Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jyri

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas jyri »

puugi kirjutas:Ma räägin konkreetsest 1,6 aastasest kutsikast.Tal on kuhjaga vanemaid õdesid ja vendi näitused ja katseid kah piisavalt.Väidetavalt puudub suurem huvi looma vastu.Ei olnud ainsat märki,et tegelane selline uimakott on. :M
Oleks kohe esimeses pesakonnas selline tegelane olnud,siis poleks rohkem ühtegi teinud.


Kas kasvatuse probleem :M või.... Kismet!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

Krt seda teab.Lubasin peremeest igati aidata ja kui kevadeks ei toimi vahetan välja.Selge see,et tegu pole sellise karastunud metsakurnajaga nagu Sina. :wink:
Tahetakse järjest enam saada.6 kuune kutsikas peaks juba toimima nagu vana koer.Vanasti soovitati alles 2 aastast koera seale ja põdrale õpetama hakata.Momendil on juba enamus aastaseid õmmeldud ja parandatud luudega.Kiiresti tahetakse kõike saada!
Edaspidi valin hoopis peremehi hoolikamalt-mul on ka probleeme tagasisidega ja mõni kutsikas on suisa saamatu mehikese kätte sattunud. :wink:
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas andrus1 »

Tere!Olen toonud endale 2jämti soomest.Esimese küll tutava käest,teise aga valisin SHHJ lehelt kenneleid,seal maal käiakse koertega palju võistlemas nii et paberil kõik näha.Kuu sebimist ja oli koer kodus ja olen temaga väga rahul..Hinnad on muidugi kobedad,aga kui kutsusin vennad eestise jahti oli hind kohe ok.
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas atshunter »

Andrus1´ga nõus. Sellepärastki valisin minagi kutsika Soomest, sest kõik näha kuidas on vanematel läinud võistlustel. Ja ega ei käia ainult võistlustel vaid ka niisama haukkumistestidel kuhu kutsutakse kohtunikud kaasa. Kõik on kirjas, kus kohas, kuna ja kes olid kohtunikud. Eelnevalt väideti et Eestis ka korraldatakse igasuguseid toredaid võistlusi siis arvan, et Soomes on neid kordades rohkem.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

Meil käiakse võistlemise asemel palju jahil :!:
Keskmine Eesti jahimehe koer saab ikka kordades rohkem looma näha.Mul on üks kasvandik Soomes.5aastase koera eest lasti sügisel alles 3 põder maha.(Koer ise on valitsev Soome meister metsseajahis 84p I järk)
Teine kasvandik tegi sügisel Lapis põdrakatsel looduses 82,5p I järk.
Au ja kiitus nende koerte peremeestele! (b)
Aga laias laastus-enamusele koertest ei jätku seal lihtsalt põtru.
Miks meie kõvad koeramehed koeraga metsas põdra töökatset ei tee???
Kohtunikud on ju isegi olemas kui vaja. :M
Ja need sellid kes koeraga metssigu püüavad(ma mõtlen jämtlandi ja norra põdrakoera).
Miks ainult mõni üksik mees on metsseakatse ära teinud?
Varsti saab selliseid asju ainult looduses teha!!!
Kas tegu on laiskuse või mugavusega?Ma tean,et tõsiselt visad jämtlandid on Eestis olemas.
Ja visad norrakad on kah olemas!
Sel teemal pole minuga isegi mõtet vaielda. :wink:
Andrus1-kas on ka mõni töökatse ette näidata?(põder,metssiga,verejälg,karu jne.)
Kas koer teeb reaalselt tööd,seda otsustab minuteada ekspert-jahikatse kohtunik.
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas atshunter »

Soomes käiakse ka koertega jahis, mitte ainult võistlemas. Mina jällegi arvan et Soome koerad näevad vägagi palju loomi ( põtru ) , sigadest ei räägi.. Äkki on sinu kasvandki kelle sa Soome müüsid lihtsalt kehva koer põtra ajama?? Mina näiteks ei tahaks üldse, et minu tulevane koer ajaks siga. See ka põhjuseks miks MINA ei sooviks teha metsea katset. Niisama huvi pärast küsin, kas katse toimub nii, et siga kuskil aias kinni ja siis koer lihtsalt haugub seda või peab koer vabalt elava sea metsast ülesse leidma ??? :M :lol:


Vaidlema pole tõesti mõtet hakata, sest kellele ema, kellele tütar. Kes eelistab laikat, kes eelistab mingit muud tõugu.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas andrus »

Ma mõnes piirkonnas jahis käinyd ja ei ole seal nende põtrade arvukusega kiita miskit. Võta soomes lastavate loomade arv ja jaga maa peale ära.
jahismurf
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas atshunter »

Isiklikult olen käinud kahes erinevas jahiseksioonis jahis. See aasta oli ühes 13 suurt luba ja teises 20. Kõik loomad lasti ära 2-3 nädalaga. Ja väga paljudel loomadel lasti minna, küll oli liiga palju sarveharusi ja siis jälle liiga vähe, pluss lehmad. Sellepärast ongi mulje et loomi väga palju. Loodetavasti on järgmine aasta ka loomi, sest siis saab ka oma koera harjutada.
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas andrus1 »

Tere!Olen omanud elus palju koeri, on olnud häid ja väga häid ja muidugi sekka ka mõni kes otsis ainult kährikuid ja nugiseid ,kas metsas oli siga või põtra sellest oli tal savi.Puugi küsib kindlasti kohe katset,jah ainult ühele koerale olen teinud.See oli umbes 10 a tagasi ja MAE tegi jahi katse metsseale ja kukkus välja 1järk või kuidas seda öldakse.Antud jämti on alles 1,5 a vana ja ta eest on kütitud mõned põdrad ja sead ja muidugi on tehtu ka mööda laske.Kõige kaugem otsing kus leidis põdra oli ca 1km,nii et alguseks hea küll.Ta on emane koer ja kui tuleb tahtmine kunagi kutsikaid muretseda küll siis teeb ka katsed.Jutt käis alguses muidugi laikadest.
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

atshunter kirjutas:Soomes käiakse ka koertega jahis, mitte ainult võistlemas. Mina jällegi arvan et Soome koerad näevad vägagi palju loomi ( põtru ) , sigadest ei räägi.. Äkki on sinu kasvandki kelle sa Soome müüsid lihtsalt kehva koer põtra ajama?? Mina näiteks ei tahaks üldse, et minu tulevane koer ajaks siga. See ka põhjuseks miks MINA ei sooviks teha metsea katset. Niisama huvi pärast küsin, kas katse toimub nii, et siga kuskil aias kinni ja siis koer lihtsalt haugub seda või peab koer vabalt elava sea metsast ülesse leidma ??? :M :lol:


Vaidlema pole tõesti mõtet hakata, sest kellele ema, kellele tütar. Kes eelistab laikat, kes eelistab mingit muud tõugu.


Need aiad kus metssigadega katseid tehakse ei ole sugugi pisikesed min.4 ha.10 minutiga tuleb siga ülesse leida ja 10 minutit tööd teha.See on enamusele koertest raske teema.
Proovige ära ja,siis läkutage edasi.Metsas on antud välja palju järke mis ei ole ausalt tehtud(põrsaga).Põrsaga ei tohiks nagu üldse üle III järgu anda!
Jutt käib peatavatest koertest ja sellist ila ajada,et koer mingit looma ajab ei ole kohane.
Andrus1 vastusega jäin rahule.Sellest mehest ja koerast võib teistelegi kasu olla.
Ainsad põdrad mida Soomes koerad megapalju näevad on porod!
Koer tegeleb seal põdraga küll,aga tegu on piirkonnaga kus 3 suurt hundikarja ja põtru vähe(6+7 on korralik)selles meestel häda.
Teema on ju selgelt jämtlandi koerast ja norra hallist põdrakoerast,mis laikadest Sa siin seletad? :VS
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas atshunter »

Lihtsalt tundub, et miski okas sinu hinges, et naabrimees Madis ei tulnud sinult koera (laikat ) küsima ja veel hullem, et tahab omale tuua koera Soomest. Ja kes hakkas laikadest seletama Sina ise, et sinu kasvandki Soomes??
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas puugi »

Asi ei ole üldse mingisugustes okastes.Kui Madis omale kutsikat tahtis,siis mina ei saanud talle midagi müüa(ei jätkunud).Keegi ohmu sokutas talle kutsika kelle esivanematel polnud ainsatki töökatset.Kutsika mees sai.Aga olgem ausad töökoera sellest ei tule.Käin vahest koos Madisega jahil ka.Ei aja mingit mulli.
Mees tõstatas teema,et kustkohast ja kuidas oleks võimalik head jämtlandi või norra halli põdrakoera osta.(Tegelikult oli mõeldud see teema ohmudele kes lambist koeri jooksevad ostma,aga kodutööd on tegemata jäetud) :!:
Mida te vingute kui kukute sellise kutsika otsa kelle vanematest ega sugupuust midagi ei tea? :wink:
Ma ei kirjutanud laikadest ühtegi sõna!(Atshunter mõtleb lugusid välja? :D )
Ma tunnen Madist isiklikult ja küll ma talle kutsika ka sebin.Eelmised soovitajad olid tal suhteliselt väheteadlikud tegelased. :M
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas jahe »

Kui 4-lt hektarilt leitakse siga 10minutiga,siis ilmselgelt koer ei tööta ehk otsing on s..t,10-lt hektarilt tuleks siga leida 4-ja minutiga,siis oleks asjal jumet,aga noh see on minu väärastunud arusaam :wink:
243win
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas andrus »

Kui kõik see 4ha on igast otsast sea ja erinevate koerte ning inimeste haisu täis siis on päris tore neid 4min jutumehi vaadata.Eriti siis kui 10min on täis saanud. :lol:
jahismurf
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Kuidas mille kaudu soomest jämtlandi koera osta

Postitus Postitas jahe »

Andrus, 4-lt hektarilt leian ma 10 minutiga ise ka sea üles,koera pole vajagi.Ma usun et sina ka :lol:
243win
Vasta