ta ilukoeraks sokutasid?
See Maardu vene mehe koer kellega viimased kutsikad tegid on korralik koer! :wink:
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas hundikütt »

Vastan Sulle Puugi siis punkt-punktilt. :lol: Minu jaoks ongi see koer keskpärane kes on korra aias kolmanda välja haukunud aga igapäevane jahikogemus metsas praktiliselt puudub.Minuarvates on koer see kes teeb igapäevaselt metsas tegusid ,mitte ei haugu kodusiga.
Põrsavägistamisega on nii nagu on,kas tahame seda või mitte aga tugevamad ja julgemad koerad teevad seda igal juhul.
See eelmine kutsikas mind lihtsalt ei rahuldanud.Arvatavasti keskmisele jahimehele oleks tast saanud päris normaalse koera.Oli selline väikekiskjate peale orjenteerunud kuid 4ha metsast oleks ka sead kindlalt üles leidnud.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

Vaata selle 4 hektariga on selline kehva lugu,et Sa ise ei tohi koeraga kaasa ukerdada.
Aga mingisugusest põrsaste vägistamistest lihtsalt ei ole sünnis rääkida!(Seda loevad ka kolmandad osapooled-mittejahimehed)
See kodusiga sööb kehvemal juhul Su koera ära?Näiteks 10 aastane kult.
Selleks,et põrsas kinni püüda ei pea koer üldse tugev olema(minu pisikesed emased saavad üksiktööna sellega hakkama)
Mitu korda oled seakatsel käinud?Kas vaadanud eemalt oled?
nujah
Postitusi: 17
Liitunud: N Apr 11, 2013 1:24 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas nujah »

Härrad, vaadake peegli, kes on siin hakanud kiitlema. Mul on parem, kui sul. Ning need härrad , kes peavad ennast keskmisest paremaks. Kes on üldse keskmine ja kes on üle keskmine, arutage seda mujal. (Usun, olete jah Super jahimehed ja super koerad). Aga algatatud teema, oli midagi muud. Kui enese ja koera imetlemine siin.

Tüüpilised, mitte jahimehed siis, minu arvamus selline. Aga noh maailm ongi kirju. :D
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas vollifedja »

Kinnitan-välismaale ei müü ükski kasvataja tundmatule oma parimat kutsikat. Ka teine valik jäetakse koju...Ootus, et saad välismaalt parima, on minimaalne...Eriti veel endisesse NSVL -ja seda me paraku oleme. Sul peaks väga hea soovitaja ehk kutsikamüüja sõber olema, kes su eest kostaks.Paned hulk pappi hakkama ja pärast jääb kodukoeraks. Kuna mujal on koerad kallimad ja küsitakse rohkem .(isegi taks jahi vanematelt maksab 1200-1400 ja välimikku pole ollagi. Näitustel hinne "hea")
Grouse
Postitusi: 85
Liitunud: T Aug 16, 2005 4:23 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas Grouse »

Laika jutud võiks jätta teise teemasse.
Jämtiomanikud juba päris mitu siin sõna võtnud. Jätkaks samamoodi.

Pajatan siis rohkem ka oma mõtetest soovidest. On olnud ka elus mitu koera. Täna on peres(linnas) spanjel kes sai kunagi võetud ja temast tuli tubli jahikoer. Verejäljale supper ja käis ka kopraurus. Kahjuks hakkab teama aeg, aga otsa saama.
Pukijahist on kopp ees ja tahaks suuremat koera.
Plaan on selline, et kas jämt või saksa linnukas. 1a linnas, käsklused selgeks ja siis maale aeda. Seda siis jämti puhul. Jämtile korteris läheb asi vist jamaks.
Väiksed lapsed peres. Niipalju kui uurinud olen, siis ei tohiks see jämti puhul problem olla?
Viimati muutis Grouse, R Dets 04, 2015 10:30 am, muudetud 1 kord kokku.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

Grouse kirjutas:Laika jutud võiks jätta teise teemasse.
Jämtiomanikud juba päris mitu siin sõna võtnud. Jätkaks samamoodi.

Jämtlandi koerad ja norra põdrakoerad on samuti laikad!
Kõik üks suur 5.rühm alarühm 2. :wink:
Kasutaja avatar
jämpa
Postitusi: 4
Liitunud: N Okt 02, 2014 8:05 am

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas jämpa »

Olles nüüd 2 aastat jämtlandi koera ( eestist pärit, nimi Anni) omanik, olen oma valikuga rahul. Parim kaaslane perele oma iseloomu ja ka kuuletumise poolest.
Käesoleval aastal sai käidud piisavalt temaga jahil ja olen rahul. Töötab minu ja teiste meeste arvates hästi ja kogemused tulevad alles. Ja vee kartusest oleme ka lahti saanud!

Mul jälle selline probleem, et oleks huvitatud tema paaritamisest Soomes. Kas kellelgi on kontakte ja soovitusi, kuidas seda võimalikuks teha?
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

nujah kirjutas:Härrad, vaadake peegli, kes on siin hakanud kiitlema. Mul on parem, kui sul. Ning need härrad , kes peavad ennast keskmisest paremaks. Kes on üldse keskmine ja kes on üle keskmine, arutage seda mujal. (Usun, olete jah Super jahimehed ja super koerad). Aga algatatud teema, oli midagi muud. Kui enese ja koera imetlemine siin.

Tüüpilised, mitte jahimehed siis, minu arvamus selline. Aga noh maailm ongi kirju. :D

Ja seda tuleb ütlema mees kes pole ainsaski koertesse puutuvas teemas osanud kaasa rääkida?
Teinekord võiks viisakusest tagasihoidlikum olla!
Mul pole enam aega tühja lobiseda(otsin jämtlandineiule peigmeest)
Vasta