kust võtta lääne-siberi laika?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Jorr, vabandused vastu võetud :wink: Ei hullu!

Võibolla on kuulsa sugupuu suhtes ka ootused koerale ülikõrged? Ja iga tagasilöök võimendub kordades. Nirude vanemate puhul on positiivsed üllatused ehk kergemadki tulema? Näiteks, kui on teada, et vanematel on puudulik hambumus, aga kutsikal on hambad reas kui veterinaaria õpikus hambumise tabelis - siis rõõm suur ja levivadki linnalegendid..

Nö. "kõrge" põlvnemisega koera puhul võetakse seda aga iseenesest mõistetavalt, ja kui hambumuses viga - saab alguse jällegi teistsugune linnalegend.

Ehk, et palju on ju ka inimese mõtlemises, soovides ja ootustes kinni. Koeral enesel pole ei paberitest, rosettide sinimustvalgest, "kullasärast" ega ka mõnest puuduvast hambast ei sooja ega külma :) , küll aga hoolib tema oma peremehe heast sõnast ja seltskonnast.

Btw - laikaga on peetud ennevanasti (Siberi taigades?) ka oravajahti - siis ei maksaks imestada, kui koer oravale "reageerib" - instinktid ju!
Teoorias tugev ;)
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

kust võtta lääne-siberi laika

Postitus Postitas andrus1 »

kevadel sain sirvida vene ..ohotat 89-90 seal oli pealkiri miks laika ei tööta..peamine fakt oli et koerad on linnastunu nagu mingil määral moe koerad.,aga katsun selle numri üles leida ja meelde tuletada mis täpsemalt oli
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kutsikat valides soovitaksin vaadata vanemate näituse- ja töö diplomeid.Kui nendega asi korras uuri eelnevate pesakondade kohta kui palju koeri neist tööle on hakanud ja milliseid järke omavad.Siis saad ettekujutuse kui suur % töötavaid koeri tuleb.Peremees aitab max.30% koera tööle saada ülejäänu peab geenides olema.
puukoi

Re: kust võtta lääne-siberi laika

Postitus Postitas puukoi »

andrus1 kirjutas:kevadel sain sirvida vene ..ohotat 89-90 seal oli pealkiri miks laika ei tööta..peamine fakt oli et koerad on linnastunu nagu mingil määral moe koerad.,aga katsun selle numri üles leida ja meelde tuletada mis täpsemalt oli


See on kindlasti üks põhjustest, miks koer üldiselt(mitte ainult laika) ei taha hästi töötada. Korteris peetavast koerast õiget jahikoera ei saa. Omad kogemused. Ajab küll, aga nii vahelduseks, ajaviiteks, just niipalju, kui viitsib. Teine kindel värk on ülesöötmine, kuigi selle väite eest ma juba korra vastu pead sain. Kolmandaks, peremehe roll on asjas kõva 50% ja rohkemgi, olenemata päritolust.
Kui sa talle piisavalt asjakohast tegevust ei võimalda, koeraga piisavat usalduslikku kontakti ja koostööd ei ole, siis ära looda häid omadusi, olgu see sugupuu kui vinge tahes.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Aga millega siis alustada???ütleme et ma toon 2-he kuuse koera koju mida ma temaga alguses siis tegema peaksin et tal jahiinstinkt tööle hakkaks?



:!: Ja kui keegi teab mingit koerakasvatajat kes märtsis oma kutsikaid kavatseb loovutada siis võiks teada anda :!:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kust võtta laika

Postitus Postitas jorr »

Puukoi, täpselt minu mõte, kõigepealt ikka koera elutingimused ja õpetus, siis alles paberid ja kuulus sugupuu.
noorus on ilus aeg
Jaanis
Postitusi: 19
Liitunud: E Dets 05, 2005 3:54 pm

Postitus Postitas Jaanis »

Anti:
Aga millega siis alustada???ütleme et ma toon 2-he kuuse koera koju mida ma temaga alguses siis tegema peaksin et tal jahiinstinkt tööle hakkaks?

Oma kogemustest niipalju võin öelda, et esmalt peaks tal oma kuut ja aed olema. Kindlasti tahab ta joosta ja mängida kutsikast peale. Kohe metsa ei pea viima aga põldudele jalutama võid temaga küll kohe minna, seal juba näed ära kas teda ümritsev loodus ja lõhnad huvitavad või sörgib ainult sinu sabas.
Samuti peaks talle jahiulukeid tutvustama-laskma koerale neid nuuskida(nugis, kährik, siga jne.).
Ja kui marutaudivastane süst on ka tehtud, siis koeraga metsa, mida rohkem saad temaga metsa seda parem koerale.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kust võtta lääne-siberi......

Postitus Postitas jorr »

See Jaanise jutt on küll juba puust ja punane, lisada pole siia midagi uut, ehk niipalju, et iga koer on oma peremehe nägu ja vastupidi. :D
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Lisaksin veel, et kutsikale loomade "tuvustamiseks" on hea, kui neil oleks mõni nahatükk lutsutamiseks, või koodiots koos kõige täiega.

Parim mängu- ja treenigriistapuu on põdrajalg, mis sõraosaga ja ca 40 cm pikk, mida siis tassitakse igale poole (treenib tugevaks nii lõua- kui kaelalihaseid) ja mida saab nii "murda" kui ka otsast vaikselt hambaid teritada, uriseda, jahti pidada ja peitust mängida.
NB! Need siis sellised "mittetubased mänguasjad" :lol:
Teoorias tugev ;)
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

kas ühte nendest ei tasu osta?
nad on küll juba pea kolme kuused...
http://www.hot.ee/valgekihv/teenused.html
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kust võtta laika

Postitus Postitas jorr »

Kolm kuud vanad ja sina tahad olla see kes ära ostab?Head kutsikad võetakse viie kuue nädalaga ära.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

aga sellest pesakonnast on ainult kaks kutsikat ära võetud!
Kas see tähendab et ülejäänud on lorud w?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

no nii ei pruugi see nüüd küll olla. võibolla asi rohkem selles, et talvisel ajal ei taheta eriti kutsikaid.
kui keegi tahab nüüd mulle vastu vaielda ja öelda, et kaks, kes ära võeti olid tublid ja need ülejäänud lorud, siis palun selgitage mulle, kuidas 6 nädala vanusest(varaseim loovutamise aeg) kutsikast saab aru, kas ta aasta pärast loru või ei. eks omad sümptomid võivad olla, aga suurelt jaolt see õnne asi nagu siin juba palju kordi mainitud
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Kust võtta laika

Postitus Postitas jorr »

Pildi järgi ei saa keegi sulle nõu anda.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

olen ise rajaleidjaga nõus!!!
Ja ma helistan ennem Paul Haljasele ja uurin koerte kohta...
ning alles siis vaatan kas osta või mitte!!!
Vasta