Veel jahikoertest (eraldatud jahikoerte näituse teemast)

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Tere!

Kaks küsimust tekkisid täna peale "kordusõppuse" loengut( need siis sellised, mis puudutavad koeramajandust).

1. kui ma õieti asjale pihta sain ja siiani saanud olen, siis lähitulevikus peaks jahimehel olema vähemalt üks koer selline, kellega linnujahis käia ja siis ka selline, kes verejälge ajaks, siis veel jänese-rebase jaoks, nugise-orava, põdra-sea jne? Kuidagi kirjuks kisub see värk. Aga olgu, esitan küssa oma mätta otsast, kuna põlve poolest enam ajus eriti tegija pole: milline kooslus oleks parim linnu-verejäljekoer? Saan aru, et see sõltub paljudest asjaoludest, aga ikkagi? Endal oli enne kui ära varastati saksa lühikarvaline linnukoer, see oli küll mihkel nii nende kui mõnede muude loomade peale. Igastahes üht haavatud sokku hoidis peale ülesleidmist ilusaste kinni, seni kui ise pärale jõudsin. Ja jaht lindudele temaga puhas poeesia ja ood jahimehe hingele!

2. kirjutatud on, et varalahkunud Türi koguduse pastor hr. Meri oli hinnatud linnukoerte dresseerija ja seda eriti just sakslaste osas, kas ka praegu vabariigis mõni kõva käsi teada on? Oleksin nii igasuguse teabe kui ka vastavasisulise mõttearenduse eest tänulik.

Tean, et temaatikat on ka varem puudutatud, kuid mulje on jäänud kuidagi nö. pinnapealseks, lähenetud asjale on justkui mingi teise nurga alt. Jõudu!
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Pointerite perekonna esindajad on üsna mitmekülgsed. Nina ja jäljeajamisoskus on neil suurepärane, oskavad aporteerida, armastavad vett jne. Ka sinu eelmine koer, saksa lühikarvaline, kuulub pointerite hulka. Üldiselt saksa pointerid (pika-, lühi-, traatkarvaline, Weimar jne.) ongi sihilikult aretatud sellisteks, et nad ajaksid nii verejälge kui ka oleksid osavad linnujahis.
Paar kuud tagasi oli vaevas mind ennast sama küsimus. Siis leidsin selle lehe, kust saab üsna hea ettekujutuse linuukoera tõugudest:
http://www.versatiledogs.com/gallery/
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Julgen soovitada Inglise Springer Spanjelit. Endal kodus 8 kuune Springer. Tegemist mõnusa seltsilise ja aktiivse jahikoeraga. Ülesandeks on laskeulatuses kõik lendu ja liikuma ajada ning asjade toomine tundub tal veres olevat.
Kivi kotti!
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Tänan Teid. Uurin kindlasti seda spanjeli värki. Muidugi, salaarmastus mul raskelt sakslaste poole kisub. Kui nii targaks saan, et oskan siia ka pilte riputada siis näete mu Daffit. Loodan, et Te ei pettu.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

Pelle kirjutas:Pointerite perekonna esindajad on üsna mitmekülgsed. Nina ja jäljeajamisoskus on neil suurepärane, oskavad aporteerida, armastavad vett jne. Ka sinu eelmine koer, saksa lühikarvaline, kuulub pointerite hulka. Üldiselt saksa pointerid (pika-, lühi-, traatkarvaline, Weimar jne.) ongi sihilikult aretatud sellisteks, et nad ajaksid nii verejälge kui ka oleksid osavad linnujahis.
Paar kuud tagasi oli vaevas mind ennast sama küsimus. Siis leidsin selle lehe, kust saab üsna hea ettekujutuse linuukoera tõugudest:
http://www.versatiledogs.com/gallery/


Tänan viite eest. Olen asjaga enam-vähem kursis, minu häda on selles, et ei valda vajalikul määral englischit:)))), rohkem võõrkeeltest vene-saksa-soome, aga küll ma hakkama saan. Muide, ma ei rääkinud mitte kõigist elamustest oma sõbraga...
Vasta