Jahikoerte erinäitus 14. mai 2016

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Jahitaks Volli
Postitusi: 20
Liitunud: K Sept 17, 2014 4:17 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 14. mai 2016

Postitus Postitas Jahitaks Volli »

(y)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 14. mai 2016

Postitus Postitas aivar00 »

Ei saa saa ühti loota, et ainult jahis käivad koerad jõuaksid katta kõik kulud. Igale asjale ikka komerts vaja juurde tuua. On see õige või mitte - tänases "demokraatias" igaühe enda otsustada :lol: .
ikka lõbusalt
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 14. mai 2016

Postitus Postitas vollifedja »

Mulle isiklikult on selline suhtumine "pinda käinud" juba 4 aastat-olen üritanud ka "kõva häält" teha-nüüdne juhatus on lubanud, mõtleme midagi välja, et tuua esile ikka sellle näituse peamisi tegijaid-jahikoeri. Ausalt. Aitab.
Ei saa keelata "tilu-liludel" näitusel käimist, kuna nad on "Jahiks kasutatavate tõugude nimekirjas"Aga miniseelikus(karusnahast!!!) võib ju Sooviku tulla-kindlalt oleks fluoori ja esikaane pilt kindlustatud.Kenaim händleri tiitel ka!/nali naljaks../
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 14. mai 2016

Postitus Postitas sooviku »

vollifedja kirjutas:Aga miniseelikus(karusnahast!!!) võib ju Sooviku tulla


:lol: Hakkan harjutama.Näituse elujõulisuse ja atraktiivsuse nimel las ta olla avatud kõigile lubatud jahitõugudele aga mõned hindamiskriteeriumid võiksid olla tavanäitusest erinevad.Näiteks tõu parim või päeva parim võiksid olla ikka töökatseid omavad kasutusklassi koerad.Kuigi töökatsed on ka seekordsel teise koha koeral tehtud,mis on muidugi pluss.Miskipärast :wink: ma arvan,et see kääbustaks jahil ei käi,samuti see hurt.Tahaks loota,et Elurõõmus Eliisabet ikka jänest-rebast ajada saab aga gordoni setter :M .Tiitleid on palju aga kas ka metsas midagi teeb?
Naine võib olla,koer peab olema!
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 14. mai 2016

Postitus Postitas vollifedja »

Rahu, mõtted selles suunas täitsa olemas,kõik on nõus, et sellle näitusel peaks rõhk olema JAHI koertel.siis reaalselt jahis käivatel.
Aga sina oma seelikuga harjuta, nii et ei satuks fotoalbumisse-(mis on täitsa olemas) tripid -stringid jm paistab ...
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 14. mai 2016

Postitus Postitas maris »

sooviku kirjutas:Tahaks loota,et Elurõõmus Eliisabet ikka jänest-rebast ajada saab aga gordoni setter :M .Tiitleid on palju aga kas ka metsas midagi teeb?

Betti tervitab ning tänab oma heaolu eest muretsemise eest. Silmarõõmuks veidi pildimaterjali, äkki aitab südant rahustada :R

ps. Kasutusklassi koertele oli eraldi lõppvõistlus, kuid ega Eesti jahimees ilmselt ei saa ka seal üle ega ümber sellest, et ka labradori retriiver ning lühikarvaline kääbustaks (muideks seesama, kes ka üldvõitjate hulgas teiseks platseerus) jahikoertena silma riivavad. Muidugi ei saa jätta märkimata ka seda, et see, kui nn traditsioonilistest jahitõugudest tõu parimad kasutusklassi koerad kohe pärast oma tõu hindamist koju ära lähevad, ei suurenda just nende kohasaamisvõimalusi.
Manused
betti3.jpg
betti2.jpg
betti1.jpg
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte erinäitus 14. mai 2016

Postitus Postitas sooviku »

maris kirjutas:labradori retriiver ning lühikarvaline kääbustaks (muideks seesama, kes ka üldvõitjate hulgas teiseks platseerus) jahikoertena silma riivavad.


Just nimelt "silma riivavad"!Kui selle labradori omanik kiitleks,kui hästi ta koer lindu leiab ja veest välja toob,siis ei riivaks see ei silma ega midagi muud.Aga tavaliselt on seda tõugu näitustel kõige rohkem ja jahikoertena kasutatakse neist ainult mõnda üksikut ja sedagi kord-kaks aastas :(Sellelgi näitusel oli mõlemaid retriivereid 43 koera kokku. Säreveres jäi mul mitu korda silma,kuidas nö.jahiks kasutatavate tõugude omanikud :wink: kommenteerisid,et näe kui õpetamata või millised kõrinärijad.Meistki läks üks ninnu-nännu taksiga proufen mööda ja ise kobises,et proovime siit eluga läbi pääseda :)Ei õigusta koera mittekoolitamist aga enamus reaalselt jahil käivaid koeri ongi vähe õpetatud ja kui peremees peniga hakkama saab ja rahul on,siis on ju hästi.Ma saan aru,et algselt oli see näitus mõeldud just jahikoertele,mitte "jahikoertele".

PS.Mind rahustada pole vaja,olen täiesti rahulik :) See,et hagijas jahile saab on ju täiesti tore.Arvan siiski,et vähemalt pooled eesti hagijatest näevad jänest-rebast liiga harva.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta