emane vs isane.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

emane vs isane.

Postitus Postitas atshunter »

Kas on keegi märkanud mingisugust vahet, et kumb oleks parem jahikoeraks ?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: emane vs isane.

Postitus Postitas sooviku »

Mina oskan rääkida ainult väikeste koerte kohta.Kaks koera,kes mul on kaduma jäänud on olnud isased.Samuti oli vaja neid isaseid koeri rohkem õmmelda.Jahil olid nad aga jälle ägedamad,kui emased.Mitte,et emased halvemad oleksid aga tundub,et alalhoidlikumad.Jooksuaja järgi mina sugu ei vali.Isasel on aastaringselt jooksuaeg,emasel kaks korda aastas aga see eest peab teda siis kinni hoidma.Minu arust pole mingit eelist ühel sool teise ees.......ja tänapäeval veel eriti :wink:
Naine võib olla,koer peab olema!
aberukk
Postitusi: 97
Liitunud: P Dets 18, 2011 2:26 pm

Re: emane vs isane.

Postitus Postitas aberukk »

kui isasel rõõmud maha võtta kas se ka kuidagi peaks tööd (iseloomu) mõjutama,või hakkab kiledama häälega laulma :D
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: emane vs isane.

Postitus Postitas MLP »

Pane ennast koer asemele ja leiad ilmselt kysimusele vastuse!
sinu nukker noku!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: emane vs isane.

Postitus Postitas vollifedja »

Kellel blond, kelllel brünett, kellel ema-kellele tütar. Eks iga üks omast kogemusest. Mul isiklikult ainult isased. Igal ajal valmis "tööks" ja kaitseks". Emastest tean, et pidev "jooksukas" , ei saa loota nende peale...
Sooviku-isastel jooksuaega ei eksisteeri. Kui teie oma jooksukaga emastega töllerdate küla vahel-on looduse kutse-isastel minek. Kuniks emaste omanikud on mõistliku-ei lase koeri lõhnu levitama-kutse-"järgene mulle" looduses, on kõik isased kodus.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: emane vs isane.

Postitus Postitas sooviku »

vollifedja kirjutas:Sooviku-isastel jooksuaega ei eksisteeri. Kui teie oma jooksukaga emastega töllerdate küla vahel-on looduse kutse-isastel minek. Kuniks emaste omanikud on mõistliku-ei lase koeri lõhnu levitama-kutse-"järgene mulle" looduses, on kõik isased kodus.


:lol: No ega ikka ei ole küll.Pole ma töllerdanud oma emastega kunagi,ei jahiajal,ega jahivälisel,ei jooksuajal,ega mitte jooksuajal ajal kuskil külavahel aga isased tulevad aia taha ikka väga kaugelt.Nagu nui neljaks on igal jooksukal kohal üks labrador,kes elab linnulennult üle kilomeetri kaugusel ja teisel pool Pärnu jõge.Üle ujub ja aia taga ta on :) .Koerad teavad väga hästi kust saab :wink: .Emased on kinni aga isased hulguvad.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: emane vs isane.

Postitus Postitas aivar00 »

Täpselt nii - nagu Raivo mainis on ka minu kogemus. Kuskilt kunagi lugenud, et indleva emase koera lõhna tunnevad isased mitme kilomeetri kauguselt ära. Samuti jääb lõhn külge koera pereliikmete riietele. Jooksukaga emase koeraga metsavahele või külavahele litutama minna :M säherduse asja peale ma ei ole isegi tulnud :lol: :lol: .
Tegelikult võiks kaeda isaste kuulekust :M kas peremehe käsk või looduse kutse :lol: .
Kui on huvilisi - kui jooksukas hakkab andke aadress teada - tulen jalutan oma emase elajaga paar tiiru aia tagant läbi :lol: :lol: :lol: .
Et emane aga kodus püsib - see on õige. Eks koertel ole nagu inimestelgi anekdoodis- kui ikka "väike poiss" pea püsti ajab, siis peremehel mõistus läinud :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
Vasta