paluksin et jutustaksite oma jahikogemustest hagijaga.

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

.........jahikogemustest hagijaga

Postitus Postitas jorr »

No siis ei ole küll muud, kui pead ka omale hagija võtma ja neid lugusid tuleb ikka iga päev hulgi nii kodus kui metsas.Kult tõi siin paar hästi põnevat lugu välja aga neid tavalisi lugusid võib iga koeraomanik sulle tundide viisi rääkida.
noorus on ilus aeg
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

kas lisandub veel mõni lugu :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

lugusid hagijaga jahist

Postitus Postitas jorr »

Möödunud talvel,vist enne aastavahetust läksime noore hagijaga(teine aasta metsas)rebast kiusama.Kohati oli lumekirme maas aga meil on kindlad kohad teada kus rebane liigub ja Väikejorr läks hagijaga vaatama.
Olin arvatava tulekukoha peal ees, kaks nulli rauas ja ootasin.Hakkaski koeralaul peale aga kuidagi väga vihaselt võttis ja mingit keerutamist polnud, muutkui otse mulle peale.Tulevad,madin kuidagi väga tugev rebase jaoks tundub, hoian juba sõrme päästikul kui.....searaisk, suur kult hüpetega ees ja hagijas paar meetrit järel vihase kisaga,pühkisivad minust nii kümne meetri pealt mööda.Seda kulti oli ta vist juba korda kolm hajanud ja ega kaugele läinudki, nii veerand tunni pärast juba tuli keel ripakil.
Rebasega ikka keerutab nii paari kildise ringi peale, kui on kohalik loom, teeb tiiru või paar ja kaob urgu aga hulgusrebane lõikab tavaliselt minema ja kui siis laskekohale ette ei jõua,tuleb paar tundi lihtsalt oodata kuna sõber tagasi jõuab.A talvine päev lühike, ega üle paari aju niimoodi tee.Jänest ajades on hääl selline lõbus--kile ja noor koer tükib ära kaotama jälge siis on vahel tükk aega vaikus.
Sai nüüd pikk joru küll ja kuna neid lugusid on palju siis aint põnevamad jäävad meelte.
noorus on ilus aeg
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

viimane küsimus veel, et mida arvate Vello Kallavuse koertest :D temalt kutsika nüüd võtangi
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Meie oma küll töötas ilusti , oli ka Kallavuse koer.
Kas tuleb jaht???
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

ma arvan ka et ta koerad peaks töötama.kuule jahimees kas sa võtsid talt hagija
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Silverx kirjutas:ma arvan ka et ta koerad peaks töötama.kuule jahimees kas sa võtsid talt hagija


Aastaid tagasi jah.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Kallavuste hagijaid peavad mõned kohtunikud natuke suurteks.Samas töökoerad tundub,et on head.Sõbral on sealt toodud hagijas.Ilusa häälega ja ajab ka hästi, nii jänest kui rebast.
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

eks asi ole ka õpetamises :wink:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

lugusid jahist hagijaga

Postitus Postitas jorr »

Lugusid oleks palju aga kui päevast päeva neid meenutada siis palju ka võrdlemisi ühtmoodi.Neid lugusid ikka peab ise läbi elama ja selleks, et sul põnev lugeda oleks, tuleks lausa kirjanikuks hakata aga see juba omaette teema.
Muide, ega koera juures see õpetamine olegi tähtis,kui koeral ikka jahiinstinkt puudub siis võid õpetada palju jaksad aga tolku ne naada, nagu venelane ütleb.
Üldiselt tahab koerajaht head maastiku- ja loomaradade tundmist ja vahel ma väledaid jalgu.Kultki sellest kirjutas.Koer näitab sulle looma liikumistee kätte ja ole aint mees ja jöua õigel ajal õigesse kohta.Ja sügisel või talvel see koera ergutav hääl vaikses metsas kütab ennaski üles.Kogenud kütt mõistab tavaliselt juba oma koera hääle järgi mis loomaga tegu on ja kuhu ette minna.
Või oled häkki ise kirjatsura, et nuijad siin jahilugusid? :?
noorus on ilus aeg
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

hehhe ei ole mingi kirjatsura, ma nüüd olen noore eesti hagija omanik.lihtsalt huvitavad sellised lood :P
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

lugusid hagijaga jahist

Postitus Postitas jorr »

No siis on hästi, kui koera ja veel hagijat pead.Hagijal jooksuruumi vaja aga metsas saad aint repsi, jänesejahti praeguse seaduse järgi teha.Kui saladus pole, kelle käest tõid, kui vana ja mis tõug?Koera võttes ära unusta, et koer on jahikaaslane ja pereliige mitte mänguasi, ning õpetamist alusta kohe.
Nüüd hakkad ise meile jahilugusid rääkima,sügisest peale kui koeraga metsa pääsed ja esimese repsi või jänese ette võtab.Väga hästi õpib koer teise vanema koera järgi jahitööd aga võtab ka vana koera vead üle ja kui on selline koer, kes kitse ajab siis katsu kutsikat mitte temaga koos metsa lasta.Kitseaajamis kommet väga raske hiljem juurest ära harjutada.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

aga metsas saad aint repsi, jänesejahti praeguse seaduse järgi teha


Minuteada võib hagijaga ilvesejahti kah pidada!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

jahikogemus hagijaga

Postitus Postitas jorr »

Ilves jah samuti hagijaga lubatud aga palju sa seda ilvesejahti ikka talve jooksul teed?Meil oli möödunud talvel üks luba kolme või nelja seltsi peale ja sai ikka mõned korrad ka jahitud aga talve kohta nagu vähevõitu.Pealegi naabrid lasid selle loa ära ja kõik, kuigi looma oli veel küll liikvel.
noorus on ilus aeg
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

sort:eesti hagijas, praegu on 2 kuud ja 8 päeva vana,igavesti kihvt kutsikas,olen temaga juba paar tiiru metsas käinud.koeral on vääga suur huvi metsa vastu.tõim ma ta Vello Kallavuse käest.
Vasta