18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas vollifedja »

EJTÜ korraldab 18-19.02 2017 Lätis Dalderis katsepäevad metsseale kunsttingimustes 4 ha aias. Kohtunik Gediminas Ziukas-Leedu. Hind 30-eur- sisaldab igale osalejale protokoll, katse sooritanutele diplom, lõunaks kuum supp.Registreerida bertasaa@kalleb.com.Info 5119978 Ail ja 51925869 Mari-Ann
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas saa »

aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin eeskirjast:

2.1. Katseid korraldavad suurulukikoertega tegelevad
kennelorganisatsioonid, jahiorganisatsioonid ja/või
metsseaaia omanik/valdaja
2.2. Katse registreerimise ja katsele osavõtjate registreerimise korra
kehtestab Eesti Jahikoerte Tõuühing

Ehk siis kui tahan minna oma "elajaga" Lätti metssea katset tegema( mida organiseerib jahiorganisatsioonina näiteks Kohila Jahimeeste Selts või metssea aia omanik/valdaja) pean Eesti Jahikoerte Tõuühingust selleks luba küsima :M no andke andeks... :lol: :lol: :lol: !
ikka lõbusalt
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas vollifedja »

See on olnud aastakümneid k.a. nõuka ajal. Keegi peab ju koordineerima .Antud juhul EJTÜ.
Loe palun veel mõttega, saad aru küll, miks vajalik...
Kas või nõuetekohaselt täidetud protokollid on vajalikud , kui tahad ametlikku tulemust.Ja need ei tule kohtuniku tagataskust. Ja kohtunik peab ka oleme vastava loa-litsensi-koolitusega, FCi systeemist, väga palju nõudeid, mis peavad olema täidetud, et koeraomanikud saaksid ametliku, aktsepteeritud tulemuse kõikkides 80 FCI süsteemi maades, mis on omakorda seotud aretus nõuetega.....jne, jne-kõik ühe nööri otsas..
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas kakuke »

Kas see käib individuaalkatsete kohta ka ja kas siis tava kohaselt, kui peab, küsib selleks see atesteeritud kohtunik või katse sooritaja?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Loe palun veel mõttega, saad aru küll, miks vajalik...

Mida rohkem loen seda rohkem imestama paneb - isegi seaaia omanik ( eeldan, et see inimene suure tõenäosusega omab ise kohtuniku litsentsi või on tema tutvusringkonnas pädevaid litsenseeritud kohtunikke) on nii "rumal" , et igapäevaselt asjaga tegeledes ei suuda täita "vajaminevaid protokolle" :lol: :lol: :lol: .

Mari - ma ei nori vaid mind paneb imestama, et ma ei teadnud, et meil on olemas juba nõuka ajast asendamatuid organisatsioone :lol: :lol: :lol: .
Eks ma saan siis vanast peast kah targemaks :oops: - sureme aga kõik ikka lollidena nagu laulusalmgi ütleb :lol: ! Ja aasimine mulle meeldib :oops: , eriti kui teine sellest põlema läheb :lol: ! Igapäevane hall ilm on muidu kole üksluine :wink: - Head koerajahiaastat kõigile!
ikka lõbusalt
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas vollifedja »

Aivar, sa oled valesti aru saanud. Ei ole nii. Ja ausalt, ei ole aega hakata väitlema ja lingitama.... Parem "tipin" verejälje reeglid uuenduste-parandustega ringi, saab olulise asja kaelast ära....Ega meestele ikka midagi selgeks ei tee, kui nad ei taha aru saada. Kõik on olemas, seadusete-reeglitega reguleeritud ja on toiminud ja toimib ka edaspidi......
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas sooviku »

Ühe päeva jooksul ei tohi katsele registreerida
rohkem kui 10 koera

Kuskilt ma lugesin,et kaheks päevaks on kirja pandud juba 40 koera :wink: Kas on mingi teine eeskiri veel kellelgi?
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas pktaks »

Eks kui vaja, siis lastakse aiast kasvõi 30 koera läbi päevaga. Küll võimalus ja vastavad eeskirjad leitakse. See, kas või kuidas siga+ aed vastu peavad, on nõks teine teema. Aga Sa oled kindlasti teretulnud kohapeale vaatama, kuidas see siis käib ka ;)
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas sooviku »

Mis ma seal ikka vaatlen :wink: .Ma olen seaaias käinud,nii seal Lätis,kui ka veneajal Ardus.Lihtsalt,miks siis eeskirjades selline punkt on,kui sellest kinni ei peeta?Jääb selline rahateenimise maik asjale,kui aetakse koeri sisse seni kuni aed vastu peab.Ja ega see sigagi pole peale kolmekümmet koera enam sama mis algul.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas aivar00 »

tsitreeerin:

Jääb selline rahateenimise maik asjale

Sinnani ma oma jutuga välja tahtsingi jõuda :lol: - seda ta ju ongi!
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas kakuke »

Mina saan aru, et individuaalkatsete nime all lase või 100 koera läbi korraga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas sooviku »

:lol: Et siis paned asjale teise nime ja võid teha mis tahad?Mind ikka huvitab,kas on kuskil veel mingid seaaia (uru-,verejälje- jm.)katsete eeskirjad peale Jahikoerte Tõuühingu omade.Pktaks nagu vihjas sellele.Kui on siis keegi võiks lingi panna.
Naine võib olla,koer peab olema!
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: 18-19 veebruar metsseaia katse Läti Dalderi

Postitus Postitas vollifedja »

18.02 koerte arv -10 koera täis.
19.02 mõned kohad veel on . Kes ees-see mees..
Vasta