Eesti Hagijas

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
z-type
Postitusi: 39
Liitunud: E Okt 09, 2006 1:10 pm

Eesti Hagijas

Postitus Postitas z-type »

Oman 1 aastast eesti hagijat ja oleks soovinud teada mis jahti võin temaga pidada.Olen kuulnud, et põdrajahti ei tohigi temaga pidada?Või saab kuskilt lugeda mis jaht on Eesti Hagijaga lubatud?
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

Siin on ilusasti kirjas, kellele võid kellele mitte ja millal.

http://wlex.lc.ee/wlex.cgi?do=show&url= ... d%3d964655
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

E-hagijas

Postitus Postitas jorr »

Üldiselt on jutt õige aga jahieeskiri on sul vana,tänavu ju muudeti enne pardijahti jahieeskirja.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

see eeskiri võetud siit jahipaunast, kust võiks leida uuemat.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

see enne pardijahti vastuvõetud on siin https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1055621
Kasutaja avatar
z-type
Postitusi: 39
Liitunud: E Okt 09, 2006 1:10 pm

Postitus Postitas z-type »

Huvitav miks Hagijaga on põdra ja metssea jaht keelatud ja kas see on koguaeg nii olnud?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Hagijatega ei ole põdra ja metssea jahtimine, aga ka metskitse ja hirve jahtimine lubatud eelkõige kahel põhjusel:

1) eesti hagijas ei ole nende ulukite jahtimiseks aretatud ning seetõttu võiks sõraliste ajamine pikemaajalisel praktiseerimisel viia aretuses tõuomaduste muundumiseni;

2) eesti jahipiirkonnad on reeglina liiga väikesed püsivalt looma jälitava jäljekoera kasutamiseks, ulukeid häiritakse liialt.

Need põhjendused on muidugi vaieldavad ja ega mina neid välja mõelnud ei ole. Eesti hagija tõuühing on millalgi avaldanud (küll mulle teadaolevalt mitteametlikult) arvamust, et sea, põdra ja hirve küttimise lubamine võiks eesti hagijat aidata väljasureva tõu staatusest päästa. Nii et mine võta kinni, kus see tegelik ja õige põhjus peidus on.

BM
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See,et eesti hagijaga ei tohi põtra, metssiga, hirve jahtida, on küll täiesti jabur.
Ma ei saa aru, mis kahju võiks sellest sündida. See tähendab lihtsalt seda, et seaduse koostajad-kinnitajad on täiesti jahivõhikud või mingil põhjusel tõuvaenulikud.
Olen küll ja küll näinud näit. laikasid ja ka takse, kes on püsivamad ajama mistahes hagijast.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

puukoi kirjutas:...See tähendab lihtsalt seda, et seaduse koostajad-kinnitajad on täiesti jahivõhikud või mingil põhjusel tõuvaenulikud...


Kui Sul millalgi avaneb võimalus, siis esita see etteheide otse hr Kaarel Rohule. Mina olen seni aru saanud, et sealkandis see hagija suuruluki ajukoerana kasutamine kinni on. Sel aastal esimene n.ö pääsukene tuli, kitsejahis takside ja terjerite kasutamise võimaldamise näol. Kas see ka viimaseks jääb, eks näis.

BM
Kasutaja avatar
z-type
Postitusi: 39
Liitunud: E Okt 09, 2006 1:10 pm

Postitus Postitas z-type »

Loodame, et see seadus muutub sest Hagijas peab päris hästi suurt ulukit kinni.
Kasutaja avatar
z-type
Postitusi: 39
Liitunud: E Okt 09, 2006 1:10 pm

Postitus Postitas z-type »

Huvitav kas haavatud looma otsimisel põdra jahis on ka Hagijaga see tegevus keelatud?
Täna just oli selline situatsioon, et loom sai haavata ja vere rada oli järgi ning meie Jahisletsis ei olnud ühtegi koera kaasa peale minu Eesti Hagija.Kuna ei teadnud kas haavatud looma otsimine on lubatud Hagijaga või mitte siis ei hakanud igaks juhuks oma koeraga seda tegema.Õnneks seekorda leidisme looma üle silma koer abita.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

z-type kirjutas:Huvitav kas haavatud looma otsimisel põdra jahis on ka Hagijaga see tegevus keelatud?

1. peatükk
JAHIAJAD, JAHIPIDAMISVIISIDE JA -VAHENDITE KASUTAMINE NING JAHIPIDAMINE JAHIKOERAGA
§ 1. Jahiajad, lubatud jahipidamisviiside kasutamise ning jahikoeraga jahipidamise ajad ja tingimused
(2) Jahikoera võib kasutada lasu tulemuse selgitamiseks ning haavatud või surnud uluki otsimiseks.

Loed Sa siit välja, et hagijat selleks kasutada ei tohi?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Haavatud uluki jälitamisel hagijaga mööda verejälge oleks mõistlik koer pika rihma otsas hoida. Sellega langeks ära ka võimalus, et hagijas verejäljelt mõnda kitse või jänest nähes kõrvale pöörab. Paraku on hagijale elus ja liikuv objekt tihti ahvatlevam kui verejälg.
Usun, et lõastatud koeraga jälitades on ka mõne inspektoriga tekkida võivaid arusaamatusi lihtsam lahendada.
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

täiesti nõus
oman ka eesti hagijat ja see seadus on minu arvates nö. lauatagaistujate väljamõeldud
pole ju vahet kas hagijas peab põtra kinni või laika
ja see et see häirib liialt loomi, no mõelge iga jaht häirib loomi ,tee mis tahad.selline on minu arvamus :?
Kasutaja avatar
z-type
Postitusi: 39
Liitunud: E Okt 09, 2006 1:10 pm

Postitus Postitas z-type »

See võiks ikka olla iga jahipiirkonna lubada mis koeraga võib jahti pidada.
Vasta