Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

Kõik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 39 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Postituse pealkiri: Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"
PostitusPostitatud: K Mai 02, 2018 9:06 am 

puugi kirjutas:
Selle "MUU"ongi eksitav.Aga lähtuvalt meie vabariigis tõu määratlemisest oleme me FCI süsteemis....

Puugi, kus see kirjas, et see muu ei või olla midagi muud, kui FCI määratluse järgi asi?

Profiil  
PostitusPostitatud: K Mai 02, 2018 9:09 am 

kakuke kirjutas:
puugi kirjutas:
Selle "MUU"ongi eksitav.Aga lähtuvalt meie vabariigis tõu määratlemisest oleme me FCI süsteemis....

Puugi, kus see kirjas, et see muu ei või olla midagi muud, kui FCI määratluse järgi asi?

Sügavalt usklike inimestega vaidlema minna ....

BM

Profiil  
PostitusPostitatud: K Mai 02, 2018 9:15 am 
Kasutaja Avatar

puugi kirjutas:
Selle "MUU"ongi eksitav.Aga lähtuvalt meie vabariigis tõu määratlemisest oleme me FCI süsteemis.Kõik näitused,töökatsed,kutsikate kasvatamised jne.on ikkagi seotud ja kui koer FCI nõuetele ei vasta,siis ega kuhugile ei pääse.Mul mitu Venemaa "külanõukogu"sünnitunnistust,aga tühjagi neist väljaspool Venemaad kasu on.Ikkagi tuli muretseda RKF-ist export pedigree!

Mille alusel väljastas RKF sulle export pedigree? Kas kutsikate vanemad olid RKF-s arvel? Kui ei olnud, siis väljastati RKF-i paber ju sellesamuse "külanõukogu" sünnitunnistuse alusel. Ning siit tekibki kummaline olukord, kus Venemaa Kennelliit võtab kutsikaid arvele "külanõukogu" sünnitunnistustega, aga Eesti ametkondadele see samane sünnitunnistus ei sobi.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Mai 02, 2018 12:06 pm 

Olukord pole üldse kummaline.Kutsikate esivanemad on RKF registris ja eksport pedigreed on vaja rahvusvahelises koera liigutamises ju.Mul praegu üks koer endiselt Moskvas arvel ja ei plaanigi teda ümber registreerida(Kui mingit seadust ei kehtestata uut). Miks peakski Eestis sobima Venemaa siseriiklik dokument nn"külanõukogu paber"?Ega meiegi koerad kohalike tõutunnistustega välismaale elama ei koli.

Profiil  
PostitusPostitatud: K Mai 02, 2018 12:22 pm 

kakuke kirjutas:
puugi kirjutas:

See "MUU" on juba aastaid tagasi seadusesse kirjutatud.Ei tea ausalt kes sellise väljendi sinna lausesse pani.Seadustes peaks kõik olema selgelt välja kirjutatud.(Muu olevat hoopiski lehma häälitsus?)

Profiil  
PostitusPostitatud: N Mai 03, 2018 7:15 am 

tsiteerin: See "MUU" on juba aastaid tagasi seadusesse kirjutatud.Ei tea ausalt kes sellise väljendi sinna lausesse pani.

Mina tean :oops: - see "MUU" on sellepärast sisse kirjutatud, et meie saaksime siin foorumis vaielda :lol: :lol: :lol: .
Mulle meenub, et antud sääduse tegemise aegu juhtusin kuskilt lugema kellegi asjapulga kommentaari - et ka väljamaa jahimees saaks oma jahikoeraga (kellel loomulikult on tema riigis ettenähtud "koera pass" või tunnistus olemas ka meil jahti pidada. Ja ka meie jahimeestele paberimajanduse lihtsustamiseks - lemmikloomapass pidavat kah sobima...

Kuna EJT ja EKL magasid tõenäoliselt selle "MUUTAMISE" seaduse eelnõu tutvustamisel ja ka vastuvõtmisel maha, siis nüüdseks "ärgates" ongi kõva kisa üles tõmmatud. Ainult tõutunnistus või jahikoera pass.
Kui nüüd näiteks tahaks Venemaalt tulla keski jahimees koos oma "külanõukogu paberitega" pitsuga Eestisse jahile peab tal riigipiiri ületamiseks olema kaasas koera vaktsineerimistunnistus. Et saaks sellise pitsuga Eestis ametlikult jahile minna mida ta siis peaks tegema :M - kas taotlema siin miskit EKL või EJT tunnistust :VS . See ju absurd.
Kuna aga väljamaalasele ei saa anda Eestis rohkem õigusi kui oma kodanikule, siis võib võlusõna "MUU" tõttu ka Eesti kodanik käia jahil lemmikloomapassiga...
Millegi muuga ma ei oska iseendale seda asja selgitada (ehe näide Traksi kirjad - mõlemad vastused kuidas kellegile parasjagu sobib :evil: ).

Profiil  
PostitusPostitatud: N Mai 03, 2018 9:20 am 

aivar00 kirjutas:
tsiteerin: See "MUU" on juba aastaid tagasi seadusesse kirjutatud.Ei tea ausalt kes sellise väljendi sinna lausesse pani.

Mina tean :oops: - see "MUU" on sellepärast sisse kirjutatud, et meie saaksime siin foorumis vaielda :lol: :lol: :lol: .
Mulle meenub, et antud sääduse tegemise aegu juhtusin kuskilt lugema kellegi asjapulga kommentaari - et ka väljamaa jahimees saaks oma jahikoeraga (kellel loomulikult on tema riigis ettenähtud "koera pass" või tunnistus olemas ka meil jahti pidada. Ja ka meie jahimeestele paberimajanduse lihtsustamiseks - lemmikloomapass pidavat kah sobima...

Kuna EJT ja EKL magasid tõenäoliselt selle "MUUTAMISE" seaduse eelnõu tutvustamisel ja ka vastuvõtmisel maha, siis nüüdseks "ärgates" ongi kõva kisa üles tõmmatud. Ainult tõutunnistus või jahikoera pass.
Kui nüüd näiteks tahaks Venemaalt tulla keski jahimees koos oma "külanõukogu paberitega" pitsuga Eestisse jahile peab tal riigipiiri ületamiseks olema kaasas koera vaktsineerimistunnistus. Et saaks sellise pitsuga Eestis ametlikult jahile minna mida ta siis peaks tegema :M - kas taotlema siin miskit EKL või EJT tunnistust :VS . See ju absurd.
Kuna aga väljamaalasele ei saa anda Eestis rohkem õigusi kui oma kodanikule, siis võib võlusõna "MUU" tõttu ka Eesti kodanik käia jahil lemmikloomapassiga...
Millegi muuga ma ei oska iseendale seda asja selgitada (ehe näide Traksi kirjad - mõlemad vastused kuidas kellegile parasjagu sobib :evil: ).

LIKE (y) Peale selle milleks, lähinaabritega piirduda? Kuidagi ei saa keelata meie avatud maailma tingimustes mõnel Hiina jahimehel oma Lõuna-Ameerikast pärit Eesti hagijaga siia jahti tulla! :D Samuti ei saa kuidagi keelata kohalikul mujalt omale selle vahva ja kuulsa Eesti hagija soetamist. :D See meie hagijas on üldse tegelikult üks hea näide.
Sellest ka minu seisukoht, et jahiseaduses peab olema vaid koera liik ja suurus konkreetse jahi jaoks. Ning loomulikult see "puhtatõulisuse" nõue! Vastasel korral jääbki vaidlus, et millise "nõukogu" paberid need kõige õigemad on just parasjagu. Ja kui nüüd kenneldi kukuvad kisama, et siis hakatakse igasuguste muridega jahil käima, siis see on jama. Iga normaalne jahimees muretseb omale võimalikult "hea" koera. Ja neid "häid" ongi lugupeetud kasvatajatel siis võimalus pakkuda. Sõltumata millise "liidu" all nad parasjagu on. Aga EKLi paberiga penid on ju peajagu paremad kui ülejäänud? (b)

Profiil  
PostitusPostitatud: R Mai 04, 2018 9:14 am 

Andrus ära nüüd hoogu ka satu.Sul omalgi üks EKL peaks kodus olema.Samas kõik need koerad on maailma suurima koerteorganisatsiooni registrites arvel-FCI!

Profiil  
PostitusPostitatud: R Mai 04, 2018 11:17 am 

puugi kirjutas:
Andrus ära nüüd hoogu ka satu.Sul omalgi üks EKL peaks kodus olema.Samas kõik need koerad on maailma suurima koerteorganisatsiooni registrites arvel-FCI!

Asja olemus ongi selles, et FCI võib olla suurim koerteorganisatsiooni, kuid kindlasti mitte ainukese. Jah, neid EKLi mukisid on mul olnud ikka kordades rohkem, kui üks. Sellest ka tõdemus, et ei ole see EKL ei ainuke ja ei pruugi sugugi olla ka parim. Ajavad ka need teised oma asja ja ei kipu kuidagi püünele. EKLiga kambaga on aga üks otsata kisa vahet pidamata.
Aga nagu siin eespool mainiti, ei ole mõtet sügavalt uskliku inimesega vaielda. Analooge võib tuua lõputult: BMW või Mersu, sile või vint...... ja tulist vestlust jätkub kauemaks.

Profiil  
Näita postitusi eelmisest külastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 39 postitusi ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Kõik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 külaline

Sa ei või postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei või vastata selle foorumi teemades
Sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei või postitada manuseid selles foorumis

Otsi: