Foksterjer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
sange
Postitusi: 6
Liitunud: P Jaan 05, 2014 8:27 pm

Foksterjer

Postitus Postitas sange »

Tere, mida arvate foksterjerist, kas see koer ajab suuremaid ulukeid ka (põtra, metssiga) või põhiliselt on urukoer? Kui kellegil on sellise koeraga kogemusi siis rääkige ja andke nõu. Ise olen alles noor jahimees!
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas karet. »

omal pole aga sõbral on fox ja tema väga rahul,ajab põtra siga rebast kobrast jne
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas puugi »

Foksterjer jälitab seda mida peremees tahab.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas hundikütt »

Kui vastata küsimusele täpselt,siis põhiliselt on urukoer.Selleks ta ju aretatud.Aga muidu Puugi vastas ära.Aga kui soovid laia otsinguga ja kiiremaid koeri,siis suuruluki jahiks on teised tõud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas sooviku »

Mul oli enne saksa jahiterjereid kaks karmikarvalist foksterjerit.Foxi häda on karv.Kui peremees ei viitsi teda hooldada(kaks korda aastas trimmida,kammida),läheb koer "lambaks"kätte ära.Samas terjer on terjer ja ajab kõike,mida noorest peast ajada lased.Häält teeb siis,kui looma näeb.Tean ainult ühte foksterjerit,kes ajas ka jälge häälega.Kisa on muidugi vägev ja kostub metsas hästi.Mina kasutasin neid põhiliselt urujahis ja sellega nad said tublilt hakkama.Väga vabalt võib kasutada suuruluki jahiks ja on kohti kus seda jahti ainult terjeritega peetakse.Laikameeste juttu ei tasu kuulata,nemad kiidavad oma tõugu ja see on ka mõistetav ja õige.Kui soovid terjeriga ainult suurt looma jahtida,oleks parem teda urgu mitte lasta.Kaklejad on foksterjerid,erinevalt jahiterjeritest,ka kõvad.Kui kokku lähevad siis veri lendab ja lahutab ainult vesi.Tundub,et Eestis kasutatakse seda tõugu jahis vähe(mis on muidugi vale).Enne kutsika võtmist tasub uurida,mitmendast põlvest alates vanemad jahil ei käi :wink: .Näitustel näeb ainult nn.padjakoeri.Aga muidu tore koer ja kui meeldib ning jahisoovidega sobib,tasub kindlasti omale võtta.Ah jaa,on ka siledakarvaline foksterjer.See tõug on siin foorumiski esindatud.
Naine võib olla,koer peab olema!
puugi
Postitusi: 1479
Liitunud: E Mär 05, 2012 7:08 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas puugi »

Mis ma,siis nüüd valesti ütlesin,et laikameeste juttu kuulata ei tasu? :M
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas sooviku »

Ära võta sõnasabast kinni ja hakka vaidlema asjade üle,mille üle vaielda ei tasu.Ma ei laitnud ühtegi laikameest.Küsiti foksi kohta ja jääme selle juurde.
Naine võib olla,koer peab olema!
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas tankist »

Endal siledakarvaline foks kolmandat aastat ja olen väga rahul. Siledakarvalise eelis see, et ei pea trimmima, kammima. Käib kopraurust läbi, näeb välja, kui pa... käkk- poole tunniga pori kuivanud ning karvast välja langenud. Minu koer ajab põtra, siga, rebast, kährikut ja käib kopraurgudes. Kitse jälje vastu erilist huvi ei tunne ja nugist puu otsa haukuma ei ole õpetanud. Verejäljega saab samuti hakkama:-). Miinuseks- vähemalt minu koer ei tee suurulukijahis kilomeetriseid otsinguringe, piirdub 200-300 m. Samas selle koera vend põrutab just suuri ringe teha... Kui värske jälg ees, siis ei jää jälitamisvisaduses sugugi laikadele alla. Fokside hing ei mahu kuidagi nende keresse ära - käituvad nagu oleks neil dogi kere. Suurt kaklemist ei ole olnud, aga paaril laikal on moll ikka puruks tõmmatud. Lastega seevastu saab suurepäraselt läbi, kui mänguhoos haiget tehakse, siis läheb pigem ise minema või poriseb pahaselt ja hoiab distantsi. Igas jahtkonnas peaks laikade kõrval ka mõni foks või taks olema, koprajaht koeraga on minu meelest üks põnevamaid. Soovitan soojalt, aga tõesti - enne uuri, et vanemad ikka töökoerad oleks!
sworbe
Postitusi: 55
Liitunud: N Mai 19, 2011 7:51 am

Re: Foksterjer

Postitus Postitas sworbe »

tankist kirjutas: Minu koer ajab põtra, siga, rebast, kährikut ja käib kopraurgudes.


Kas häält teeb ainult siis kui looma näeb? Või siis ka kui "värske" jälg ees? Ehk kui sead näiteks pesalt lendu löödud kas siis ilma nägemiskontaktita ka häält teeb?
tankist
Postitusi: 58
Liitunud: K Nov 10, 2004 3:36 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas tankist »

Värske jälje peal kilkab ka joostes, aga see peab siis tõesti värske jälg olema. Kui loomale juba lähemale jõutakse siis see kila on lausa nauditav :D Ennist jäi mainimata, et oma hulljulguses on foksidel kombeks tihti veterinaari visiidile sattuda (eelmisel aastal kolm õmblemist). Viimasel korral oli tarvis teha vaid üks piste ja selle tegime ilma tuimestuseta - tea, kas sellest, aga sel aastal hoiab suurte sigadega suuremat distantsi :D
sange
Postitusi: 6
Liitunud: P Jaan 05, 2014 8:27 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas sange »

Tänud nõuannete eest, eks kui koera ostmiseks lähebki siis tuleb kindlasti uurida, kes koera vanemad on jne, nagu ikka enne koera ostmist tehakse, hetkel on mul ka 1,5 aastane lääne Euroopa laika. Aga see koer rohkem mul isa käsutuses. :D
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ehk ikka lääne siberi laika?
sange
Postitusi: 6
Liitunud: P Jaan 05, 2014 8:27 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas sange »

vabandust vene-euroopa laika ikka :D
Kasutaja avatar
Preester
Postitusi: 112
Liitunud: R Okt 24, 2014 10:37 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas Preester »

Tere. Kuna kevadel märtsi keskel jään kaitseväest pensionile ja vaba aega hakkab ka rohkem olema, siis olen siledakarvalise emase foksterjeri kutsika otsingutel.
Lihtsalt koerad on kodus ikka olnud, kuid jahikoera ei ole hakanud omale siiani soetama, kuna siis ei oleks endal koera jaoks aega olnud ning koer oleks olnud rohkem naise sabas jõlkuv diivanikoer. Hetkel on kodus tugevate jack russell terjeri sugemetega "turuvärava tõugu" 3,5 kuune emane krants. Selle isendi puhul on isegi kahu, et ta krants on, sest jahiind paistab sellel loomakesel väga äge olevat. Poolteist nädalat tagasi püüdis lume alt kaelushiire kinni nagu naksti ja hiirekäigud käib kontrollib ja kraabib regulaarselt aias üle.
See selleks! Las see krantsike elab oma elu ja ajab omi asju naisega koos.
Nagu eespool nimetatud, otsin siledakarvalist emast foksterjeri kutsikat. Kolleegi isal (mõlemad jahimehed) on küll emane sildekarvaline foksterjer tegeva jahikoerana olemas, kuid sealt enam kutsikaid ei tule. Viimased aastad on koer pipardanud peigmeeste suhtes ja mees on nüüdseks loobunud koera paaritamisest. Tean, et see konkreetne foksterjer on pärit Antsla kandist.
Algselt otsisin küll Parson Russell terjerit, kuid see on Eestis (vist) olematu tõug ja interneti avarustes ringi tuhnides selgus, et lähim koht, kust neid leida võiks on kas Leedu või Soome. Jack Russell terjereid Eestis on, kuid valdavalt lihtsalt pere lemmikuteks ja diivani kaunistused. (Parson Russelli ja Jack Russelli vahe on jalgade pikkuses. Parson Russell terjer on pikemate jalgadega).
Oleks tänulik info ja/või kontaktide eest siledakarvalise emase foksterjeri kutsika otsingutel. Väga hea oleks, kui kutsika vanemad (kasvõi üks vanematest) oleks tegev jahikoer. Ei ole ka hullu, kui kutsika papa-mamma jahimehed ei ole.

Tänud ette!
лошадь, трубку и жену, я не дам никому!
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Foksterjer

Postitus Postitas pktaks »

Parsonid on täitsa tõuna olemas ja ametlikud, kuid Eestis minuteada kasvatajaid neile ei ole. Vähemalt ei ole kuskil neist küll infot.
Kui tahad siledat foksi, siis lähim on teadaolevalt Lätis, Kasvataja Elita Berga, kelle vähemalt üks kasvandik on Eestis ka jahikoerana töötav. Kasvataja ise küll jahiinimene ei ole, kuid on jahikatsetega tihedalt seotud ja tema koeri olen näinud nii tehisurus, kui seaaias väga hästi töötamas. Kindlasti oskab ta sulle soovitada ka teisi Läti kasvatajaid.
Kui oled FB kasutaja, siis sealtkaudu saab temaga kontakti.
Vasta