kust võtta lääne-siberi laika?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

kust võtta lääne-siberi laika?

Postitus Postitas Anti »

Tahaksin võtta endale lääne-siberi laika kutsikat, jahil käimiseks Aga ei tea kumba kennelit siis eelistada kas kennel "valgekihv"-a või siis kennel "jahisarv-e?
Olen siit lugenud et jahisarve koerad pidavat olema rohkem näituse kui töökoerad. Niiet tahaks teie arvamust teada!!!!
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

kust võtta lääne-siberi laika

Postitus Postitas andrus1 »

võta koer ikka sealt kus nendega ka metsas jahil käiakse,aga kui koeri on üle10 siis ?
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: kust võtta lääne-siberi laika

Postitus Postitas Pikk »

andrus1 kirjutas:võta koer ikka sealt kus nendega ka metsas jahil käiakse,aga kui koeri on üle10 siis ?


Ja kui neid tõuge mida kasvatakse on rohkem kui üks :D

Samuti soovitaks võtta kutsikas reaalselt töötavatelt vanematelt.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

omal kennel valgekihv. paul haljaselt ostetud. põtra ajab, aga mitte nii visalt kui vaja. siga ajab ja haugub täitsa hästi. vanemate töökatsed olid väga head. aga selle minu jutu põhjal ei tasu otsust tegema hakata.
igas pesakonnas leidub mõni väga hea töökoer ja mõni loru. minu oma nende vahepealne. Nii palju kui kuulnud olen, on paul haljase koertega inimesed rahul. kuskil laikade teema all on tema kontaktandmed ka. viimases eesti jahimeheski tema kuulutus. helista talle ja ta jagab sulle tel numbreid, kellel tema koer. saad nendelt siis ka küsida, mida nemad arvavad.
aga uuri ka oma jahisektsiooni meeste käest. võibolla teavad nemad mõnda väga tubli töökoera, kellel pesakond tulemas. valgekihv ja jahisarv on küll tuntud kennelid, aga seda peamiselt näitustel esinemiste tõttu. see aga ei tee neist veel parimaid töökoeri
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

jah...ise kah kaldun rohkem paul haljase koerte poole. Aga meil siin võru sektsioonis ainult yks laika on ja too kah kardab looma. ei julgenud seapõrsastki puutuda :D
Aga ma käin ka Ruusmäel ja seal kyll on väärt koerad...
kuid kahjuks ei tegele nende omanik kutsikate kasvatamisega...
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

kust võtta lääne-siberi laika

Postitus Postitas andrus1 »

mina arvan ,et oota kevad ära ,saad kevadise kutsika sellega sügisel paras juba põdrajahti minna,kevad juba paistab üle jõulude.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Võrus käivad nii mitmedgi Urbaniku juures laikasid paaritamas, uuri tema käest, äkki saad mõne alimentkutsika osta.

Samuti pidavat olema head laikad pärnumaa meestel, see info pärineb Anne Reitelilt kellelt ma uurisin et kus oma laikat lasta paaritada.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

kust võtta lääne-siberi laika

Postitus Postitas andrus1 »

ka minul on sealt kandist-nad ei valeta
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

kust võtta lääne-siberi laika

Postitus Postitas andrus1 »

ma mõtlesin pärnumaad
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

tegelt mul ongi plaanis kutsikas kusagil märtsis võtta, aga ma lihtsalt tahtsin varem teada!!!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

ja kui pärnust siis kelle käest...ehk oskate kedagi nimetada????
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Sa võid ju ka eesti jahimehes kuulutuse avaldada. sisuga a`la ostan lääne-siberi laika kutsika märtsis-aprillis või mis iganes.
kui mõnel kasvatajal paaritamine plaanis, ehk võtab ühendust. parem, kui saaksid kutsika kohe alguses pesakonnast ise välja valida, et ei peaks võtma seda viimast kes jäänud.
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Postitus Postitas saa »

Aga tihtipeale need viimased ongi kõige paremad :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Kust võtta lääne siberi ....

Postitus Postitas jorr »

Jah, koera valimine on raskem kui naisevõtt aga 50% on hea koer juures ikka enda töö ja vaev.Kutsikat võttes katsu vana koer hambaid ka näha.Mina sain hammastega mööda pükse, kuigi olen eluaeg koeri pidanud.Kui otsid töökoera, ole kuulsa suguvõsa suhtes ettevaatlik.Mida kuulsam suguvõsa seda ilusam näitusekoer aga metsa sellist viia ..... ?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

uurin kindlasti...
Vasta