"Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas sooviku »

aivar00 kirjutas:Sooviku - ma ei usu, et sa oled nii sinisilmne, et usud iga ametniku juttu, kes töötab ministeerriumis ja ei ole jurist .


:lol: Antud juhul usun küll. Ei ole mul ka edaspidi plaanis iga inimese käest juristipabereid küsida.Ma ei saa aru,mis häda teil selle lemmiklooma passiga on :M .Inimestel on ju ka isikut tõendavad dokumendid ja keegi ei hakka ju nõudma,et näiteks tervisetõendit sellena aktsepteeritaks.Kui on öeldud,et ei kõlba siis ei kõlba.Täiesti mõtetu vaidlus.See,et Eestis teisi organisatsioone peale FCI ei tunnistata on hoopis ise teema.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas pktaks »

Eks kõige suurem mure on nendel, kes on kusagilt omale "jahikoera" soetanud aga pabereid pole kaasa pakitud. :wink:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas aivar00 »

Võib-olla tõesti on kõige suurem mure ilma Eesti kenneli paberiteta koerte omanikel :M .
Minu mõlemal jahikoeralaadsel tootel - saksa jahiterjeritel on "ÕIGED" paberid olemas. Mulle meeldib juriidilises mõttes korrektsus, et kõik oleks üheselt tõlgendatav ning puuduks kahepalgelisus(kuidas parasjagu kasulik on). Võtke kasvõi too Andrusele saadetud kiri. Esmalt Traks koostab õiguskantsleri päringule vastuse, millise allkirjastab asekantsler. Mingis teises kirjas möönab Traks, et EU lemmikloomapass ei ole selleks tõendamiseks kõlbulik. Minus tekitab selline käitumine küsimuse - kas too inimene ikka teab mida räägib...
Samuti pakub lõbu ja ajab naerma kuidas mõni inimene "käima läheb" kui teised tema kuulutatud "absoluutset tõde" kõigutavad :lol: :lol: :lol: .
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas sooviku »

Mitte,et ma vaidlust tahaks jälle üles võtta :wink: .Lihtsalt teadmiseks:
http://www.ejs.ee/mida-tuleks-teada-jah ... ide-kohta/
Naine võib olla,koer peab olema!
ElgerLoops
Postitusi: 6
Liitunud: T Dets 01, 2015 11:05 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas ElgerLoops »

Ei, väga hea, kui veel viitsitaks anda infot vms. Aga siinkohal tekkis mul käsimus, et kui mul hetkel on koertel ainult lemmikloomapass, siis kus, kuidas ja kas üldse on võimalik teha jahikoera pabereid?

Ette tänades info eest!
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas MLP »

Kui sul tõutunnistus olemas,ss pole vaja midagi teha..
Kui ei ,siis paned koerad kuuri taha ketti ja jäävadki sinna,sest metsa sa minna ei tohi sellistega.jahikoera passi saad ,siis kui käid näitusel koeraga või lähed ja sooritad koeraga ulukile katse,aga et seda teha on jälle vaja tõutunnistust! Kui tõutunnistust pole uuri kasvatajalt kas koerte vanematel olemas kui on ,siis saad koerad kennelis arvele ja saad tõutunnistuse kui juhtumisi ka vanematel paberid puuduvad ,siis asi juba keerulisem ja ilmselt jahil sa nende koertega ametlikukt käima ei hakka!
sinu nukker noku!
under
Postitusi: 47
Liitunud: T Mär 23, 2010 12:52 am

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas under »

Miks peab mingit paberit ikka veel kaasas kandma??? Jahitunnistust jne ei pean enam ja koera dok peab ikka taskus olema..... :VS :M
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas pktaks »

Tõmbame siis sae käima. Ma olen küll hingelt tõukoerte pooldaja (ja käin jahil ametlikult tõukoeraga ja ka järgmised koerad saavad olema tõutunnistusega koerad), ent artiklis avaldatud jutt tekitab küsimusi ja vajaks lähemalt ka tõendamist.
Selleks on Eestis aktsepteeritavad vaid rahvusvahelise künoloogilise föderatsiooni (FCI) liikmesorganisatsioonide väljastatud registreerimistunnistused.

Paraku ei ole ei jahiseaduses ega ka jahieeskirjas kirjutatud otseselt välja, et peab olema FCI tõutunnistus, vaid:
(1) Jahipidamisel tohib kasutada jahikoera, kellel on jahikoerapass või muu jahikoera tõugu tõendav dokument ning kes on kiibistatud või tätoveeringuga märgistatud. Jahikoeraga jahipidamisel peab kaasas olema jahikoerapass või muu jahikoera tõugu tõendav dokument.


Tundub, et seaduseandjad ei ole julgenud siiski määratleda üheselt, missuguse organisatsiooni tõutunnistus on see "õige" ja missugune ei ole, sest kui pannakse kirja üks konkreetne ühing, tekib teistel kohe küsimus, miks nende tõutunnistus ei ole õige. EKL on MTÜ ja niikaua, kuniks ei ole seaduses kirjas, et just selle (või missuguse iganes muu) MTÜ välja kirjutatud paber on see õige, ei saa trahvida ka neid, kes käivad nt Läti Jahikoerte klubi paberiga koeraga jahil.

Siinkohal oleks ilmselt vaja lõplikuks hinnanguks kohtukaasust, kust siis tuleks välja ametlik seisukoht. See, et täna mingi ametnik väidab kellelegi kuskil midagi, paraku ei päde, kui sellel pole seaduslikku alust. Huvitav, kas mõni selline Läti jahikoera paberitega koeraomanik ka on saanud kogemust KKinspektoritega kohtumisel, mis on nende seisukoht.
Nagu ma aru olen saanud, siis lätlaste jahikoerte klubil on ka täiesti reaalselt olemas oma koerte register, koos eellaste info, tõutunnistuste väljastamise ja kogu muu asjassepuutuvaga.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas aivar00 »

Tubli pktaks! Hakkab tasapisi tulema - olen aastaid olnud seisukohal, et meie jahikoerte värgendus lonkab. Oleks ju tore uskuda "targa riigiametniku juttu" :oops: , kuid olles selle süsteemiga väga hästi kursis(29 aastat vormikandjana- nüüd penskar ja lihakarni pidaja) olen kahjuks täheldanud ka oma ekskolleegide seas vale info levitamist. Kes on seda teinud teadmatusest, kes lihtsalt vahetute juhtide poolt antud vale info edastamise näol.
Analoogne "tõmblemine" ka EKL ja EJT. Ikka keegi tahab parem ja targem olla- see inimlik nähtus. On samuti minu 2 eelnevat foksi ja antud hetkel 2 saksa jahiterjerit ametlikult kennelis(viimane noor küll minu nimele lihtsalt vormistamata- nagu Sooviku mainis - mugavusest :oops: ). Ja kui võtan järgmise koera - kindlasti tõupaberitega.
Kokkuvõtlikult antud teema kokkuvõtteks - kuniks Riigikohus ei ole andnud hinnangut "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument" - ei loe siin ühegi KKI inspektori käitumine kontrollretkel, EJS kodulehel olev artikkel või Traksi kiri mitte muhvigi :oops: KAHJUKS! Kellel jahimeestest selle kohtutee käimine ette tuleb võtta - jõudu talle! Kuna seadusandja "seletuskiri" antud mõiste kohta on puudu, siis ongi tekkinud selline olukord. Samas tuleb olukorda võtta rahulikult - see ei ole meie riigis ainuke segane koht :oops: . Ja head kevadpüha kõigile!
ikka lõbusalt
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas puugi »

Huvitavad arusaamad asjadest.Mitte kunagi pole olnud lubatud jahil käia koeraga kellel puuduvad dokumendid.See "MUU" ei tähenda kohe kindlasti Venemaa külanõukogu paberit.(Sama kehtib ka lätlaste LMK kohta)Lätis on ju LKF nagu meil EKL.Ei tuleks selle pealegi,et upitada välismaiseid organisatsioone mida ei tunnustata isegi nende kodumaal.Ma ei saagi nüüd hästi aru mis on ,siin mõnel inimesel tõukoerte vastu?Lemmikloomapassis on ka väikeses kirjas mida tohib väljastaja kirjutada omaniku ütluste alusel ja mida mitte!Kas dokumendile koera tõu kirjutamine ilma tõutunnistust nägemata on ikka seadustega kooskõlas?Ma olen aru saanud,et tegu dokumendiga. :roll:
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas Välek »

puugi kirjutas:Ma ei saagi nüüd hästi aru mis on ,siin mõnel inimesel tõukoerte vastu?

Ega vast kellelgi polegi miskit tõukoerte vastu. Küsimus vast selles, et pole palju aega möödas sellest, kus KKI ei käinud metsas ilma kutsumata ja ega koerapabereid ka keegi näha ei küsinud.
Eks sellest perioodist halli passiga koeri jätkuvalt metsaminekut ootamas, kelle jaoks vajalike või õigete dokumentide puudumine võib saada takistuseks.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas GC »

puugi kirjutas:Huvitavad arusaamad asjadest.Mitte kunagi pole olnud lubatud jahil käia koeraga kellel puuduvad dokumendid.See "MUU" ei tähenda kohe kindlasti Venemaa külanõukogu paberit.(Sama kehtib ka lätlaste LMK kohta)Lätis on ju LKF nagu meil EKL.Ei tuleks selle pealegi,et upitada välismaiseid organisatsioone mida ei tunnustata isegi nende kodumaal.Ma ei saagi nüüd hästi aru mis on ,siin mõnel inimesel tõukoerte vastu?Lemmikloomapassis on ka väikeses kirjas mida tohib väljastaja kirjutada omaniku ütluste alusel ja mida mitte!Kas dokumendile koera tõu kirjutamine ilma tõutunnistust nägemata on ikka seadustega kooskõlas?Ma olen aru saanud,et tegu dokumendiga. :roll:


Aga mida see "muu" siis võiks tähendada!?
Kui ma advokaadile maksta jõuan, võib see päris palju tähendada!
koos koeraga
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas aivar00 »

Täpselt selline minu soov ongi, et see väljend "muu" saaks lõpuks lõplikult paika. Ei ole minul miskit koertekasvatajate vastu ja ka tõukoerte vastu ei ole mul midagi. Meie seltsis ei ole ka ühtegi "poluvernikut" keda salaja metsa tassitaks - jahijuhataja lihtsalt ei lubaks seda. Ma olen vastu segadusele mille on loonud seadusandja ning sellest tulenevalt ametnike hämamisele seaduse tõlgendamisel - nii kuidas parasjagu tuju on :evil:

Puugi sul on dokumendi osas õigus:
Dokument on teabekandjale jäädvustatud teabe tervik, mis on loodud või saadud isiku(te) tegevuse käigus ning mille sisu, vorm ja struktuur on küllaldane faktide või tegevuse tõestamiseks. (vikipeediast).

Sellest järelduvalt ei pea Lemmikloomapassi täitma vet. ametnik. Selle võid ka ise täita koos naabrimehega saunaõhtul ning kirjutada sinna sisse oma koera tõuks mis iganes....
ikka lõbusalt
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas puugi »

GC kirjutas:
puugi kirjutas:Huvitavad arusaamad asjadest.Mitte kunagi pole olnud lubatud jahil käia koeraga kellel puuduvad dokumendid.See "MUU" ei tähenda kohe kindlasti Venemaa külanõukogu paberit.(Sama kehtib ka lätlaste LMK kohta)Lätis on ju LKF nagu meil EKL.Ei tuleks selle pealegi,et upitada välismaiseid organisatsioone mida ei tunnustata isegi nende kodumaal.Ma ei saagi nüüd hästi aru mis on ,siin mõnel inimesel tõukoerte vastu?Lemmikloomapassis on ka väikeses kirjas mida tohib väljastaja kirjutada omaniku ütluste alusel ja mida mitte!Kas dokumendile koera tõu kirjutamine ilma tõutunnistust nägemata on ikka seadustega kooskõlas?Ma olen aru saanud,et tegu dokumendiga. :roll:


Aga mida see "muu" siis võiks tähendada!?
Kui ma advokaadile maksta jõuan, võib see päris palju tähendada!


Selle "MUU"ongi eksitav.Aga lähtuvalt meie vabariigis tõu määratlemisest oleme me FCI süsteemis.Kõik näitused,töökatsed,kutsikate kasvatamised jne.on ikkagi seotud ja kui koer FCI nõuetele ei vasta,siis ega kuhugile ei pääse.Mul mitu Venemaa "külanõukogu"sünnitunnistust,aga tühjagi neist väljaspool Venemaad kasu on.Ikkagi tuli muretseda RKF-ist export pedigree!

Selle advokaadile maksmisega on nüüd selline asi,et kas ikka suudad piisavalt maksta? :wink: Peaksid maksma üle kõik vastaspoolele kuuluvad tegelased ju?Neil omad juristid ka tööd ootamas.
Ja kuna jahikoer on kuulutatud ametlikult "jahipidamise vahendiks",siis peab ta ju ka vastama ametlikele nõudmistele?(Jahil ei käida ju illegaalsete vahenditega.)
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: "Muu jahikoera tõugu tõendav dokument"

Postitus Postitas GC »

puugi kirjutas:
GC kirjutas:
puugi kirjutas:Huvitavad arusaamad asjadest.Mitte kunagi pole olnud lubatud jahil käia koeraga kellel puuduvad dokumendid.See "MUU" ei tähenda kohe kindlasti Venemaa külanõukogu paberit.(Sama kehtib ka lätlaste LMK kohta)Lätis on ju LKF nagu meil EKL.Ei tuleks selle pealegi,et upitada välismaiseid organisatsioone mida ei tunnustata isegi nende kodumaal.Ma ei saagi nüüd hästi aru mis on ,siin mõnel inimesel tõukoerte vastu?Lemmikloomapassis on ka väikeses kirjas mida tohib väljastaja kirjutada omaniku ütluste alusel ja mida mitte!Kas dokumendile koera tõu kirjutamine ilma tõutunnistust nägemata on ikka seadustega kooskõlas?Ma olen aru saanud,et tegu dokumendiga. :roll:


Aga mida see "muu" siis võiks tähendada!?
Kui ma advokaadile maksta jõuan, võib see päris palju tähendada!


Selle "MUU"ongi eksitav.Aga lähtuvalt meie vabariigis tõu määratlemisest oleme me FCI süsteemis.Kõik näitused,töökatsed,kutsikate kasvatamised jne.on ikkagi seotud ja kui koer FCI nõuetele ei vasta,siis ega kuhugile ei pääse.Mul mitu Venemaa "külanõukogu"sünnitunnistust,aga tühjagi neist väljaspool Venemaad kasu on.Ikkagi tuli muretseda RKF-ist export pedigree!

Selle advokaadile maksmisega on nüüd selline asi,et kas ikka suudad piisavalt maksta? :wink: Peaksid maksma üle kõik vastaspoolele kuuluvad tegelased ju?Neil omad juristid ka tööd ootamas.
Ja kuna jahikoer on kuulutatud ametlikult "jahipidamise vahendiks",siis peab ta ju ka vastama ametlikele nõudmistele?(Jahil ei käida ju illegaalsete vahenditega.)


No metsas on vastaspooleks ainult KI ja julgen arvata, et nemad küll väga kohtusse "muu" tähendust tõestama ei taha tulla!
koos koeraga
Vasta