Kirbud,puugid,kärntõbi...

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas honkomees »

vollifedja kirjutas:Feen-kas sul oma "perearsti" polegi? Kodusta keegi asjalikum ära, on kordades lihtsam elu ja abi igal ajal "varrukast" võtta...
Mina ei enneta kunagi midagi. Tänapäeval on kõik ravitav, eriti tühipaljad "satikad". Kui häda käes ja diagnoos kindel, siis advocati peale, paar päeva vähenevat kratsimist, ja OK....ma suht rahulik iga tõvega, küll ravi leidub.

Perearst on õige lähenemine jah, mu penid ikka tal kõik haiguslugudega ja meeles ka. Mu tõpratohter ka ennetamist ei poolda.
Aga kärnas kähriku järel eelmine talv mu kadund Honkole 2x advocate ei mõjunud, strongholdiga jäi kohe järele. Ja drahthaaril ka mingi sarnane värk, kuid pole suudetud diagnoosi panna, tohter konsulteerinud oma targemate kolleegidega jne aga koer ikka kratsib ja kiilaneb. Nii et väga kindel ka pole et igale tõvele ravi leidub.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas sooviku »

honkomees kirjutas: Mu tõpratohter ka ennetamist ei poolda.


:) Loogiline ju,kui koer juba haige on,saab su rahakotti rohkem loputada.Ja kui juba kohale lähed siis äkki veel küüsi lõigata ja hambakivi võtta.Milleks ennetada,ootame parem,et sõber kärna läheks.Kõiki haigusi ju saab ravida :wink: .
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas honkomees »

sooviku kirjutas:
honkomees kirjutas: Mu tõpratohter ka ennetamist ei poolda.


:) Loogiline ju,kui koer juba haige on,saab su rahakotti rohkem loputada.Ja kui juba kohale lähed siis äkki veel küüsi lõigata ja hambakivi võtta. ...

Õnneks tuleb tema juures ravi ja jms mõned korrad odavam kui linna kliinikus, sisuliselt vaid rohtude hulgihind. Tihti otsib ta ise odavat võimalust, a la too venemaalt ise sellist head ja odavat ravimit, mida meil ei müüda. Küüsi ja ja hambakivi pole mu kooliõde puutunud ei mul :lol: ega mu koertel (vanasti ka vasikatel ja sigadel).
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas MLP »

Vollifeedja,sulle teadmiseks ,et kirpe leidub ka keset jaanuarit ja veebruari ja lausa aasta ringi!
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
Jahitaks Volli
Postitusi: 20
Liitunud: K Sept 17, 2014 4:17 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Jahitaks Volli »

Kui mingid putukad veel hetkel koera nina paiste nõelavad mis siis veel kirpudest rääkida... :)
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Välek »

Jahitaks Volli kirjutas: mingid putukad )
Ilmselt näärisääskedega tegemist.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas Välek »

Välek kirjutas:Mis ta puukidele teeb?

Küsin veel korra. Et mida see rohi puugile teeb? Puuk ei tule külge?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas sooviku »

:wink: Täna on olemas Google,kui vastust ei saa!Bravectol on nii kirpudele,kui puukidele kohene ja surmav toime 12 nädala jooksul.Kangemale puugi liigile 8 nädala jooksul.Puuk,kirp peab koera hammustama siis saab surmava laksu.Nii on praktiliselt kõigi sarnaste välisparasiitide vastaste ainetega.
Naine võib olla,koer peab olema!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas vollifedja »

..kahtlemata tuleb vajadusel ka küüsi lõigata, kui ise kodus hakkama ei saa.. mis on hambakivi-ei tea, pole kunagi ükski koer sellist asja "põdenud", toidan pudru-juurviljad- toorelt liha, konti . Ja igatsugu täpetega, ussi hammustusega- arsti vahet ei jookse, puugid nopin ära, nagu ka endalt. Taks on jahikoer ja tervist-immuunsust-tugevust antud mitme "padjaka" eest. Ka kopraaugud kasvavd ise kinni, kui väga pikalt lõhki pole....
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kirbud,puugid,kärntõbi...

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Ka kopraaugud kasvavd ise kinni, kui väga pikalt lõhki pole....

Neid "auke" üldreeglina ei õmmeldagi kinni... :lol: :lol: :lol: ning "padjakatel" on ju samad geenid, mis jahipenidelgi :lol: :lol: :lol: . Lihtsalt kellel õnnestub "padjaklubist" metsa pääseda on õnneseen :lol: !
ikka lõbusalt
Vasta