Milline on parim?

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
mees metsast
Postitusi: 1
Liitunud: K Aug 23, 2006 3:49 pm

Milline on parim?

Postitus Postitas mees metsast »

Oleks plaan hankida kutsikas aga täpselt ei tea veel milline järgnevatest kolmest:ida-siberi laika,norra hall p6drakoer ja karjala karukoer.Milline nendest oleks parim nii jahilkäimiseks kui ka s6braks?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Nende vahel valiksin norraka. Karjala karukoer ei haugu tavaliselt, nii nagu laika põdra ja sea peale. Ida-siberlasi praktiliselt meil ei ole ja ega venemaalgi seda veel päris tõuks ei loeta vaid nn tõugrupiks, milles veel aretus käib ja kindlaid tõutunnuseid ei ole.
Jahikoerana oleks mu valik ikka norraka, lääne-siberlase või vene-eurooplase, noh ja siis järgmise ringina jämtlandi, soome püstkõrva jms vahel
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

milline oleks parim

Postitus Postitas jorr »

Aga sinu kirjast ei loe välja ,et mis jahti sa teha tahad?Need koerad mis sa välja pakkusid on ju üldnimega laikad ja meil kasutusel põhiliselt põdra- seajahi ajus.Nii, et kui ise ka ajaja oled siis neist lugu küll.Nendest koeratõugudest Honkomees vastas minu arvates täpselt õigesti.
noorus on ilus aeg
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Karjala karukoer töötab väga edukalt põdrale ja seale, aga ei sobi teiste koertega koos jahile. Kohe on kaklus lahti. Inimestega väga sõbralik.
Meil sektsioonis on üks, ajab siga korralikult, aga teiste koertega läbi ei saa. Soomes tuttav kasutab edukalt põdrajahis, aga kurtis samuti, et teiste koertega läbisaamine nullilähedane. Pidi olemagi see viga nendel küljes :wink:
Norraka puuduseks suur tööpiirkond, ei taha kuidagi koju tulla peale jahti. Sisemaal ehk pole probleemiks, aga meil piiri ääres küll. Venesse teda otsima minna ju pea võimatu :( Muidu haugub ilusa kõlava häälega. Suvisel kokkutulekul oli ka üks ilus norrakas, sai isegi omanikuga pisut juttu räägitud, kahjuks jäi nimi küsimata. Omaniku sõnul ilma radarita metsa minna pole mõtet.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

mees metsast kirjutas:Oleks plaan hankida kutsikas aga täpselt ei tea veel milline järgnevatest kolmest:ida-siberi laika,norra hall p6drakoer ja karjala karukoer.Milline nendest oleks parim nii jahilkäimiseks kui ka s6braks?

Nendest soovitan ida-siberi laikat,soomes peaks neid päris palju olema ja siis ongi hea,kasvab nende arvukus meie riigis kah :lol: .Aga muidu soovitan sulle lääne-siberi laikat või vene-euroopa laikat,neid on eestis väga palju,niiet valikuvõimalus on suur.
Endal on noor lääne-siberlane ja ma olen väga rahul,kuigi jahis pole temaga käinud veel,see jääb talve poole :wink:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Teemast kõrvale, aga küsin Antilt - mille alusel sa nii enesekindlalt soovitada julged. Kogemusi, ma mõtlen, oma kogemusi vist veel ju ei olegi, või mis!?
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

puukoi kirjutas:Teemast kõrvale, aga küsin Antilt - mille alusel sa nii enesekindlalt soovitada julged. Kogemusi, ma mõtlen, oma kogemusi vist veel ju ei olegi, või mis!?

Kahjuks veel pole küll jah :wink: ,aga ma olen kuulnud teiste lääne-siberi laikade omanikkude käest,et läänekas on hea jahikoer ja ka hea sõber.Sa vaata kasvõi Madise laikasid,kas pole mitte head töökoerad :?: Ja ma julgen soovitada neid sellepärast,et neid on eestis päris palju,niiet saad valida,kust pesakonast ja kelle käest osta,kuna "mees metsast" pakutud koeratõuge on siinmail vähem ju..
Aga ärme risusta foorumit igasugu muu jutuga,kui väga vaja küsi privas!!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Milline koer valida?Kas ida-siberlane,norrakas või karukoer?Mina soovitaks saksa jahiterjerit.Miks?Sellepärast,et terjeri või taksiga võid jahil käia praktiliselt terve hooaja ja jahtida pea kõiki loomi(nüüd ka metskitse).Kui oled algaja koerapidaja ja ei tea millist jahti eelistad siis just need tõud aitavad selgusele jõuda.Mis sõprusesse puutub siis minul pole nii kõva sõpra elu sees olnud,kui praegune sakslane.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

millist koera...

Postitus Postitas jorr »

Just Sooviku, kui praegu meil koera valida siis ikka selline kellega saad pea aasta otsa jahil käia.Need kitsa erialaga koerad võivad muidu muutuda kaisukoerdeks ja hiljem juba vaja naise luba, et teda metsa viia.
Kas nüüd just Saksa -terjer, neid valikuid on teisigi nagu Foks-jm. aga terjerit olen ise pidanud ja tõesti tore koer.Ehk nati kangekaelne ja kartmatu,läheb endast poole suuremale koerale kallale ja kui vaja ujub lausa jääsupis.
Endakasvatatud koer on sõber alati, oli kunagi Foksterjer kes peremehe kaitseks ei hoolinud kellegist,kui juhtusin päeval kuskile puhkama heitma siis tema oli aseme kõrval ja ükski pereliige ei tohtinud mind häirida,kohe olid hambad paljad ja lõrin lahti.Koera sõprust ei anna inimese sõprusega võrreldagi, tema sind kunagi ei reeda,ennem on asi vastupidi.
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Eks igaüks kiidab oma. Mina olen oma tuttavate käest jällegi kuulnud, et saksa jahiterjer on suht raske iseloomuga ja isepäine. Sakslasest kunagi siin foorumis päris palju kirjutatud. Omal on Lääne-Siberlane ja täitsa rahul. Eks eestimaal see lääne-siberlane olegi kõige populaarsem. on väga hästi töötavaid ja on ka selliseid, kes metsas midagi ei tee. nagu iga koera tõu puhul. Lääne-Siberlane võib aga samamoodi kangekaelne olla, nagu saksa jahiterjergi. Igatahes sellist kombinatsiooni nagu minul on(blondiin ja emane) ei soovita ma teistele. Ehtne eit. Kui tahab siis pirtsutab ja jonnib ikka nii mis kole. Naaber piirkonnas on ühel vene-eurooplane. võtab siga vägagi hästi. aga metsas ei saa ilma radarita lahti lasta, sest siis on kohe kadunud ka. piire ei tunne, läheb nii kaugele kui jalad kannavad. päris omapärane oli vaadata, kuidas metsas sea aju tehti, koer rihma otsas. koer lastakse rihma otsast lahti alles siis, kui on teada, et siga kuskil samas passib.
Kasutaja avatar
Metsakutsu
Postitusi: 38
Liitunud: T Mär 28, 2006 6:44 pm

Postitus Postitas Metsakutsu »

Mul endal ka Lääne-Siberi laika.Ja ka Vene-Eurooplane olnud.Lääne-Siberlane võtab praegu väga hästi siga, kui väga vaja panen ka põdra peale.Ka vene-eurooplane võttis hästi siga.
Aga ma eriti ei poolda seda , et võtad ühe koera kõige ajamiseks/jahtimiseks. Pärast hakkavad igasugused jamad tulema. Seaajus hakkab põtra võtma jne.
Sellepärast olengi aint sea peale pand ja suure häda korral põdra peale.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Metsakutsu kirjutas:...Aga ma eriti ei poolda seda , et võtad ühe koera kõige ajamiseks/jahtimiseks. Pärast hakkavad igasugused jamad tulema. Seaajus hakkab põtra võtma jne....

1. Põdraajust on meil tavaliselt võimalik ka siga lasta
2. Seaaju ei maksa seal teha, kus põdrajäljed sisse on, seaaju ju lumega.
3. Reeglina on laika ikka sea peale vihasem, eriti, kui on lõhkuda saand, ja seega võtab ikka siga, (sel ka hais kõva) kui see üldse ajus on.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta