Laikade katsete päev Alaveres

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
agu sihvka
Postitusi: 22
Liitunud: N Nov 10, 2005 7:53 pm

Laikade katsete päev Alaveres

Postitus Postitas agu sihvka »

KAS ON KELLEGIL INFOT KA SELLE ÜRITUSE KOHTA, KUIDAS MÖÖDUS, KES ROHKEM SILMA JÄID. KASULIK TEADA JU KUI KEEGI KUTSIKAT KUNAGI OTSIMA-VALIMA HAKKAB ?

Milleks on Sul vaja karjuda ? Näen, et oled mu privasõnumi palvega kirjutis normaalsuurusesse muuta kätte saanud --- BM
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

On endal ka laika ja plaanis temaga jahikatsed teha, aga kahjuks avastasin sellekohase info (katsete tegemise võimalus Alaveres) liiga hilja, kui registreerimine juba läbi oli.
Siit ka küsimus, et ega keegi oska öelda, millal ja kus uuesti katseid teha saab. Olen huvitatud ka nugise katsest, kui selline veel üldse olemas on?
...kohe metsa...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jack kirjutas:On endal ka laika ja plaanis temaga jahikatsed teha, aga kahjuks avastasin sellekohase info (katsete tegemise võimalus Alaveres) liiga hilja, kui registreerimine juba läbi oli.
Siit ka küsimus, et ega keegi oska öelda, millal ja kus uuesti katseid teha saab. Olen huvitatud ka nugise katsest, kui selline veel üldse olemas on?

Kui sul plaanis koeraga ikka seajahti pidada ,siis julgen soovitada nugised /oravad rahule jätta,vähemasti nii kaua ,kui koer kindlalt seale töötab.Muidu võib juhtuda ,et seajahist kujuneb tavaliselt orava-/nugisejaht.
Katsete kohta saad kindlasti kõigeparemat infi seaaia omanikult ,kontaktandmed olid "jahimehes" olemas!
kivi kotti!
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Nugise katsele mõtlesin selle pärast, et koer ajab nagu kõike nii siga, põtra, nugist jne ühesõnaga kõike mida üks laika ajama peab ja seega arvan, et tema oskused võiks ka paberile kirja saada. Samas öeldakse, et laika spetsialiseerub ühele loomale, aga mina sellest aru küll ei ole saanud. Kuigi võib öelda, et kõige paremini ajab põtra. Ju on siis eriline koer juhtunud mulle :D
(Nüüd vist hakkab teemast mööda minema-vabandust)
...kohe metsa...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See -"kõige paremini ajab põtra" tähendabki ,et eelistab/spetialiseerub ühele loomale. Mina olen oma kogemustest märganud ,et need koerad kes karvalooma hirmsasti himustavad ,sõralisi sellise visadusega ei aja.
kivi kotti!
Vasta