Krantsid

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
anne
Postitusi: 17
Liitunud: E Juul 04, 2005 8:56 am

Postitus Postitas anne »

ubin kirjutas:Mul on Iiri punane setter ilma paberiteta, arvan et vastab tõutunnustele. Kuid kui pesakond jäi registreerimata siis ei ole ju koera vanemad enam tõestatavad (kui DNA-d ei tee).


Kui teie koera vanemad olid tõudokumentidega, siis te ei pea ju arvama, et teie "koer vastab tõutunnustele".
Kui kahtlete (et kas ikka olid need vanemad), siis peaksite küll DNA-testi tegema.

Aga kui võtta tõsiselt sama foorumi teises teemas "...koerad ja raha" toodud väiteid, siis on põhjust iga koerakasvatajat umbusaldada, et kas ta mitte pesakonna vanemate kohta ei luiska. Millest tulenevalt oleks ju alust igalt pesakonna registreerijalt nõuda DNA-testi tulemuste esitamist.

Kuhu me siis lõpuks välja jõuame siin Eesti Vabariigis?
vaatleja
anne
Postitusi: 17
Liitunud: E Juul 04, 2005 8:56 am

Postitus Postitas anne »

metsamoor kirjutas:Kas mõistel "puudulikud põlvnemisdokumendid" on ka ametlik definitsioon või tõlgendab igaüks nii kuidas oskab? Tegelikult on ju võimalik iga asja vaadata erinevatest vaatenurkadest.


Pean häbiga tunnistama, et olin selle õnnetu termini "puudulikud põlvnemisdokumendid" sünni juures ja tean täpselt, mida me tookord mõtlesime. Mõtlesime just seda, mida siinsamas eespool juba öeldud on - need on tõudokumendid, mida Eesti Kennelliit ei tunnusta, s.t. FCI süsteemi välised dokumendid.
Kuna tagantjärele on paraku ilmnenud, et terminit annab mitmeti tõlgendada, siis tuleb asi ilmselt üle vaadata ja teha vajalikud terminoloogilised parandused. Kui aus olla, siis sai parandusettepanekuid tehtud kohe peale määruse väljatulekut. Paraku on need muude - ilmselt olulisemate asjatoimetuste tõttu jäänud seadusandja poolt tähelepanuta.
Aga arutelu näitab, et peame teema uuesti üles võtma.
vaatleja
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Kas ma saan õigesti aru, et põlvnemine määratakse omaniku ütluste alusel ja välisel vaatlusel?
Teoorias tugev ;)
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

selge, pean siis vaatama millise tõuga mu koeraga kõige rohklem sarnaneb, mingid paberid jubima ja katsetele :lol:
See, kes tapab, pole veel jahimees
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

anne kirjutas:
metsamoor kirjutas:Kas mõistel "puudulikud põlvnemisdokumendid" on ka ametlik definitsioon või tõlgendab igaüks nii kuidas oskab? Tegelikult on ju võimalik iga asja vaadata erinevatest vaatenurkadest.


Pean häbiga tunnistama, et olin selle õnnetu termini "puudulikud põlvnemisdokumendid" sünni juures ja tean täpselt, mida me tookord mõtlesime. Mõtlesime just seda, mida siinsamas eespool juba öeldud on - need on tõudokumendid, mida Eesti Kennelliit ei tunnusta, s.t. FCI süsteemi välised dokumendid.
Kuna tagantjärele on paraku ilmnenud, et terminit annab mitmeti tõlgendada, siis tuleb asi ilmselt üle vaadata ja teha vajalikud terminoloogilised parandused. Kui aus olla, siis sai parandusettepanekuid tehtud kohe peale määruse väljatulekut. Paraku on need muude - ilmselt olulisemate asjatoimetuste tõttu jäänud seadusandja poolt tähelepanuta.
Aga arutelu näitab, et peame teema uuesti üles võtma.


Suhtlesin selle jahikoerapassi määruse väljatöötamise ajal väga lugupeetud keskonnaministeeriumi inimestega ja mulle tehti selgeks, et termin "puudulikud põlvnemisdokumendid" lülitati määrusesse just selle pärast, et saaks jahikoerapassi väljastada ka nendele koertele, kelledel sõna otsese mõttes on põlvnemisdokumendid puudulikud, kuid kes vastavad tõutunnustele ja läbivad edukalt jahikatsed!
Ja on olemas isegi sellekohane kirjalik teade!
koos koeraga
Kasutaja avatar
veebel
Postitusi: 23
Liitunud: R Mär 10, 2006 8:10 pm

Postitus Postitas veebel »

keegi siin rääkis, et venemaalt antaks ja lätist mingid paberid kutsikale, et see nagu oleks puudulik tõudokument...samas kennelliit seda ei tunnista...ok, see selleks, järelikult jahikatsele saab, saab ka passi, aga mis edasi??? tema kutsikatel pole ju mingeid pabereid enam...miks on vaja üldse toota mingeid krantse, kellel nö on kõvad jahiinstinktid ja igavesti hea jahiloom??? võta omale korralik koer, korralikust pesakonnast, igasugune FCI, Kennelliit on rahul ja õpeta oma koer jahti pidama, jummala lihtne ju
Kasutaja avatar
veebel
Postitusi: 23
Liitunud: R Mär 10, 2006 8:10 pm

Postitus Postitas veebel »

ja annele...kui koera vanemad on paberitega ja kutsikas mitte, siis on ju tegemist puhtalt viitsimatusega...või mismoodi?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

GC kirjutas:... tehti selgeks, et termin "puudulikud põlvnemisdokumendid" lülitati määrusesse just selle pärast, et saaks jahikoerapassi väljastada ka nendele koertele, kelledel sõna otsese mõttes on põlvnemisdokumendid puudulikud, kuid kes vastavad tõutunnustele ja läbivad edukalt jahikatsed!
Ja on olemas isegi sellekohane kirjalik teade!


Ka mina olen muideks sama selgitust kuulnud. Samas mine ja ürita sellise koeraga jahikatsele minna.... Monopoolne värk see dokumentide värk koertele, peab mainima ;)

BM
Kasutaja avatar
veebel
Postitusi: 23
Liitunud: R Mär 10, 2006 8:10 pm

Postitus Postitas veebel »

mis tähendab monopoolne? tee selgeks ole hea...see ei ole ju monopol, kui EKL ja FCI ei arvesta külavanema poolt kirjutatud tõutunnistusi...või kui sul on aretatud mingi uus jahikoera tõug, siis peaks olema olemas ka võimalus seda tõuna legaliseerida :wink:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Eh, ma ei pretendeeri oma loogikaga ainuõigsusele, aga...

Koerte (ja üldse loomade) tõulisus on puhtinimlikult (s.o antud kontekstis inimeste vaheliselt) kokkulepitud omaduste edasiandmine teatud süsteemset paaritamist lubades ja muudsugust paaritamist keelates. Kui nüüd üks organisatsioon, FCI läbi konkreetse riigi kennelorganisatsiooni (koerte puhul siis) seadustab oma süsteemi ja antud riik välistab praktiliselt teiste süsteemide tekke ja eksisteerimise, siis ongi minu arusaamise kohaselt tegemist monopoolse süsteemiga. Riik, vähemasti sõnades, on meie näite puhul lubanud ka puudulike tõudokumentidega koerte kasutamist jahil (jahikoerapassi saamise neile) - ja jutt ei ole üldse nende kasutamisest aretusest ega millestki sellisest - kui nad tõestavad oma jahiomadusi jahikatsetel. Aga võta näpust, kennelorganisatsioon annab omalt poolt tõlgenduse (mille legaalsuses ma isiklikult kahtlen, kuid ei oma hetkel vajadust oma kahtlustele tõendeid otsima hakata), mis sisuliselt nullib riigi poolt antud järeleandmise ära.

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

veebel kirjutas: tema kutsikatel pole ju mingeid pabereid enam...miks on vaja üldse toota mingeid krantse, kellel nö on kõvad jahiinstinktid ja igavesti hea jahiloom??? võta omale korralik koer, korralikust pesakonnast, igasugune FCI, Kennelliit on rahul ja õpeta oma koer jahti pidama, jummala lihtne ju

:P :P :P
Ühes teises peatükis jahusime juba pikemalt :wink: Et muutkui aga võtan kõvade paberitega ja teen jahikoeraks :wink: Kulla mees ega see pole leivategu :!: Ja kes on rääkinud ainult jahikoera passi omava koeraga kutsikate tootmisest. mitte kõigil ei ole vaja koertega (kutsikatega) lisa teenida ,on inimesi kellele piisab jahipidamisest!
Paremat!
Kasutaja avatar
veebel
Postitusi: 23
Liitunud: R Mär 10, 2006 8:10 pm

Postitus Postitas veebel »

kuldile...kui sa koera võtad, siis selge see, et sa oled võtnud omale kohustuse...ärgu olgu see kohustus ainult süüa andmine...koer ei ole mingi lihaloom, koera peab õpetama, tegelema temaga...võin sulle 100 prossa öelda taksi puhul, et kui sa võtad paberitega koera, kelle vähemalt üks vanematest on jahikatse ka ära teinud, siis saad omale koera, kes on jahil abiks...pesakonna vahe on ainult selles, et mõni kutsikas on kohe tegija, mõnda peab rohkem õpetama...aga asja saab kõigist
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

krandsid

Postitus Postitas jorr »

Veebel, siin sa lased kõvasti mööda.Ka ühest pesakonnast ei saa mõnest koerast tegijat, sest puudub kõige tähtsam, jahiistinkt.Nagu Kultki ütles,sellest on siin teise teema all kõvasti juttu olnud aga uskumine muidugi oma asi.Eriti kui kogemus omal puudub.
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

[quote="veebel" kuldile...kui sa koera võtad, siis selge see, et sa oled võtnud omale kohustuse...ärgu olgu see kohustus ainult süüa andmine...koer ei ole mingi lihaloom, koera peab õpetama, tegelema temaga...võin sulle 100 prossa öelda taksi puhul, et kui sa võtad paberitega koera, kelle vähemalt üks vanematest on jahikatse ka ära teinud, siis saad omale koera, kes on jahil abiks...pesakonna vahe on ainult selles, et mõni kutsikas on kohe tegija, mõnda peab rohkem õpetama...aga asja saab kõigist[/quote]
Võid uskuda ,et ma neid sinu tõdesid tean piisavalt ja ei vaidle üldse vastu! Taks on enamasti tõesti nii lollikindel koer/tugeva jahiinstinktiga,et pole kahtlustki tema "pädevuses"olgu ta paberitega v ilma. Ainult taksil on üks ja ainumas "puue" :D .Kui sul ka teiste tõugudega kogemusi oleks (laika ,hagijas) siis sa vast niimodi ei räägiks. Taks võib ju kõiki loomi ajada ,aga loodud ta ikka põhiliselt urujahiks! Oleks taksil laika v hagija korpus ,siis ilmselt tõesti paremat ei teaks tahtagi. Linnu koertega on hoopis teine teema ja võib vist julgelt öelda ,et eestis see teema praktiliselt olematu (koolitatud linnukoerad),kui mitte arvestada seda ,et kellegil mõni pardi äratooja siiaski on.
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
veebel
Postitusi: 23
Liitunud: R Mär 10, 2006 8:10 pm

Postitus Postitas veebel »

ei viitsi vaielda, jään enda juurde, et mõttekam on paberitega pesakonnast omale koer valida. ja vastu vaidleks ka sellele, nagu oleks kellegil eesmärk raha teha kutsikatega - no mina ei usu, et jahikoerte kutsikatega saab mingit pappi kokku ajada (kui, siis ehk retriiveritega ainult)
edukat jahti...
Vasta