Mõtteid koertest ja rahast

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Mõtteid koertest ja rahast

Postitus Postitas Pikk »

Kas teile ei tundu et Kennelliidu poolt aetav paberimajanduse poliitika ei lähe juba pisut üle mõistuse kalliks ja seega soodustaks koerte vargusi ja paberiteta või ristandite kasutamist ??

Hinnakiri: http://www.kennelliit.ee/hinnakiri?sess ... 66a50af4ba

Kutsikatele dokumentide ajamine läheb juba nii kalliks et hiljem kui soovid müüa siis on kutsika hind nii kõrge et ostjate leidmisega läheb raskeks. Et osta omale nii kõrge hinnaga koer siis pead ikka tõeline fanatt olema. Hiljem maksa veel näituste eest mis ei ole ka mitte just kõige odavam lõbu

Oli plaan omal peres naisele võtta lausa tema oma koer, mina sudisin omaltpoolt ka et võtaks kas setteri või mingi muu linnukoera, lõpuks naine nägi kuldset retriiverit ja tollega oli nõus ( mina loomulikult kiitsin täiesti omakasupüüdmatult ta valiku heaks), kui hinda kuulsime siis mõtteks see jäigi vist oli mingi 12 tuhat või oli vähem aga ikkagi minu jaoks oli see üle valuläve.

Ja siis kirjutavad Jahimehes et miks meil jahimeestel nii vähe koeri on. Ma ei julgeks nii kalli koeraga koduaiastki välja minna, ammuks siis veel kuhugi jõeäärde jahile. Kui midagi peaks loomaga juhtuma siis niigi on vilets tunne ja kui veel lisaks saad majandusliku laksu nagu ka.

Idee oleks nagu selline et kas jahikoerteliit või mingi muu ei saaks oma kätte võtta nende koerte registreerimise jm bürokraatia mida võib klassifitseerida jahikoertena. Sest mis seal salata tõukoerte bisnes on hea äri kus liiguvad suured rahad ja ja Kenneliit ei tee mingit vahet kas tegemist on töökoeraga või on tegemist ärilistel kaalutlustel kasvatavate koertega. Ja siis ongi kannatajaks pooleks jahimehed oma koertega, ühest küljest tahaks nagu koera jahi jaoks pidada aga teiselt poolt ei luba finatsiline külg seda teha. ma usun et see on üks põhjusi miks meil hagijaga on lood nii nagu nad on. jahti on vähe talle, kutsikas kallis ja eks neid koeri kipub ikka kaduma minema.
Tuttav tegeleb taksidega, tal on mitu taksi kivihunnikutes otsa saanud, kui ise peaks ta kutsika ostma siis oleks ta ammu lõpetanud taksi pidamise
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Loed sa mu mõtteid, et siukse postituse tegid??? :D

H@kalinnukoeramõtetnaisele :wink: onmõlgutanud
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Noh, kuldse retriiveri osas muidugi peab seda mainima, et see tõug Eestis eelkõige väljaspool aktiivset jahimeeskonda populaarne ja seetõttu ka hinnad kõrged. Pesakonna ja paarituse registreerimise kulud seal ikka marginaalsed, pigem paarituse, emasepidamise ja kutsikate hoidmise hind mida maksta tuleb. Rohkem jahinduslikus ja vähem mittejahinduslikus kasutuses olevate koeratõugude kutsikad ikka oluliselt odavamad kui 12 K

BM
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kahjuks jah kuldne retriiver praegu moes ja 12 tuhat veel hea hind, Viljandis müüdi sellise tõu esindajaid isegi 18 tuhandega, vanemad pärjatud mega tiitlitega ning kõik tahtjad ei saanutki. Samas kui on ikka soov koera võtta siis tuleks koerte valik ja rahakott kokku viia, näitustel ei pea käima kui soovi pole, jahikoera puhul on vajalik üks näitus, et saada näitusekirjeldus ja selle alusel siis jahipass.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

baddmann kirjutas:Noh, kuldse retriiveri osas muidugi peab seda mainima, et see tõug Eestis eelkõige väljaspool aktiivset jahimeeskonda populaarne ja seetõttu ka hinnad kõrged. Pesakonna ja paarituse registreerimise kulud seal ikka marginaalsed, pigem paarituse, emasepidamise ja kutsikate hoidmise hind mida maksta tuleb. Rohkem jahinduslikus ja vähem mittejahinduslikus kasutuses olevate koeratõugude kutsikad ikka oluliselt odavamad kui 12 K

BM


Palju maksab laika kutsikas? 4..5 tuhat kui mitte rohkem
Taksi ja hagijas? ka vist üle 3 tuhande
terjeritest ja põdrakoertest kahjuks hinda ei tea aga arvan et rohkem kui laika?


Miks tõstatan sellise probleemi? Jahikaaslasel kutsikad, maksa registreerimised, kiibistamised, alimendid tahetakse rahas, lõpuks see kutsika hind tuleb selline et osta ei taheta kuna on kallis. Istu siis 5 toreda kutsika otsas ja maksa igalepoole raha teadmata kas lõpuks midagi tagasi saad.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Pikk kirjutas:....Palju maksab laika kutsikas? 4..5 tuhat kui mitte rohkem
Taksi ja hagijas? ka vist üle 3 tuhande
terjeritest ja põdrakoertest kahjuks hinda ei tea aga arvan et rohkem kui laika?

...


Vt mitmesuguseid Eesti koertealaseid veebifoorumeid, täpseid viiteid teemadele ei viitsi praegu otsima hakata, sry. Seal ikka aegajalt liigub läbi arutlusi kutsikate hindadest jms. Ma ei leia, et jahikoera kutsikate hinnad peaksid olema meeletult kõrged, kuid ma ei leia ka, et tõupuhta kutsika kasvatamine peaks olema täielikult tasustamata töö ja tulenema ainult suurest entusiasmist. 3-7, isegi kuni 8 tuhat, olenevalt tõust, on koerakutsika eest veel täiesti aktsepteeritav hind. Jah, kõigile ei ole see sobilik, sinna ei ole midagi parata. Kõikidele ei ole sobilik ka Hummer, miljonivaatega loss Kakumäe rannas ja paljugi muid asju. Kuid mõelge ometi seda, kui palju raha kulub tõukoer kutsika peale PÄRAST tema soetamist. Toidud, vaktsineerimised, vajadusel ravimid jms. Jagage soetusmaksumus amortisatsiooniperioodiga, ütleme, lihtsuse mõttes 10 aastaga ning näete, et tegelikult ei ole asi üldsegi nii drastiline.

BM

pole rikkur ja ei tegele ka ise kutsikate kasvatamisega, üks kutsikas on siiski olemas
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

baddmann kirjutas: Kõikidele ei ole sobilik ka Hummer, miljonivaatega loss Kakumäe rannas ja paljugi muid asju.

Aga kõigi käest ei hakata mingi aja möödudes ka hummerit metsas ja lossi Kakumäe rannas nõudma, et pidada suurulukijahti. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Miks ma seda teemat alustasin oli mõtiskleda teemal miks varastada jahikoera ja miks kasutada paberiteta koera.

Asi ei selles et kutsikas oleks liiga kallis, eriti ei tohiks olla vahet kas sa kasvatad üles paberitega pesakonna või tavalise krantsikarja. Minu arust on probleem et paberite maksumus on aetud liiga suureks.

Jahikoera passi väljastamine maksab 50 krooni. kutsika registreerimine ning tõutunnistuse väljastamine 600 krooni, mille tõttu on sellel nii suur erinevus, kas see ei ole sisuliselt sama asi paberite kontrollimine ning registreerimine ja tunnistuse väljastamine???

Ma vabandan kui ma nüüd kuskil tõsiselt puuse panin ja selgub et hind on nn. kulupõhine :oops:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Mõtteid koertest ja rahast

Postitus Postitas jorr »

Pikk, sa räägid lausa mitmemehe mõtteid.Üks asi oleks veel,see tõu puhtus.Praegu on tõupuhtuse pearõhk just välimusel.Kõige paremaks loetakse ikka näitusekoeri, need on ju sellised kes aina ühelt näituselt teisele ratsutavad, nende töötulemused pole nii tähtsad.Jahimees vajab aga just töökoera.Ei taha küll krantse kiita, aga tean mitut segaverelist, kes metsas kuldset tööd teevad.On juba arutusel ka lugu, et näitusekoeri paaritatakse sugulusliini pidi, peaasi ,et välimik oleks eeskujulik ja raha tuleks.Samas soovitavad paljud just venest toodud laikasid, sest sealsed kütid hindavad rohkem tööomadusi mitte näitusel saadud medaleid.Ka ise suhtun medalikoertesse ettevaatlikult, need ju rahakoerad.Näiteks võtsin omale tõupuhta E Hagija, medalikandjad vanemad ja "kuldsed" paberid,näitusel ütles Mae, et kõik näitajad väga head. Aga nagu koerale suhu vaatas, nii oli null.Esimesed hambad viltu kasvand.Ostes ju kutsikal hambaid veel nii väga polnudki, kust pidin mina neid nägema.Kuigi seda viga saab loomaarst parandada, ei hakka seda teenust kasutama,koera pass anti ja kui hambad koerale tunda ei anna, siis las olla.Mulle on töökoera vaja, mitte näitusetsmpjoni.Samas võiks ju teenust kasutada, kuid paaritamise korral võib see häda kutsikatel sammuti tulla.Raha aga küsitakse ikka paberi järgi.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Nuuh, ma siin omale selle foksi venest sain, toomine kokku mingi 7 tuhat, näitused, kiip, Kennelliit, Terjeriühing(et hiljem näitustele odavamalt saada)
2-2,5 tuhat ja läheb veelgi, mänguasjad, söök(kvaliteet ikka, ei hakka ju koera narrima mingite chppidega) jne, jne, point on aga selles, et ma tahtsin omale jahikoera ja ostsin ta ära, kuna ma tahtsin.
Suhtlesin inimestega, leidsin sobiva tõu, otsisin soodsamat hinda koos korraliku kenneliga ja parimaks osutus Venemaa, pusimist oli aga ma tegin selle ära, sai pangalaen võetud ja sealt ka penile veits näpistatud.
Praegu selle koeraga mässates ja vaadates kuidas ta areneb ja sirgub on mul tunne, et mingi aja pärast tahan ma veel ühte peni. Siis kui naine ja laps on jooksus vahest, jummalast mõnus kui koer tuleb ja viskab ennast diivani ette sirakile ning põrnitseb sind oma leebe pilguga, osta omale koer "pikk" ja sa ei kahetse.
Tõupuhtus ei ole mingi uhkeldamise asi, neid "säästu" koeri müüakse ka aga te ei kujuta ettegi kui palju on nendel pärilikke haigusi ja kui mõne sellise otsa komistad, vead loomakliinikusse hulkka rohkem plekki kui korralikust pesakonnast ja tehtud uuringutega kutsikat ostes.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kakuke kirjutas:
baddmann kirjutas: Kõikidele ei ole sobilik ka Hummer, miljonivaatega loss Kakumäe rannas ja paljugi muid asju.

Aga kõigi käest ei hakata mingi aja möödudes ka hummerit metsas ja lossi Kakumäe rannas nõudma, et pidada suurulukijahti. :M


Mina ootan selle sätte kõigepealt ära, et koera nõutakse. Pealegi ei usu, et koerte arv peaks hakkama võrduma jahimeeste arvuga. Ikka piisab kõigi eelduste kohaselt sellest, kui on jäljekoera kasutamise võimalus üht või teist moodi. Aga nagu öeldud, seda normi ei ole ma ise eelnõuna veel näinud.

BM
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

ei taha hästi uskuda, et suuruluki jahiks hakatakse nõudma koera. millest on küll räägitud, on verekoera vajadus ja kohustuslikkus. sellega ma muidugi pole päri. näiteks miks ma peaksin omale muretsema verekoera, kui naaber sektsioonil on mõni väga hea. meie peame oma naabritega päris palju koos jahti.
aga ma arvan, et igas jahindusklubis leidub vähemalt üks mees, kes omale selle koera ka hea meelega võtab või on juba võtnud. ja kui tõesti ei leidu klubis inimest, kes jaksaks koera osta, siis pange rahad kokku. neid mehi, kes koera kasvatada tahaks, on ju palju. kui ka selliseid ei ole, pole tegu jahimehega :lol:
mis puutub kallidusse, siis jah, suht kallis lõbu on see koera soetamine ja ülalpidamine. ise ostsin laika 3,5-3,8 tuhande krooni eest. vahepeal oli tal mingi allergi ja nädalas 500 krooni ikka läks arsti kuludeks. aga ma arvan, et kutsikate hinnad ei peaksiki 500-1000 krooni olema. siis tekiks neid hulkuvaid koeri meile kohe väga palju. ostetakse koer, kui tööle ei hakka, saadetakse metsa.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Jah, Pikaga täitsa nõus. Arvan ka teadvat tema poolt mainitut laikaperekonda - võtaks isegi veel koera, aga raha? No paar tuhat koera eest on veel mõistlik, arvestades millised kulud veel ees seisavad - passistamised, näitus, söödad ja lappimised peale jahti ja lõpuks võib jahikoera iga osutuda üpris lühikeseks, kuna see pole ju diivanikoer.
Töökoera eest ei taha ikka mõtetult palju välja käia, see pole ju luksus. Ega me siis ka autot parandama kallis ülikonnas roni, ikka tunkedes. Las kallid koerad käivad näitustel ja lesivad diivanil, odavad jahikoerad aga teevad tööd - nii peaks see minu arust olema. Ja pole siin tegelt paberitel mingit tähtsust, tean paberiteta laikat, kes on kõigist mulle teadaolevatest näituste ja jahikatsete võitjatest jahis parem.
Jutt sellest et kui koerad on odavad, siis paljud koerad jäetakse hulkuma on ka õige, lihtsalt koeri peab palju olema ja nende seast tuleb praktilise töö käigus parimad välja sorteerida ja ülejäänud ... nii nagu venes Siberis handid-mansid teevad. Aga kuna meil on hinnad kõrged, paberid, näituste võidud jms siis ei raatsita neid hävitada ja käivadki jahis koerad, kes on tegelt viletsad jahikoerad. Ja selliseid aretatakse ja paljundatakse üha enam. Samas ka headel vanematel ei pea tingimata heade jahiomadustega järglased olema, see on ikka väga individuaalne - võib-olla on pesakonnas üks hea jahikoer, võib-olla pole ühtegi aga järgmine aasta on mitu! Kutsikas tuleb üles kasvatada ja katseda ja katsetada ja siis otsus teha. Aga selleks peab hind olema mõistlik. Praeguse kennelliidu poliitikaga aga soetame endale karja auhinnatud lontrusi, kes on sõnakuulelikud, enam-vähem välimusega (näitusel laikasid vaadates tundus enamik, sh auhinnatud küll tõustandardist väiksemad olevat) ja jahis praktiliselt kasutud. Ma saaks aru kui võetaks tõesti mingi paberite vormistamise tasu, no nii sada eeku kutsa pealt. Riigiametidki saavad mõned paberid sellise lõivuga tehtud, ons siis koera sugupuu kontroll rohkem arga nõudev ja paberi trükk kalllim
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Loen siin muudkui töökoertest ja diivanikoertest. üks lugu siis meie jahimehest ja tema endiset töökoerast. tal oli paari aastane lääne-siberlane. ükspäev seajahis läks siis mees koeraga metsa ja siga ka tukas sees. koer ajas küll sead lendu, aga ühtki kinni ei pidanud. kui mees metsast välja tuli, pakkus meestele välja, et kes koera maha laseb, saab pudeli jäägermeistrit. ja nii tema puhul ongi. kui koer alati 100% ei aja, on ta mõtetu loru ja tuleb maha lasta. õnneks tookord ei olnud ükski mees seda nõus tegema. muidugi selle koera andis ta ära.
vat minule selline suhtumine ei meeldi. koer ei ole siiski ainult tööriist, kelle võib lihtsalt minema visata, kui peaks siiber saama.
Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

Imelik vend kes peale ebaõnnestunud jahti tahab koera maha lasta. Aga kui juhuslikult ta ise laseks loomast mööda ja jaht ebaõnnestuks, kas siis tuleks metsast välja ja paluks ennast maha lasta, sest 100%-line laskur ta ei ole. :?: :?: :?: Koer on ka pereliige ja kaaslane metsas mitte ainult tööriist.
Vasta