Alpha 100 + TT15 (head ja vead)

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Alpha 100 + TT15 (head ja vead)

Postitus Postitas sokk »

Tere
Olen nüüdseks juba aasta olnud selle gps kasutaja ja mõtlesin jagada oma kogemust/arvamust asjast.
Eelmine aasta võtsin omale esimeseks jahikoeraks veneka ja seisin küsimuse ees, millist gps valida. Kuna kogemust polnud, siis vist siit kasutaja Mart mainis, et jube hea on koera tagasi kutsuda läbi gpsu. Tundus veits ulme nähes ise tuttavatel koeri, kes panevad nii kaua kuni jaksu on ja tihtipeale käid mööda raba öösel neid taga ajamas, et kätte saada. Mõtlesin, et proovin ise ka ära mingi iva asjal ju tundub olevat, kolm käsklust: heli, vibra elektrilöök.
Alustan vast miinustest:
>Elektrilöök - olen kasutan koeral 4-5 korda ja võin tagantjärele öelda, et me õppisime koeraga koos. Kaks korda kasutasin seda valesti ja tekkis hirm, et keeran koera pe..se. Seda tuleb väga täpselt ja õigeaegselt kasutada.
>Nuppude menüü - mis puudutab esimest väidet, siis algul salvestasin nupude käsud ära nii, et vasakult paremale esimene nupp on heli, teine vibra ja kolmas elekter. Probleem seisneb selles, et kui nuppu vajutad, siis tuleb lahti rippmenüü ja kaks korda on nii juhtunud, et kogemata millegagi vastu minnes on nuppude järjekord vahetunud ja need 2 korda olidki valed käskluse andmised, kui tahtsin anda heli ning selleasemel sai koer litaka. Nüüd jälgin pingsalt enne kui nupule vajutan, mis käsklus peal on. Muideks olen aegajalt täheldanud, et kui nüüd oleks vajutanud oleks jälle vale käsklus olnud. Kui keegi teab, kuidas seda kinlalt fikseerida oleks hea info :wink:
>Viimaseks miinuseks tooks välja puutetundliku ekraani. Kui ekraan on mingit jama (pori, veri, kuivanud vesi), siis selle puhastamine on ebamugavav kuna ekraan on seadme sisse uputatud ja selleks kannan kaasas nii optika kui ka nüüdseks gps jaoks niiskeid lapikesi, suht mugav puhastada.
Nüüd plussid
>Õpetasin koera vile ja käskluse peale kohale tulema. Kui koer ei kuule, "ei taha" kuulda või ta päriselt ei kuule piisab helinuppu 4-5 sek peal hoida ja koer tuleb ilusti minu juurde. Kaugeim kutsumine oli ca 2km pealt, kui võttis 6-7 kuuselt ette kitsed metsast. Samamoodi, kui ma koera õpetasin siis 800m eemal haukus põtra ning piisas nuppu mõnda aega peal hoida, kui koer mööda oma jälgi tagasi tuli jättes looma haukumise ja jälitamise järgi. Nüüdseks on ajad nii, et kohe, kui ma vajutan nuppu jätab looma järgi ja tuleb ära. Eriti hea on kährikute puhul ei pea juurde minema.
>Teiseks plussiks on see, et käsiseadmed on võimalik omavahel ühendada nii, et lisaks koerale on näha kõiki seadmekasutajaid nagu huntloc´is.
Kokkuvõttes olen väga rahul ja kui keegi mõtleb, mis võiks olla see kõige õigem, siis omaltpoolt julgen soovitada seda. See kui koer tuleb nupuvajutusega loomapealt maha või lihtsalt 2-3km eemal keerab otsa ringi ja tuleb tagasi on ikka päris mugav.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
Kasutaja avatar
pktaks
Postitusi: 539
Liitunud: L Nov 26, 2011 12:34 pm

Re: Alpha 100 + TT15 (head ja vead)

Postitus Postitas pktaks »

Vigade alla liigitaksin mina isiklikult täna veel seda, et kui DC50 või T5 "paaritada" Alphaga, siis Astro320 neid rihmasid enam ei näe ja vastupidi. Alphast ei näe neid rihmasid, mis on Astro küljes. Alphasid on hetkel veel vähe ringlemas.
Lisaks küsin, kuidas on distants TT15 rihmal? Kaugele signaal ulatub?

Elektri kasutamiseks peab kasutajal endal niipalju mõistust olema, et koera üle ei särtsuta (kehtib nii Garmini, kui igasuguste muude elektrit andvate rihmade puhul). On nähtud koeri, kellele särts enam üldse ei mõju ja on nähtud koeraomanikke, kes annavad koerale kontrollimatult särtsu, kuigi tegelikult ei ole enam (või üldse) vaja. Ja on nähtud koeri, kelle kogu iseloom on maha murtud elektriga ja koer on nagu tõu esindaja hale vari. Elektrit tuleb kasutada mõistusega!

Ise olen hetkel jätkuvalt Garmini-usku, selle suhtkoht lollikindla gps-vastuvõtja süsteemi tõttu. Ei sõltu mobiililevist ja mobiilteleofnist, enda koerad siiani ei lähe veel ka päris levialast välja (või kui lähevad, siis saab ringitades kasvõi signaalikatke kätte).
Kasutaja avatar
sokk
Postitusi: 508
Liitunud: R Veebr 19, 2010 6:29 pm

Re: Alpha 100 + TT15 (head ja vead)

Postitus Postitas sokk »

pktaks kirjutas:Vigade alla liigitaksin mina isiklikult täna veel seda, et kui DC50 või T5 "paaritada" Alphaga, siis Astro320 neid rihmasid enam ei näe ja vastupidi. Alphast ei näe neid rihmasid, mis on Astro küljes. Alphasid on hetkel veel vähe ringlemas.

Kindlasti on põhjus selles, et tootja soovib, et kliendid ostaksid ja selle nõksuga saab kuidagi asja mõjutada.
Lisaks küsin, kuidas on distants TT15 rihmal? Kaugele signaal ulatub?

Kõik signaalid toimivad kuniks ühenus on olemas. Arvatavasti sööb see kiiremini akut, mida kaugemal on koer. Sama on ka autopuldiga, mida kaugemalt seda lahti ja kinni paned seda kiiremini patarei tühjaks saab.

Elektri kasutamiseks peab kasutajal endal niipalju mõistust olema, et koera üle ei särtsuta (kehtib nii Garmini, kui igasuguste muude elektrit andvate rihmade puhul).

Asi ei ole üle särtsutamises. Tõin näite enda kogemusest. 3 korda pidanud aasta jooksul kasutama ja seda ka kõik esimesel poolaastal sellest piisas, koer õppis väga ruttu ja ei pidanud korrutama. Mainisin fakti, et seda rippmenüüd tuleb hoolsalt jälgida, et seal midagi paigast ei läheks ja kui läheb enne vajutust seda vastavalt vajadusele sättida.
Born to hunt.
https://www.facebook.com/HuntingSmurf/
https://www.instagram.com/huntingsmurf/
https://www.youtube.com/channel/UCodfVOhCwglMPdlrvIjWP7A
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Alpha 100 + TT15 (head ja vead)

Postitus Postitas kakuke »

On nähtud ka neid, kes päeva jooksul annavad 3x ja enam koerale elektrit ja sealt need haledad varjud ka tulevad.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta