Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas pktaks »

21. ja 22. jaanuaril toimub Lätis, Dalderis metssea katse. Oodatud on osalema kõik jahitõugu koerad.
Kohtunik: Aivo Jaanits
Eksami tasu (makstakse kohapeal sularahas): 35 €
Registreerumiseks saata omaniku ja koera andmed: tonis.kaljusalu@gmail.com
Info tel: 526 6048

Kohalesõidu juhend: http://www.ekodalderi.lv/kontakti
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas pktaks »

Tänud suured kõigile registreerujatele, hetkeseisuga on kaheks päevaks koeri kokku üle 40 ja järgmised huvilised pannakse ootejärjekorda, kui keegi peaks vahelt ära jääma!! :)
NB: Osalejad, palun võtke katsele kindlasti kaasa tõutunnistuse koopia ja vetpass! :)
Head uut aastat! (b)
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas pktaks »

Murelikele, kes soovivad teada, mis "eeskirjad" veel kuskil peidus on, siis ei ole vaja muretseda.
21. - 22. jaanuariks on planeeritud osalejate jaoks kaks kohtunikku seaaeda :)
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas vollifedja »

5. Järgmise koera võib katseks aeda viia mitte varem, kui kahekümne minuti
möödudes eelmisest katsest. Ühe päeva jooksul ei tohi katsele registreerida
rohkem kui 10 koera.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas aivar00 »

Nagu aru saan, siis 2 meie jahitibi konkureerivad katseeeskirjadega... No kohe kuidagi ei saa sõbralikult hakkama :lol: :lol: :lol: !

Kokkuvõttes on tore, et naabrite juures meie jahitibid säherdust asja üldse viitsivad korraldada kui meie metsades siga praktiliselt olematu elajas - tublid!
Et välja selgitada kumb on kangem võiks korraldada augustikuise ühise koprajahi ning mõnes mudakraavis märgades T särkides väike maadlus... :lol: :lol: :lol: !
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas pktaks »

Et tõele näkku vaadates, ei korralda seda 21.-22. üritust mina, vaid siinne kodanik puugi, koos Suurulukikoerte Tõuühinguga :) Mind kasutati ära vaid reklaami tegemise eesmärgil, info vahendajana :lol:
Sigu kohati ikka leidub siinseal - tõsi küll, mitte nii palju kui headel aegadel.
Koprajahti saab nii kevadel, kui suvel, maadlema mina siiski ei soostu, jätan selle heameelega vahele ja eelistan maadelda kobrastega ;)

Marile aga vastuseks: möödunud aastal korraldas EJTÜ meistrivõistlused laikadele, kus osales ühe päevaga üle 30 koera. Miks siis reeglites näpuga järge ei aeta?
10 koera olevat ka siis mõeldud ühe kohtuniku kohta. :)
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas vollifedja »

Aivar, ära pane mind tibidega ühte punti.Mul kõlbab tavaline jahimees olla küll.
Mul pole vaja kellegile midagi tõestada.Jahikatsete kohtunikuna leian, et on eetiline kehtivaid kinnitatud reegleid järgida. .Pole mingit vajadust ja põhjust susserdada ja otsida mingeid "oma" "olevat tehtud" reegleid.Ka ei pea ma kellegi suuvooder olema ja teiste selja taga suskima.
Mingit konkurentsi ei näe ma kusagil, oleks ainult reeglite järele tegijaid rohkem!Saaks ka minu penid kohalikele katsetele.
Anneke-mina ei pea sinu nina rohkem"hunnikusse" suskama, terane tibi(Aivari väljend), ehk nokid ise ära, kus mis miks ja kuidas....
Miks ja kus te kogu aeg mingit riidu näete?
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas pktaks »

Jajah, reeglid ja eetika ja... :lol:

Aga igatahes palju edu kõigile katsel osalejatele, seal saab kindlasti tore olema :)
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas MLP »

Oh teid haigeid lapsi.. (y)
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas sooviku »

:lol: See viimase aja komme:Keskerakonnal on kaks leeri,Reformil on kaks leeri,naisjahimeestel on kaks leeri,nüüd siis ka jahikoerad kahte leeri löödud.
Naine võib olla,koer peab olema!
valimae
Postitusi: 25
Liitunud: T Mär 19, 2013 2:05 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas valimae »

kui see trall läbi siis andke teada kuidas tulemused olid, oleks lihtsalt huvitav teada! :)
renemr
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 28, 2011 1:26 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas renemr »

valimae kirjutas:kui see trall läbi siis andke teada kuidas tulemused olid, oleks lihtsalt huvitav teada! :)

Käidud, nähtud ja katse tehtud. See kuldijunn nõuab koeralt väga osavat liikumist, vähemasti neilt kes lähedalt töötavad ja üritavad naksata. Mul on tunne et väiksemad koerad, kes ligi tikuvad, püüab ta lihtsalt kinni ja teeb haiget. Peale katset koera püüdmise ajal kaotas enda laika korraks valvsuse ja tasuks mõned pisted saba alla koju jõudes.
Niipalju kui kohal olin, tegi katse ära kindlasti kaks emast läänekat, noor emane jämtland ja üks venekas. Täpseid punkte ja järke ei mäleta, aga eks need pannakse kahe päeva kokkuvõttena registrisse nagunii mingi aeg ülesse.
Aga siga on koerte osas agressiivne, vägagi kohe. Ennast kottide ei lase ja võimalusel ka kohe karistab. Jälitab koera pikalt ja on kuramuse kiire.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas plaaster »

Sai ka käidud, nähtud ja katse tehtud. Suur tänu korraldajatele ja kohtunikele!
Sigahea siga on seal aias :)
valimae
Postitusi: 25
Liitunud: T Mär 19, 2013 2:05 pm

Re: Metssea katse Lätis, 21. ja 22. jaanuaril 2017

Postitus Postitas valimae »

Tänud ka minu poolt korraldajatele mitte küll ilusa päeva eest sest meie jaoks päev just hästi ei alanud aga selle eest et te viitsite ja tahate seda asja ajada! Ühtlasi vabandan koera omanike ees kelle koeri aias olnud veri vb mõne võrra häiris ja katse tulemus selle läbi veidi kehvem võis olla! Seale ka kiidu sõnad, selekteerib päris kiirelt uimasemad koerad välja. Koerad kes sealt aiast järguga väljusid on minuarust iga punkti auga välja teeninud!
Vasta