Krantsid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Seda juba tükk aega kuulda,et varsti(vist 2010.a kui ma õieti mäletan) peab olema igal jahiseltsidel verejäljel töötav koer.Kui omal ei ole võib koera omava sektsiooniga lepingu teha ja asi korras.Mõeldes selle peale kui palju ulukeid Eesti metsades leidmata jääb see väga vale ei tundugi.Suvel poeb sokk teinekord 70-80m peale laskmist kõrge rohu sisse ja siis on ilma koerata kunst teda üles leida(arvestades sellega,et laskmised toimuvad üldjuhul hämara piiril ja hommikuks on ta hapu).Sama kehtib suvel sea laskmise puhul ja sügisel ajujahis põtra lastes. Samuti ei usu,et teatud grupp mehi selle nimel lobitööd teevad.
Kasutaja avatar
veebel
Postitusi: 23
Liitunud: R Mär 10, 2006 8:10 pm

Postitus Postitas veebel »

Kuldile:)
Asja olemus kõige lihtsamalt - seaduste ja eeskirjadega on sätestatud, et millal, mismoodi, kus, kellele ja milliste koertega jahipidamine toimub. Kui see tundub kallis, mõttetu, keeruline - siis ei tasu vast jahikoera jahipidamiseks soetada.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

veebel kirjutas:Kuldile:)
Asja olemus kõige lihtsamalt - seaduste ja eeskirjadega on sätestatud, et millal, mismoodi, kus, kellele ja milliste koertega jahipidamine toimub. Kui see tundub kallis, mõttetu, keeruline - siis ei tasu vast jahikoera jahipidamiseks soetada.

Aitäh kuldaväärt mõtte eest, just nii ma edaspidi teen ,kahju ,et ise pole selle peale tulnud :wink:
Paremat!
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

Niipalju siis seadustest!

Jahiseadus ütleb:

§37. Jahikoerapass

(3) Jahikoerapassi saamise nõuded, taotlemise ja andmise korra ning passi vormi kehtestab keskkonnaminister määrusega.

(4) Jahikoerapass on nõutav ainult jahikoeraga jahipidamise korral.

Määrus ütleb:

§ 7. Jahikoerapassi andmine

(2) Puudulike põlvnemisdokumentidega koerale võib anda jahikoerapassi ainult jahikatse alusel.

Aga määrus ei toimi! Nii et pole mõtet soovitada!
koos koeraga
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Jahikorapass

Postitus Postitas ozz »

Kui on seaduses kirjas siis saab ka selle täitmist nõuda. Miks meie jahimehed peame igasuguseid ja vahest ka mõtetuid seadusi täitma!? Oleks mul endal koht kus koera pidada siis ma juba põhimõtteliselt ajaks ametnikel harja punaseks just selle puuduva põlvnemisdokumendi keissiga.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Antud juhul toetan ozzi arvamust. Väike märkus siiski: antud juhul ei ole need, kes üritust pidurdavad, mitte otseselt ametnikud, vaid tegelikult eraisikud, kellele on antud täitmiseks haldusülesanne. Mõte siiski sama.

BM
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ubin kirjutas:Mul on Iiri punane setter ilma paberiteta, arvan et vastab tõutunnustele. Kuid kui pesakond jäi registreerimata siis ei ole ju koera vanemad enam tõestatavad (kui DNA-d ei tee).


rõõm kuulda ja näha, paljud ei tea sellest koerast, tema kasutusvõimalustest,, helista ja räägime, ehk armastust?
Tepsi minu koeratemaatika läbi, ka krantsidest ja ajaloost.

Aga kui räägiksime Iiri terjerist? Musu? Jahimeestele. Eelnevad mõtted, küssad?
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

sergo kirjutas:
ubin kirjutas:Mul on Iiri punane setter ilma paberiteta, arvan et vastab tõutunnustele. Kuid kui pesakond jäi registreerimata siis ei ole ju koera vanemad enam tõestatavad (kui DNA-d ei tee).


rõõm kuulda ja näha, paljud ei tea sellest koerast, tema kasutusvõimalustest,, helista ja räägime, ehk armastust?
Tepsi minu koeratemaatika läbi, ka krantsidest ja ajaloost.

Aga kui räägiksime Iiri terjerist? Musu? Jahimeestele. Eelnevad mõtted, küssad?


palun vabandust, emotsioonid ja iseenese lollus. Väga sant päev oli. Aga iiri terjerist võiks ikkagi mõtteid vahetada.
Vasta