Koera õpetamine veelinnule

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas TiitR »

Teab keegi siinsetest, kas Tartumaal on kusagil võimalus õpetada kütitud veelinnu äratoomist?
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas tireb »

ise õpetad, algul kasvõi käbisid tooma kuivalt maal ja siis ka veest.
Tehtu eest ikka kiitus või maius
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas TiitR »

Eeldaks siiski koolitajate poolt õige suuna andmist :)
P.S kui vanalt võiks alustada püssipaukude harjutamisega?
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas tireb »

mina omaga harjutasin kuskilt 3 kuust peale, algul 22cal kaugemalt ja siis ligemale ja suuremate mütakateni.
kui kolmene oli ja sea kallal, siis üks lasi seda siga koera suunas ja ca 5m pealt.
pärast seda kartis pauku, kuni kehtestasin sellise korra, et kui söögiga tema poole tulin siis tegin ka pauku. nädalaga harjus ära
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas TiitR »

tireb kirjutas:mina omaga harjutasin kuskilt 3 kuust peale, algul 22cal kaugemalt ja siis ligemale ja suuremate mütakateni.
kui kolmene oli ja sea kallal, siis üks lasi seda siga koera suunas ja ca 5m pealt.
pärast seda kartis pauku, kuni kehtestasin sellise korra, et kui söögiga tema poole tulin siis tegin ka pauku. nädalaga harjus ära

Minu uus kaaslane saab 23.02 kahe kuuseks ja kuldsete "tobe" omadus on, et ei taha kuidagi peremehest eemalduda, seega paugu harjutamine kaugemalt saab keeruline olema :) , aga eks kuidagi peab saama.

Pilt
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas tireb »

nii ju parem ongi, et Sina temale toeks oled.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas kakuke »

Kui lasketiir lahti läheb, on seal hea harjutada pauguga. Lähed koeraga siis kohale, kui laskmine käib, aga auto jätad eemale värava juurde ja seal tuled koeraga välja ja jalutate vaikselt tiiru poole. Julgustad ja kiidad teda. Ja lähed nii lähedale, kui koer kannatab minna. Üle ei tohi pingutada. Selliselt on hea, et ei pea ise paugutamisega tegeleme ja saad üksnes koerale keskenduda. Mina sain enda oma esimese korraga sinna maale, et magas mul instruktorikuudis lõpuks, kui laskmine käis. Aga kiirustada ei tohi. Kevad on sul paras aeg sellega tegeleda.
Ps. Palju õnne uue kasvandiku puhul! :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas TiitR »

kakuke kirjutas:Kui lasketiir lahti läheb, on seal hea harjutada pauguga. Lähed koeraga siis kohale, kui laskmine käib, aga auto jätad eemale värava juurde ja seal tuled koeraga välja ja jalutate vaikselt tiiru poole. Julgustad ja kiidad teda. Ja lähed nii lähedale, kui koer kannatab minna. Üle ei tohi pingutada. Selliselt on hea, et ei pea ise paugutamisega tegeleme ja saad üksnes koerale keskenduda. Mina sain enda oma esimese korraga sinna maale, et magas mul instruktorikuudis lõpuks, kui laskmine käis. Aga kiirustada ei tohi. Kevad on sul paras aeg sellega tegeleda.
Ps. Palju õnne uue kasvandiku puhul! :)

Tänud hea soovituse eest Janek (y) 8)
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas Andrus Michelis »

TiitR kirjutas:
kakuke kirjutas:Kui lasketiir lahti läheb, on seal hea harjutada pauguga. Lähed koeraga siis kohale, kui laskmine käib, aga auto jätad eemale värava juurde ja seal tuled koeraga välja ja jalutate vaikselt tiiru poole. Julgustad ja kiidad teda. Ja lähed nii lähedale, kui koer kannatab minna. Üle ei tohi pingutada. Selliselt on hea, et ei pea ise paugutamisega tegeleme ja saad üksnes koerale keskenduda. Mina sain enda oma esimese korraga sinna maale, et magas mul instruktorikuudis lõpuks, kui laskmine käis. Aga kiirustada ei tohi. Kevad on sul paras aeg sellega tegeleda.
Ps. Palju õnne uue kasvandiku puhul! :)

Tänud hea soovituse eest Janek (y) 8)

Seda on tehtud ja töötab.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas pktaks »

Soovitan ühendust võtta retriiverite tõuühingust Monika Markiga, tema tegeleb retriiverite tõukatsete õpetamisega. Usun, et saad kindlasti häid nõuandeid veest toomise õpetamiseks. Soovitan ka nende tõukatsetel vaatamas käia, kuidas asi käib :)
http://www.retriiverid.ee/katsed-koolitus/
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas TiitR »

pktaks kirjutas:Soovitan ühendust võtta retriiverite tõuühingust Monika Markiga, tema tegeleb retriiverite tõukatsete õpetamisega. Usun, et saad kindlasti häid nõuandeid veest toomise õpetamiseks. Soovitan ka nende tõukatsetel vaatamas käia, kuidas asi käib :)
http://www.retriiverid.ee/katsed-koolitus/

Tänud (y) ...hea teada, et mulle asukohalt veel eriti ligidalt 8)
vollifedja
Postitusi: 573
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas vollifedja »

Jahikoerale peaks olema kõik kaasa antud.Ei peaks retriiverile õpetama veest toomist(küll lihvima), kuna ise tahavad vette ja tuua. Ei peaks spetsiaalselt mingit paugu trenni tegema. KUI sa oled ostnud jahilkäivatelt vanematelt kutsika.Kutsika mängud ongi viskad ja toob ära. (seda teevad isegi taksid) sama läheb vette edasi, viskad-toob ära.. neil peaks see olema veres.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas Beretta »

Mis jutt see on Ei peaks spetsiaalselt mingit paugu trenni tegema. Olen näinud kaht erinevat iiri setterit, kes pauku kuuldes püksi tegid ja paanikasse sattusid. Mu esimene vene spanjel, kes hakkas jahil käima alles 9 aastaselt, tõi küll lastud pardi ära aga sellega oli ka jaht tema jaoks läbi- istus ja valvas saaki. Sest teda ei olnud keegi õpetanud.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas pktaks »

Et jahikoera kutsikast head jahikoera saada, tuleb ikka endal vaeva näha ja tegeleda. Kui tahta omale tulevikus koera, kes metsas niisama kõrval jalutab ja muidu tore kodukoer on, siis pole muidugi vaja midagi treenida, ei kuulekust, jälge, ega toomist-ajamist.
Minu soovitus oleks siiski see, et võta ühendust nendega, kes on alaga aastaid (aastakümneid) tegelenud ja teavad, mida räägivad :wink:
Õnneks on retriiverite tõuühingus sellega tegelejaid ja huvilisi omajagu ning on ka neid näitusekoeri, kelledega väga väga tahetakse jahis käia, kui oleks ainult kohta ja kontakte :roll:
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: Koera õpetamine veelinnule

Postitus Postitas tireb »

siin on"vollifedja" ennegi kategoorilises vormis rõhutanud "mina ja minu naba"
ja nüüd, tule taevas appi teab , et ei olegi koera pauguga harjutada vaja :VS
kõigele lisaks viib veel mingeid koolitusi läbi :M
Vasta