Saksa jahiterjer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Cat
Postitusi: 3
Liitunud: N Okt 26, 2017 5:37 pm

Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Cat »

Tere!
Kas võtta omale emane või isane jahiterjer. Kellel on kogemusi võiks nõu anda. Tänud!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas andrus »

Vahet pole mis jahikoer...ikka emane,isasel kulub pool aurust kusemisel,inisemisele ja enesekehtestamisele.
jahismurf
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Saksa jahiterjerist on siin foorumis päris palju kirjutatud.Kui üritad otsingut kasutada siis näed :wink: .Minu kogemus ütleb,et emane on alalhoidlikum,st. remondi peale kulub vähem raha, isane aga äkilisem ja julgem.Kaduma on mul läinud kaks isast saksa jahiterjerit,emased on kõik ise tagasitee leidnud.Jooksuaja juttu ei tasu tõsiselt võtta.Emasel on jooksukas kaks korda aastas,isasele anna ainult tunda indleva emase lõhna ja kohe on temal ka himu peal.Kinni tuleb neid sel ajal mõlemaid hoida.Ja tegelemist,enda kehtestamist,metsas käimist tahab see tõug kindlasti!
Naine võib olla,koer peab olema!
Cat
Postitusi: 3
Liitunud: N Okt 26, 2017 5:37 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Cat »

Ma olen siin foorumis kõik jahiterjeri postitused läbi lapanud, aga otsest vastust pole saanud. Suured tänud vastuse eest, teeb otsustamise natuke kergemaks.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas aivar00 »

Selle sa pead ikka ise endale esmalt selgeks tegema. Pole vahet mis sugu koer on. Kõik isased olenemata tõust lähevad emase lõhna peale soodaks nagu ka kõik emased indlevad kas 1 või 2 korda aastas. Kuna minu sakslased elavad toas, siis jooksuajal toas püksid jalga ja pampers sisse. Kui kehva aed on läheb ka emane külapeale "meelt lahutama" :lol: . Vana terjer on lihtsalt kavalam - tema urgitseb aiavõrku siis kui sa ei näe. Noorem hoogu sattudes ei pruugi sind kohe märgata ja lammutab ikka isuga. Neil on lihtsalt aias igav. Kuigi mul on aed ümber 0,4 ha ja sellest pool on looduslik mets- see ei aita. Kuuskede juurikaalused kõik tühjaks kaevatud. Ehk siis ideaalis peaks iga päev neid metsas jooksutama. Kahjuks meil praegu hundud silkavad usinasti ringi - ei julgenud eile pukkide ehitamisele rabassegi koeri kaasa võtta- kõik kohad värskeid hundi jälgi täis.
Ehk siis kokkuvõtlikult on kõik kinni konkreetse koera iseloomus ning peremehes. Kui oled järjepidev, siis oskuslikult kasvatades saad ka "allumatust" asja. Esimeseks koeraks terjer muidugi on üsna karm valik :lol: . Igatahes edu 8)
ikka lõbusalt
Cat
Postitusi: 3
Liitunud: N Okt 26, 2017 5:37 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Cat »

Mul ka aed 0,4ha ja mets on kohe kõrval. Olen sellega arvestanud, et koeraga peab tegelema. Terjer ei oleks mul esimeseks koeraks, varasemalt on mul olnud Saksa lambakoer(emane), sellega sai kõik koolitused läbi kolistatud.
Küsimus tekkis sellepärast, et mõned jahimehed väidavad, et pole näinud emast töötavat Saksa jahiterjerit. Muidu ma valiks kindlasti emase kasuks, lihtsalt see väide, nagu emane ei töötaks, teeb natuke murelikuks.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas duma »

Cat kirjutas: Küsimus tekkis sellepärast, et mõned jahimehed väidavad, et pole näinud emast töötavat Saksa jahiterjerit.

Ja kui ma väidan, et pole üldse töötavat SJT näinud siis võtad taksi?
duo on parem
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas MLP »

Cat kirjutas:Mul ka aed 0,4ha ja mets on kohe kõrval. Olen sellega arvestanud, et koeraga peab tegelema. Terjer ei oleks mul esimeseks koeraks, varasemalt on mul olnud Saksa lambakoer(emane), sellega sai kõik koolitused läbi kolistatud.
Küsimus tekkis sellepärast, et mõned jahimehed väidavad, et pole näinud emast töötavat Saksa jahiterjerit. Muidu ma valiks kindlasti emase kasuks, lihtsalt see väide, nagu emane ei töötaks, teeb natuke murelikuks.

Emased töötavad väga hästi ,aga kipuvad liiga tigedad olema ja lõppevad kiirelt otsa vähemasti minu kogemuste põhjal!
sinu nukker noku!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas kakuke »

Minu meelest on siin veel küsimus selles, et keda selle koeraga soovitakse jahtida. Kas ainult väikeulukeid või suurulukeid ka?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas sooviku »

Cat kirjutas: mõned jahimehed väidavad, et pole näinud emast töötavat Saksa jahiterjerit


Kui palju need jahimehed üldse seda tõugu koera näinud on?Saksa jahiterjereid ei ole Eestis nii palju,et sellist juttu saaks rääkida.Seda koera lemmikloomana peetakse vähe ja tänu sellele on temas jahiinstinktid(olenemata soost) säilinud paremini,kui mõnes teises tõus nt.foksterjeris,keda enamasti peetakse näitusekoerana.Tigeda koera võid saada nii emase,kui isase.Aretuses üritatakse saksa jahiterjerit leebemaks muuta.Mina seda väga õigeks ei pea aga see on minu arvamus ja las ta olla.Tean koera,keda kasutatakse peamiselt suuruluki jahiks ja väga tulemuslikult.Minu koerad,hetkel mõlemad emased, suuruluki vastu huvi ei tunne aga väiksemad elukad saavad kõik vatti.Eks see oleneb sellest,mis jahti põhiliselt pead.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin: Minu koerad,hetkel mõlemad emased, suuruluki vastu huvi ei tunne aga väiksemad elukad saavad kõik vatti.Eks see oleneb sellest,mis jahti põhiliselt pead.

Ühinen Sooviku arvamusega. See mees kes väidab, et ei ole töötavat emast saksa jahiterjerit näinud võtku mõni siga kaasa ja lähme metsa :lol: . Loomulikult ei ole tema töö suurulukile nii efektiivne kui näiteks laikaga, kes jõuab ka sügavama lumega kiiresti liikuda. Samas kui paljas maa - siis, ei ole jahipäev probleemiks. Loomulikult on terjeritel nagu ka teistel koertel kutsikana huvi kõige vastu, mis liigub. See keda ta eelistama peab hakkama ikka rohkem peremehe rida. Kui terjer ei tee tööd, siis selles ikka peremees süüdi, mitte koer :lol: .
Ja kumb on tigedam kas emane või isane - see ikka sugupuust pärit ning mingil määral võimalik ka kasvatusel alla suruda. Minu vana sakslane kõigiga sõber. Noor aga ei lase kedagi võõrast väravast ilma hammustamata sisse, toas ringiliikumisest rääkimata. Postikana ka paar naksakat saanud kui peni aiast väljas olnud. Nüüdseks toas juba OK.
ikka lõbusalt
Jörm
Postitusi: 6
Liitunud: K Nov 22, 2017 1:57 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas Jörm »

Tervitus.

Keegi teab kedagi kes teab kedagi kellel oleks sakslase kutsikaid pakkuda?

Parimat
Jörm
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Re: Saksa jahiterjer

Postitus Postitas saa »

Lätis peaks sel kevadel paar pesakonda sündima, vanemad ausad jahikoerad ja kutsikatel FCI/ LKF paberid.
Vasta