kutsika õpetamine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: kutsika õpetamine

Postitus Postitas atshunter »

Esimene koer on hetkel kasvamas. Ja eks iga mees kasvatab oma koera nii nagu tahab. Kellele piisab kui koer otsib 100m kauguselt ja kellele ei piisa.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: kutsika õpetamine

Postitus Postitas hundikütt »

Lähen metsa! Käin sihi peal! Naljamehed !Mis vahet seal on kus käite?Viige kutsikas metsa ja võimalikult palju.Kui kaugele otsing ulatub ,on kõik geenides kaasa antud. Teil pole muud kui ainult metsa ja suunata.Kui on julge ja iseseisev ,läheb kaugele.Põhiline ,tuleb eest lasta.Ja järjest paremaks saab.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: kutsika õpetamine

Postitus Postitas plaaster »

hundikütt kirjutas:Lähen metsa! Käin sihi peal! Naljamehed !Mis vahet seal on kus käite?Viige kutsikas metsa ja võimalikult palju.Kui kaugele otsing ulatub ,on kõik geenides kaasa antud. Teil pole muud kui ainult metsa ja suunata.Kui on julge ja iseseisev ,läheb kaugele.Põhiline ,tuleb eest lasta.Ja järjest paremaks saab.

(y)
tireb
Postitusi: 217
Liitunud: N Juun 01, 2006 3:34 pm

Re: kutsika õpetamine

Postitus Postitas tireb »

atshunter kirjutas
"Enda koera rekord 30km, tõsi see oli ainult trennipäev"

see ju ongi märk sellest et koer ei tea kus ja kes tema peremees,
siis veel otsitakse koer GPS-ga üles ja minnakse tema järgi mitte koer ei otsi peremeest.
Koer ikka toimetab kooostöös peremehega mitte omapead
see muidugi minu isiklik arvamus
atshunter
Postitusi: 100
Liitunud: N Mai 02, 2013 8:21 pm

Re: kutsika õpetamine

Postitus Postitas atshunter »

See päev kui koer tegi 30 km tiiru, olid tal terve päev põdrad ees. Ja meil oli mitmeid kontakte koeraga. Minu arvamus on just et koer peab üksi toimetama metsas. Ei saa aru millest nüüd seda järeldada et kui koer üksi metsas toimetab ei tea ta kes on tema peremees?
Loomulikult pole vaja gpsi ja koera otsida kui koer tiirleb koguaeg nägemis ulatuses.
Mina kasutan koguaeg gpsi sest tahan teada kus koer on ja mis ta teeb.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: kutsika õpetamine

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Aivarile küsimus et kui aju läbi ja kisajad metsast väljas aga sinu koeral on loom ees, kas ta siis lõpetab ajsmise ja tuleb sind otsima?

Ei lõpeta ta midagi - ajab usinalt edasi ja mingi aeg kui loobub, siis tuleb solvunud näoga kohale - miks keegi looma ei lasknud. Et koer oskaks ise metsast peremehe üles leida, selleks ma teda õpetada olengi üritanud. Vahest vaja kannatust ja ka 2-3 tundi koera oodanud.
ikka lõbusalt
Vasta