Krantsid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

veebel kirjutas: ja vastu vaidleks ka sellele, nagu oleks kellegil eesmärk raha teha kutsikatega - no mina ei usu, et jahikoerte kutsikatega saab mingit pappi kokku ajada ..

:VS :M Uuri palju näiteks laika kutsikas maksab :!: Kas arvad tõesti ,et need kennelid ja muud teevad kutsikaid vaid selles vaimus-"maa tuleb täita koertega" Kui pesakond maksab ütleme 30 tonni ja juhtumisi on sul mitu emast,siis edasi oskab igaüks ise rehkendada ,võid kulud mahaarvestada ja ikka on võimalik teisemehe aasta palk.... Ei räägi neist meestest kes teevad selle üheainuma pesakonna enda ja sõprade tarvis head jahiliini jätkama.
Kellel siin paperite vastu midagi on olnud ,jutt ikka sellest ,et mis teha kui kallis paberiga koer ei taha tööd teha :!:
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Keda kuradit! Tarkpead koeraaretajed, palun selgitage mulle siin ja puhtas eesti keeles kuidas ma saan oma üliheast töötavast koerast UUT tõugu tekitada! Muide, palun üksikasjalikku värginduse kirjeldust koos kõigi põhjendustega. Ja kui Te hakkate viitama mingitele euroseadustele ja millele muule iganes, siis teeksin viite EV põhiseadusele.... otsustus-javalikuvabadus. Julged, vastake! Minu jaoks need, kes ei oma antud teema suhtes seisukohta, olgu see siis ükskõik kui vildakas on luftikutid. Tegelikult tundub mulle, et aeg oleks koeramaffiale vastulööki organiseerima hakata. Kes on nõus?
metsamoor
Postitusi: 10
Liitunud: K Jaan 12, 2005 6:08 pm

Postitus Postitas metsamoor »

Oled sa kindel, et sinu ülihea töötav koer oma tööomadused ka edasi annab või pole see oluline?

Aga uue tõu jaoks on vajalik teatud arv ühtlase väilimiku ja iseloomuga koeri ning väljatöötatud tõustandard. Siis võid tõu tunnustamist taotleda. Võtad aga oma ülihea töötava koera ja leiad talle paarilise, kes välimikult ja muudelt omadustelt sobiv tundub jne jne.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

metsamoor kirjutas:Oled sa kindel, et sinu ülihea töötav koer oma tööomadused ka edasi annab või pole see oluline?

Aga uue tõu jaoks on vajalik teatud arv ühtlase väilimiku ja iseloomuga koeri ning väljatöötatud tõustandard. Siis võid tõu tunnustamist taotleda. Võtad aga oma ülihea töötava koera ja leiad talle paarilise, kes välimikult ja muudelt o

madustelt sobiv tundub jne jne.



Eii ole minust vaja valesti aru saada. Koeramajandusest pole mulle tõesti vaja loenguid pidada, pigem võiksin ise hädalistele mõningal määral abi ja arvestatavt konsultatsioooni pakkuda, seda ilma mingi tasuta. Vaadake oma koerale sügavalt silma ja küsige Tema käest, olge isiksus..... Kui olete õige vend ja oskate käituda, siis Tema ei reeda ja toimetab täpselt nii. Nagu Te kokku leppisite

Aga tarkade käest minu formuleeritud küssale ammendavat ja analüüsist kirvendavat seisukohta .... ootan põnevusega! Seadusi oskame kõik tsiteerida, aga kuidas ikkagi EV-s uut jahikoeratõugu n.ö. Listi toimetada?
Ei usu, et olen üksik loll hunt, kes aina ulub. Ja kui pean hulguma jääma, siis luban Teile, et ulg toimib mind jaTeid rahuldava vastuseni! Ja palun, tarkpead, andke minu Pollale vastus: milles tema süüdi on, et ta saab kogu meie jutust aru, armastab mind meeletult, aga EV-s tal kohta justkui pole.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Vaadake oma koerale sügavalt silma ja küsige Tema käest, olge isiksus.....

Minu teada ei tohi koerale üldse silma vaadata, kaugeltki veel mitte sügavalt :shock:
...kohe metsa...
Kasutaja avatar
veebel
Postitusi: 23
Liitunud: R Mär 10, 2006 8:10 pm

Postitus Postitas veebel »

kuldile: ei usu mina, et see nõudmine laikadele siin nii suur on, et muudkui aga vorbid neid koeri, 30 tonni pesakond ja igast pesakonnast jälle emane või paar jne...kui rääkida paberitega koertest ja pesakonnast, siis läheb parajalt pappi juba selle pesakonna registreerimisele, vaktsineerimisele, kiipidele jne...kui kutsikaostja on loll ja neid asju ei nõua, siis muidugi kulutusi pole...pealegi ei pruugi sa kõigist kutsikatest lahti ka saada, sest eeldatavasti ostja siiski valib omale kutsika...ja kui on kuulda, et sinult saadud kutsikad tööd ei tee, siis jäädki oma pesakonna otsa istuma edaspidi...tea, miks neid emaseid koeri niiväga ei taheta küll, kui see on nii hea rahateenimisvõimalus??
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

krandsid

Postitus Postitas jorr »

Hr Veebel, paistab,et sa ei ole kunagi emast koera pidanud, et küsid,miks rahvas neid eriti ei taha?Seda peaksid oma nahal proovima.Tean praegu kindlasti linnainimest, kes puhtatõulisi emaseid ka jahikoeri (just koeri) peab sissetuleku saamiseks ja seda juba pikka aega.Nii,et see äri ikka ära tasub. Emasel koeral on ka mitu head omadust, näiteks ei lähe ta hulkuma, kuid hoolt tahab kutsikate pärast rohkem.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
veebel
Postitusi: 23
Liitunud: R Mär 10, 2006 8:10 pm

Postitus Postitas veebel »

jorrile:
no seda võib juba nimetada kutsikavabriku pidamiseks siis ja selline asi on taunitav ju tegelikult. endal ei ole emast koera tõesti olnud ja pelgan seda vaeva, mis on jooksuajal ja koera poegides
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

veebel kirjutas:jorrile:
no seda võib juba nimetada kutsikavabriku pidamiseks siis ja selline asi on taunitav ju tegelikult. endal ei ole emast koera tõesti olnud ja pelgan seda vaeva, mis on jooksuajal ja koera poegides


Emasloomast üks iva:
Looduses on üldiselt emasloom kandev jahtija ja pesakonna toitja, tema töömeetodid spetsiifilisenad ja haistmine emasel koeral üldjoontes tundlikum :shock:
Jorrile: üks kiimas emane tõmbab karabiinid ka sirgeks, kui ikka valu taga. Ülejäänud aastake istub üldiselt kukult :wink:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

bighornet kirjutas:... üks kiimas emane tõmbab karabiinid ka sirgeks, kui ikka valu taga. Ülejäänud aastake istub üldiselt kukult :wink:

no emane istub ka jooksuajal kodus, ainult aiatagune on paksult kavalere täis..., omal emase koera ajast see mälestus. Praegu isane paneb ajama mitme küla taha iga emase juurde, kui sel aeg käes... ei kuula sõna ega miskit.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Lugesin seda teema arendust ja järeldus nagu ikka- PABER ON PÕHILINE.
See kas koer on ka metsas tegija, ei lähe tavaliselt ühelegi nn koera farmi pidajale korda, peaasi et pappi tuleb. Reaalsus näitab, et nn krantsid on head jahikoerad, tugevad ja terved ja targad. Tõukoerad, tänu Eesti väiksusele, on paljud sugulased. Paber võib ju näidata kes tegelik isa on aga uuringud näitavad, et maailmas iga kolmas laps pole oma isa tehtud, mis siis veel koertest rääkida, aga jah, paber ju maksab...
See, kes tapab, pole veel jahimees
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

krantsid

Postitus Postitas jorr »

Nüüd läks küll puhtalt pihta.Olen seda ka varem öelnud,et niikaua kui koeri ei hinnata jahikatsete järgi, vaid välimus ainult tähtis, siin midagi paremaks meie koertel ei muutu.Tehakse äri ja paber maksab.
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Probleem selles, et kus neid õigeid jahikatseid nii väga teha saab?Eestis lubatud max.hinne aias 3 järk.Ja siit need tagasilöögid algavad.Köik koerad on nagu ühe vitsaga löödud kas 3 järk või 0.Omale kutsikat valides tahaks küll teada milliste vanematega tegu on.Peremees võib ju küll igasuguseid legende rääkida aga paraku maksab ikkagi paber.Olen kuulnud küll kuidas koera omanikud räägivad et; ei tea mis koeral viga metsas puhas 1järk aga 4ha. aias ei leia sigagi üles rääkimata siis töö tegemisest. Sama kehtib ka tõutunnistuse kohta aga see lihtsalt minu arvamus.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Korraliku koera leidmisega on paras tegu.Meil veel on üks laika,kes lööb üksi metsa puhtaks,küll on temaga proovitud paaritada,et saaks norm järglasi,aga ei tule õiget,tee või tina,mehed täitsa hädas.Nüüd koer vana ja õiget koera polegi enam.Tea kas siit Eestist enam üldse saabki midagi.Muidugi hea kritiseerida,aga jahil olles ei pea ju spetsialist olema,et aru saada kas koer töötab või mitte,samas koeraga peab ikka metsas ka käima,kui niisama pühapäeva jalutuskäigud,siis polegi midagi tahta ega ainuüksi paber veel koerast töökoera tee.Paber näitab,et kõik eeldused on olemas.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

krandsid

Postitus Postitas jorr »

Tony, arvan sama,et Eesti väike ja kui ikka tahetakse jahikoera saada, peaks kohapeal olema ka katsete tegemis ja väljaõpetamiskohad.Kas või kutsikakool vajalik oleks.Kel võimalik, soovitaks noore koera mõne töökoeraga koos jahti viia, kasu on kindlasti.A siit jälle oma lugu, kes võib teada, mis koeraga lubatakse edaspidi üldse jahil käia?Seadused teeb ju Öiro.Ehk hakkab meil kehtima hoopis Hispaania variant?Või keelatakse koerajaht sootuks?
Enda tähelepanek,et põhjamaadest toodud koerad(ka laikad) tunduvad paremad kui vene päritoluga.Aga ka Venes leidub pärleid mõni ajab siga väga hästi, mõni jälle oravakoer.
noorus on ilus aeg
Vasta