kust võtta lääne-siberi laika?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
-Imre-
Postitusi: 197
Liitunud: T Mai 31, 2005 9:33 pm

Postitus Postitas -Imre- »

ega sa ikka telefoni teel aru ei saa kas võtta või mitte :wink:
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

noh ma küsin kuis ema ja isa metsas on ja mis hinded neil on ne..
ja siis kunagi lähen ja vaatan ise lähemalt!!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Anti kirjutas:noh ma küsin kuis ema ja isa metsas on ja mis hinded neil on ne..
ja siis kunagi lähen ja vaatan ise lähemalt!!!

Tavaliselt on heade koerte järglased juba enne sündi v sündides jaos! Võib ka olla ,et hind liiga kõrge! Vaat minumeelest ongi siin see point ,et kutsika tootmine on saanud äriks,nagu siin juba on räägitud.
Kivi kotti!
Jaanis
Postitusi: 19
Liitunud: E Dets 05, 2005 3:54 pm

Postitus Postitas Jaanis »

Niipalju võiks veel lisada, et kui oled jahimees, siis käib sul ka ehk eesti jahiajakiri, kus oli mitmes väljaandes sees, mida jälgida kutsika võtmisel. Soovitan need jutud läbi lugeda, sest tundus olevat asjalikke nõuandeid.
Kuid kohale pead minema nii ehk naa. Läbi telefoni koera ei osteta.
Ise tõin kutsika hoopis tartu poolt, hr. Kallavuse juurest ja siiamaani ei oska midagi halba küll öelda (praegu 2,5aastane).
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

üks küsimus: Keegi kirjutas et on hea kui kutsikal on loomanahatükk millega mängida...kas see nahk peab olema pargitud või mitte?
Ja kas peale parkimist metslooma(nt.metssea) loomulik lõhn ära ei kao?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kust võtta laika

Postitus Postitas jorr »

See nahatükk kindlasti parkimata.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Kas keegi teab Peep Saare telefoni numbrit?
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Mina tean :wink:
Teoorias tugev ;)
Kasutaja avatar
Mulk
Postitusi: 5
Liitunud: N Dets 15, 2005 9:43 pm

Re: kust võtta lääne-siberi laika?

Postitus Postitas Mulk »

Kas oled koera või tema tulevase sünnitaja leidnud?
Kui ei, mine korraks:
<http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=260&postdays=0&postorder=asc&start=60>
Sel küljel mu kirjutis, kus oma taadi laikakasvatuskogemusi kiitsin.
Ta pole kade mees seletama, millele, millal ja kuidas tähelepanu pöörata.

Anti kirjutas:Tahaksin võtta endale lääne-siberi laika kutsikat, jahil käimiseks Aga ei tea kumba kennelit siis eelistada kas kennel "valgekihv"-a või siis kennel "jahisarv-e?
Olen siit lugenud et jahisarve koerad pidavat olema rohkem näituse kui töökoerad. Niiet tahaks teie arvamust teada!!!!
Tark ei torma
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Kuidas ma saan tada kas kutsikas keda ma osta kavatsen kardab püssipauku???
kas siis umbes nii, et võtad püssi kaasa kui kutsikat valima ja siis testid kas kardab või ei? :lol:
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kui tahetakse, et koer ei kardaks püssipauku, või ükskõik mis pauku, tuleb teda väikesest peale tiiru tarida. Alguses lasta niisama ringi kakerdada, siis juba kaugemalt lasta pauke kuulata ja lõpetada sellega, et kui tal ka kõrva ääres pauk käib, ei tee ta sest väljagi. Tegelikult jälle looma petmine, anna tiba maiustust kui paugutamisega harjutama hakkad, tee olemine loomal mõnusaks. Loll tegu oleks hakata kutsikal kohe kõrva ääres plaksutama, võib juhtuda nii, et ta jääbki pauku kartma. Kui ikka kutsikal selle paugutamisega esimesel korral pasa lahti ehmatad, siis on asi vussis ehk lõplikult. Minu peni on profi ilutulestiku laskmist ca 30 m pealt jumala rahulikult jälginud, ei tee väljagi, teised koerad pruoovisid end maa alla kaevata. Männikul silkas kutsikana ringi, nüüd on lageükskõik.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kust võtta lääne siberlane

Postitus Postitas jorr »

Jah,paugukartust saab kutsikal tavaliselt õpetamisega ära kaotada.Minul taksi ja e hagijas pauku ei karda, pole neid ka ekstra õpetanud aga aastavahetuse pragin hirmutab küll mõlemat.Mõni koer aga on lausa paugu peale välja õpetatud, et kui pauk käib, jätab aju ja tuleb peremeest otsima.
noorus on ilus aeg
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Teemast vähe mööda aga paugukartusest...
Vennal esimene läänesiberlane ja kusagilt lugend, et algul lase eemalt ja sii lähemal ja..
Tegime ka nii ja vint ka parasjagu peale lasta vaja. Algul siis eemalt ja ei teind väljagi, no oli mõne kuune. Lõpuks istus konstruktsiooni all millelt pealelaskmist sooritasime ja nägu siuke nagu miskit erilist ei toimukski. :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

enda koera sai ka harjutatud suurel heinamaal. naine passis alguse koeraga kusagil eemal ja mina paugutasin. ja nii siis järjest koerale lähemale. temal paugukartust ei olnud ja järgmisel päeval võis juba paugutada koera kõrval. nüüd on nii, et kui pauk käib, hakkab otsima, kus siis looma on, keda lastakse.
vanaaasta õhtul võtsin koera välja kaasa. nii kui paugutamine lahti läks, läks koer ähmi täis ja mõtles et jahile vist sattunud. aga pärast muutus paukute peale juba tigedaks ja tahtis kõik raketid nahka panna :lol: vaatas vist, et mida te krt paugutate, loomi ju pole.

mida olen veel kuulnud, siis üle koera ei tohiks lasta(koera seljatagant siis). vähemalt nii kaua kui pole pauguga harjunud. esimesed paugud seljatagant pidid päris korralikult ehmatama. aga eks see paugukartus ole paljudel ka veres. naise tuttaval oli terjer. metsas looma võttis ilusti, aga pauku kartis nagu tuld.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Tõime sõbraga Mae käest laika ja just telefoni jutu peale. Kuna ennem oli ka terjer olemas siis õpetajaga probleeme polnud.Nüüdseks penil juba mitu siga koos terjeriga kahepeale kinnipeetud ja vanus alles aasta piires.
Üheks valiku kriteeriumiks oli asjaolu, et kutsikas tundus targa näoga olevat.
Egas elevant pole siga!
Vasta