Krantsid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Selle vene ja lääne kohapealt ei ole ma Jorr sinuga nõus. Lihtsalt see nn. Venemaa on oma Siberi ja Uuralitega niivõrd suur, et sealt tagant otsast, kus tegelikult jahikoerad eksisteerivad ei käi keegi neid Eestisse toomas. Sealne "jahimees" pole võib-olla mingisugusest tõutunnistusest kuulnudki midagi. Usun, et meile venemaalt toodud "jahikoerad" on pärit Moskvast või Peterburist samasugustelt kasvatajatelt nagu meie kennelgi on. Vähemalt korra karmikarvalise foxterjeri "ajalugu" uurides selline mulje jäi.
ikka lõbusalt
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

krandsid

Postitus Postitas jorr »

Olen ise ka vene ajal paar karmikarvalist foxi ära pidanud ja nende üle ei nurise.Laikad eriti vene omad aga üks nii teine naa,samas on soomest toodud norrakas igatepidi töökoer.Keegi tõi omale kuskilt Valga kandist ka norraka ja väga rahul.
noorus on ilus aeg
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

****, mitu korda mõtlesin kas respondeerida, aga olgu. Te mehed pole vist õiget siberi laikat üldse näinudki. Siberimaa laika on karjas elav ja olev koer, kui elab üksi, siis on tema jaoks karja juht tema peremees kui suudab. Elasin ja töötasin vene Siberi naftaväljadel 90-date keskpaiku, töö käis nn. "vahtades". Meil valgetel inimestel oli see 28 ööpäeva, kuu vaba, teistel 14 ja samapalju vaba. Kohalikud käisid loomulikult ka kõrvalt taigas jahil, olgu ta kasvõi Kazahstanist. Igal korralikul kütil oli oma koerakari, kusjuures mitte kelgukoerad. Need koerad olid nii mihklid, et töötasid kogu aeg karjas ja ka nälgisid karjas kui taigast midagi olulist kätte ei saanud. 40 kraadiC, vennad raputavad varahommikul lume kasukatelt ja lähevad. Peremees kohal iga kahe nädala tagant samapikaks ajaks ja niipea kui kohal, ainult vile ja aidaa.... Teate, kui kuradi palju seal suvel sääski on? Sittuda saab ka ainult kaelani vees olles. Aga ise nägin, kuidas koerad ilma liigse kärata sügisepoole suve korraga jõekäärust vee alt kiiresti kaks saarmast peremehele välja tõid. Viie minuti pärast oli liha nende. Mismoodi nad talvel oma hinge sees hoidsid sel ajal kui peremees ära oli, ei tea. Karjas oli keskmiselt 5-8 koera. Üks kolleeg jahimees tõi sealt ka kutsika, aga seda aed ei pidanud, Nii ta kadus. Ja mitte mingeid kuramuse pabereid neil polnud vaja, ise teadsid. Teeme katse, viime oma paberitega laikad Tjumeni ja vaatame, kus on saak.

Teine jutt on eesti hagijas, Tuula mehed oleksid mu käest kuldrahaga korraliku kutsika ära ostnud, ilma igasuguste papriteta. Seda siiani, meie hagijas on seal suures aus, oleks ainult korralikku anda. Hea koera ette võib väga korraliku püssi seal saada. Olgu, ise teate, mis mõtlete, räägin, mis on olnud, läbi elatud ja kogetud.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Eks meilgi koerad elavad karja vaimus ja neil on väga hästi välja kujunenud arusaam"mina olen tugevam järelikult asun sinust eespool".Üldjuhul peremees on neil karja juht s.t. number1.Mis puutub venemaa jahti siis olen ise ka neist osa võtnud.Seal asi lihtne:7-8 koera korraga metsa ja vastsvalt vajadusele rohkemgi.150kg kult tõmmatakse lihtsalt pikali ja peremees võtab ta noa või odaga ära.Aga seal on suured avarused ja kannatab nii teha.Meil väiksed alad ja sellisel meetodil on varsti maa puhas ja kõik sead naabrite juures.Veel lisaks et ega need venemaa koerad kõik nii "super "ei olegi juhul kui nad üksikult peavad töötama.Tööd teevad nad loomulikult kõik(kes ei tööta see ei söö ja lastakse lihtsalt maha).Oleme vahest naabritega ühisjahti teinud ja korraga 8 koera metsa lasknud.Tulemus sama;kui siga kohe ära ei lasta siis tõmbavad 150kg.sea pikali.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Veel lisaks, et mina koerte näljutamist ei poolda nagu mõnel pool venes kombeks on.Esmalt toovad jõest kõik loomad välja ja siis hakkavad kalu püüdma.Mis sa hing teed kui kõht tühi on.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

tony kirjutas:....Esmalt toovad jõest kõik loomad välja ja siis hakkavad kalu püüdma.Mis sa hing teed kui kõht tühi on.

ka ilma näljata, mul tahab just hirmsasti kala, ise püüab nii et seisab vees, väiksed kalad tulevad ta jalakarvu uudistama ja siis käib välgukiirusel pea vette ja kalake hambus. Spinnigu silikoonlanti (kummikalakest) ei saa tema juuresolekul heita, püüab õhust haarata
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

tony, honkomees

egas ma siis sellest. Ma seda juttu kruvisin jälle vist nati viltu arvestusega selle nn. puhtatõulisuse ja paberite nurga alt.
Mulle isiklikult see mitme laikaga seajaht eriti ei meeldi, ei tea kas olen sattunud valedel kordadel või mis aga mitmel juhul on asi lõppenud nõnda, et kui koeramees lõpuks kinnipeetud looma juurde jõuab ja selle mured lõpetab on väiksemast seast pärast võtta ainult ärajäratud verevalumites liha. Muidugi, metsa löövad puhtaks küll kohe tükiks ajaks, hea hooletu olla, anna koertele või kojamehe diplom.
Kalapüügist... need on erijutud. Minge saksa linnukoeraga lanti loopima või õngele, koera rõõm on garanteeritud!
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

to sergo

Ütle kas siis ei lähe sead minema kui sa teed ajujahti ilma koerteta :?:
Ja kui see jaht koeraga sind häirib,siis ärge pidage koeraga jahti...
...või hoopis ärge tehkegi ajujahti vaid hakake pukist laskma :!:
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Anti kirjutas:to sergo

Ütle kas siis ei lähe sead minema kui sa teed ajujahti ilma koerteta :?:
Ja kui see jaht koeraga sind häirib,siis ärge pidage koeraga jahti...
...või hoopis ärge tehkegi ajujahti vaid hakake pukist laskma :!:


kui juhtusid eelmisi postitusi tähelepanelikumalt lugema, siis ma rääkisin koertest(laikadest siis) kui karjast, eriti kui nad koos harjunud töötama. Ühe-kahega korraga on asi norm.
Kasutaja avatar
veebel
Postitusi: 23
Liitunud: R Mär 10, 2006 8:10 pm

teemasse tagasi

Postitus Postitas veebel »

igav lihtsalt ja...kuulge vennikesed, teete siin maha paberitega koeri ja väidate, et krantsid on jahil hirmsad tegijad...mis tähendab krants?? minu jaoks on krants linnas vanamuti rihma otsas ülesöödetud karvane nässakas või siis hoovis lõugav lontis kõrvadega püstise sabaga "hundikoer" sittagi te sellistega jahil käite...eks nad ikka laikad ole onju või taksid või hagijad...nüüd iseasi on see, et ilma paberiteta - huvitav miks?? kutsika ema peremees ei viitsinud asju ajada? saite odava hinnaga? mis iganes - ostke omale relvad ka hästi odavalt ja muidugi vinguge, et nahhui neid registreerida veel vaja on...saapad ja riided ostke selecti kataloogist - odav ja isegi töötab...ja mis peamine - jahipidamine koeraga ei ole kohustuslik
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: teemasse tagasi

Postitus Postitas honkomees »

veebel kirjutas:... teete siin maha paberitega koeri ... ostke omale relvad ka hästi odavalt ja muidugi vinguge ...

kui ma ostan kalli ja paberitega asja, siis tahan ka garantiid, et asi töötab nigu vaja. Relva, optika puhul see nii ongi, aga koera puhul ei mingit tagatist... eks selle pärast vingutakse. Oleks siis hind ja tõulisus seotud töötulemustega, ei, ikka ainult põlvnemisega ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

:P Küll ikka mõni mees on tark ja haritud :wink: Kas sa veebel ikka kõigi nende väljama sõnade tähendust ikka tead mis sa siia üless oled ladunud :M
Selle teema võiks vist ka lukku panna ,viimati veebel tahab veel asja olemust selgitada!
Paremat!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: teemasse tagasi

Postitus Postitas baddmann »

veebel kirjutas:...ja mis peamine - jahipidamine koeraga ei ole kohustuslik


Mnjah...veel mitte, aga varsti võibolla teatud aspektides juba on (verejäljekoer, lindu toov koer). Seetõttu on praegu minumeelest viimane aeg asjad endale selgeks teha ja vajadusel kitsaskohti parandada. Leian, et praegu valitsev olukord, mil de jure ilma põlvnemisdokumentideta jahikoerad küll võiksid jahikoerapassi saada (katse alusel - riigi seisukoht), kuid de facto nad seda ei saa, kuna Eesti Jahikoerte Tõuühing ei lase neid katsetele, ei ole õige.

Kel huvi asjaga tegeleda ja soov olukorda muuta, andke endast teada (privas).

BM
Viimati muutis baddmann, K Mär 29, 2006 8:38 am, muudetud 1 kord kokku.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Baddman tõi siin huvitava asja välja.
Vot see võimalik kohustuslik koeraga jahipidamine. Mul on pikapeale tekkinud karvased kahtlused, et miskid mehed lobi ilmselt kõvasti asjale teevad.
On kuulda, et varsti ilma chevidziibita ei tohi suurulukijahti pidada :!: :D :D
ja kui osta ei jõua ja pidamistingimusi(8m garaaz) ei ole ära jahti roni.
:wink:
Huvitav, mis järgmiseks võiks kohustuslik olla, saksarohelinevillanepõlvpüksikestega kostüümike.
Kui keski nüüd arvab, et ma koerajahti millekski ei pea siis küll eksib.
Kahjuks olen ma uuema aja jahimees ja ei ole hagijajahti pidanud.
Kui vennal jalg kipsis ja koeraga metsa ei saand oli väga hea meel kasutada võimalust ja laikaga seajahti pidada. Oi millised elamused sellest hooajast.
**** aga need kohustuslikud värgid ajavad s..a kohe keema. Kui sa arvad et korralikku tabamust ei saa ära **** lase ja ei ole vaja verdpidi otsi ka pärast. Hea kui on selline koer aga järjekordne kohustus......... :?:
Viimati muutis Joosep Käba, K Mär 29, 2006 8:25 am, muudetud 1 kord kokku.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Võib tõsta sobivama teema alla vajadusel. :wink:
Vasta