Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
LinderGM
Postitusi: 4
Liitunud: E Sept 26, 2016 11:36 am

Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas LinderGM »

Tere!

Käisin oma Lääne-Siberi laikaga jahikoerte erinäitusel Palmses, et saaks näidatud ja ajutist jahikoera passi taodelda (laika 8 kuune) ja sealt pruugiti ta täielikult välja. Põhjuseks, et üks silm on sinist värvi. Küsimus järgmine: Mismoodi ma saan talle jahikoera passi kui näitusel saadetakse pikalt?

Gregory
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas MLP »

Jahikatse tuleb teha.
sinu nukker noku!
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas Tanel. »

LinderGM kirjutas:Tere!

Käisin oma Lääne-Siberi laikaga jahikoerte erinäitusel Palmses, et saaks näidatud ja ajutist jahikoera passi taodelda (laika 8 kuune) ja sealt pruugiti ta täielikult välja. Põhjuseks, et üks silm on sinist värvi. Küsimus järgmine: Mismoodi ma saan talle jahikoera passi kui näitusel saadetakse pikalt?

Gregory


Tere

kas sa näituselt kohtuniku poolse kirjelduse võtsid? Kui võtsid, siis saadad selle koopia koos teiste vajalike dokumentidega Jahikoerte tõuühingule ning nemad saadavad passi vastu. Jahikoera passi saamiseks vajalike dokumentide nimekiri on siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/124052013007

See, et koeral on üks silm sinine ei tohiks olla takistus jahikoera passi saamisel. Kui eri värvi silmad on ränk viga, siis ei maksa seda koera paaritada...
LinderGM
Postitusi: 4
Liitunud: E Sept 26, 2016 11:36 am

Re: Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas LinderGM »

Kohtuniku poolse kirjelduse sain. Olgugi, et vene keeles ja jubedas käekirjas. Jõuan varsti Hiiumaale tagasi, küll siis ehk vanaema suudab ära tõlkida ja kui mitte siis ümber kirjutada. Ühesõnaga. Vaatamata sellele, et teda nagu justkui (vist) ei hinnatud, on mul tõend näitusel osalemise kohta olemas ja sellega kõik korras? Lugesin nüüd ka tõustandardit kus oli kirjas, et "heledad silmad" on viga. Mitte räige viga ega ka diskvalifitseeriv viga. Ju siis saadan dokumendid ära, vaatab mis vastus tuleb

Tänud!
LinderGM
Postitusi: 4
Liitunud: E Sept 26, 2016 11:36 am

Re: Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas LinderGM »

Tundub mulle vähemalt nii, et koeraga jahtkonnas jahil käia pole vaja mingit passi. Lugesin eelnevalt foorumist mingit väitlust, aga kas jahiseadus mitte ei ütle kõik ära?
§ 29. Jahikoera kasutamine
(1) Jahipidamisel tohib kasutada jahikoera, kellel on jahikoerapass või muu jahikoera tõugu tõendav dokument ning kes on kiibistatud või tätoveeringuga märgistatud. Jahikoeraga jahipidamisel peab kaasas olema jahikoerapass või muu jahikoera tõugu tõendav dokument.
Kasutaja avatar
Tanel.
Postitusi: 62
Liitunud: N Jaan 31, 2008 9:55 pm

Re: Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas Tanel. »

Midagi tõlkida või ümber kirjutada pole vaja. Teed näitusekirjeldusest koopia, samuti teed koopia koera tõutunnistusest, lisad kaks fotot ja taotluse ning saada Jahikoerte Tõuühingule ning saadki passi vastu.

Jahikoerapassi ei pea olema, aga siis peab kaasas olema koera tõutunnistus. Võibolla piisab ka lemmiklooma passist, kuid selle kohta vist kindlat otsust pole, et kas piisab või mitte.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas sooviku »

:evil: Ärge hakake jälle segadust külvama!Kehtivad ainult jahikoera pass ja tõutunnistus(koopia).Lemmiklooma pass on vaktsineerimist näitav dokument.
Naine võib olla,koer peab olema!
LinderGM
Postitusi: 4
Liitunud: E Sept 26, 2016 11:36 am

Re: Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas LinderGM »

Minu jaoks igatahes kõik selge. Lemmiklooma pass on vaktsineerimise jaoks ja reisimise jaoks. Rohkem väga kasu tast ei ole minumeelest. Surfan edasi foorumit teemal koera õpetamine metsas. ;)
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:

:evil: Ärge hakake jälle segadust külvama!Kehtivad ainult jahikoera pass ja tõutunnistus(koopia

Aga koopiale saab "projitseerida" mida vaja...
ehk siis tegelikult kuniks ei ole antud asjas vähemalt ringkonnakohtu otsust ( ideaalis muidugi Riigikohtu oma) ei julge mina küll väita, et lemmiklooma pass ei kõlbaks metsas kontrollijale esitamiseks. Hilisema väärteomenteluse käigus võib esitada lisatõendeid (kasvõi seda sama tõutunnistust).

Hiljutine Saaremaa kohtu otsus - väga ehe näide KKI mõndade töötajate pädevusest...

Samuti on mulle arusaamatu, miks jahikoerte erinäitusel sinuga nii käituti :M
Kui jahikoeral on mingi defekt ( terjeril näiteks rangis jalad) - tõuaretuseks ei ole sobilik, jahipidamiseks on koer ju OK. Loodan, et seda sulle näitusel ikka selgitati. Vastasel juhul tundub mulle, et näituse korraldajad ( eeldan, et selleks on jahikoerte tõuühing) on seadnud ennast kõrgemale Eestis kehtivast seadusandulest ehk siis tegemist on lihtsalt omavoliga!
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas sooviku »

Kui võltsida tahta siis saab ju kõike võltsida.Kui peni on ühe munaga võib ka sinna pinksipalli sisse toppida :wink: .Ma ei saa aru,mis seal näitusel siis valesti tehti?Kõik on ju õige.Laikal oli viga küljes ja sai nulli.Aretusse ei sobi,passi saad.Ega ei peagi keegi sulle midagi seletama tulema,kui ise ei küsi.Minu terjer sai seekord hoopis EVH(ei või hinnata).Kolm kuud tagasi sai aga Serdi ja igatsugu muid tähti :wink: .Ei ma küll seepärast Savisaart või Jahikoerte Tõuühingut kohtusse kaebama ei hakka.Näitused niimoodi toimuvadki.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Laikal üks silm sinist värvi, jahikoera passi ei saa?

Postitus Postitas kakuke »

Näitused ongi subjektiivsed.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta