lääne-siberi laika....

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

rajaleidja kirjutas:Ei ole muud öelda, kui laika ikka ilus koer ja hea kaaslane nii jahil kui kodus.

Ei ole. Olen korduvalt käinud kodus koera vahetamas. Laika ikka selline robustsema töö eest. Kui ikka haavlipüss kaasas, paariks tunniks varitsusse, enesel mõistus otsas, tarvis peenemat ninavart või viisakamas seltskonnas siis tuleb diivanilt patjade vahelt koguperelemmik ülesse otsida ja metsa :wink:
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Nüüd aeg oma koera kiita. Nädalavahetusel kuulsin lõpuks ka ise, kuidas mu koer siga haukus :A . Esimesed haugatused olid ikka arglikud, pärastpoole aga haukus korralikult. Ja natukese aja pärast tormas siga otse mulle peale. 2 meetri pealt sai lastud. Ainult maha ei jäänud kohe. Tuli jälitada veel peaaegu kaks tundi. Koer oli tubli ja pidas 3,5 tundi metsas ilusasti vastu. lõpuks oli ikka jube väsinud. nii kui autosse sai, nii ka magas.
Ja teised laikad tegid ka tubli tööd. Ühe koera eest lasti veel üks põrsas. Nii et laikad tublid töötegijad.
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

rajaleidja kirjutas:Olen ka kuulnud, et mae omad just kõige paremad ei ole. Ta on neid vist nugiste ja selliste loomade peale õpetanud ka, aga kui nugist juba võtab, siis seajahist ikka head asja ei tule. Rikud koera ära, kui tahad suuruluki jahti pidada.


Ka minu vana laika ajas "kõike" see nugise ajamine ei tähenda midagi. Kui koer on nii sõnakuulekas et lähed juurde ja võtad nugise pelt ära ning paned uue jälje teale pole probleemi. Vastupidi saad palju huvitavamat jahti pidada, saad koerega kahekesigi metsast midagi kätte.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Eks ta on tore muidugi, kui saad igasugust jahti pidada. Lihtsalt tean koeri, kes ei tule puu alt ära enne kui nugis on maha lastud. või siis kisuvad kährikuga samuti nii kaua, kuni saakloom enam jalgu ei liiguta. see tähendab aga seda, et metsast kõlab lask ja kütiliin ei tea, mida lasti. kui sul on näiteks üks põdrapulli luba, siis meil peale esimest pauku enam pulli ei lasta. kui ei ole just 100% teada, et pulli pole lastud.
aga no eks ta on siis koera kasvatamise viga, aga selliseid laikasid on rohkem kui 1 vist.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

rajaleidja kirjutas:aga no eks ta on siis koera kasvatamise viga, aga selliseid laikasid on rohkem kui 1 vist.

Seda laikat eiole keegi kunagi kasvatanud :cry: Kui mees loru eiole koer ka selles süüdi. Jahimehe koer ja naine peavad niipalju sõnakuulama, et kui ära jooksevad :wink: kutsumisepeale tagasi silkavad :wink:
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

rajaleidja kirjutas:... et metsast kõlab lask ja kütiliin ei tea, mida lasti. kui sul on näiteks üks põdrapulli luba, siis meil peale esimest pauku enam pulli ei lasta. kui ei ole just 100% teada, et pulli pole lastud.

Kütiliin kobisegu yltse vähem :twisted: Kõigepealt lõpetagu suitsutõmbamine, kartetšidega laskmine, moblaga mögisemine ja üritagu kütiliinil niikaua vastupidada kui ajaja(d) metsast väljas :cry: Kui koeramees otsustas et lask oli vajalik siis oli see kah vajalik :wink:
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

shane49 kirjutas:...tänud..aga ehk oskate või siis teate et kus kohast on need koerad pärit..mida oletev näinud..et mis töötavad korralikult...

Mina tõin oma praeguse laika Kuusik Jaanuse (laika kasvataja) kaudu. Tema isase soomest toodud laikaga oli üks Varblast pärit laika paaritatud ja sealt saingi, aga ühendust tuleks ikka võtta Kuusikuga. Jutt käib Lääne-Siberlasest. Tema (Kuusiku) koerte kohta olen küll ainult head kuulnud ise olen ka väga rahul. Koer ajas esmakordselt juba nelja kuuselt häälega põtra (kas haukus hirmust :M ).Praegu on ta kahene ja ajab kõike, väiksemaid loomi kehvemini suuremaid paremini ühtegi siga küll maha pole murdnud aga seda ma ei tahagi :wink: (liiga kallis mulle et seal lasta teda nüsida).Kuusik asub Audru kandis Lindil aga muid andmeid saab kennelist. Jõudu sõbra soetamisel loodan et said siit veits infi :)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

eeru kirjutas:Kütiliin kobisegu yltse vähem :twisted: Kõigepealt lõpetagu suitsutõmbamine, kartetšidega laskmine, moblaga mögisemine ja üritagu kütiliinil niikaua vastupidada kui ajaja(d) metsast väljas :cry:

selles suhtes ei ole küll midagi vastu vaielda. suitsu tõmbamine ja mobiiliga rääkimine on alati probleemiks olnud
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Meil sama probleem nii kui kuskil pauk käib nii moblad tirisevad :twisted: ja suitsupahvimine sama moodi.
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nujah, õnneks meil neid suitsetajaid väga polegi, ja kütliliinis polegi kedagi suitsetamas täheldanud (siis küll kui tükis oli 2 siga, 1 lasti maha ning teine tiirutas paar tundi, ja paar koera katsusid teda koos 1 mehega välja peksta. väljas -17, ja vana siga, ei mõelnudki välja tulla). Ja telefonil on suht vaikne reziim ka olemas, et vibreerib ainult. Ning helistamiseks on ikka sobivaid aegu ka (mis ei ole kindlasti kohe pärast pauku... aga kui tunnike sellest möödas, ja mingi rahvas liikvele läheb (näed autosid liikumas), siis ikka).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

.
Viimati muutis Silverx, P Mär 02, 2008 5:13 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Silverx kirjutas:kohalikud rääkisid et pidi ajama kõik sead ja põdrad võõrale maale minema.nüüd siis sai ta endale ära toodud. :wink: Mis te arvate?

Arvan ,et võiksid siis end mõnda naaberjahtkonna jahimeheks möllida,meil siis ka ehk loomi rohkem :D
Kivi kotti!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Seal see vastuolu ongi - koeraga on hea jahti pidada. Aga kui koer on juhtumisi visa ajama, siis varem või hiljem pagevad loomad sinna, kus rahulikum. Kõigepealt kannatavad koertega jahist suht väikese, nii alla 10tuh. ha jahtkonnad. Meie maadel, mis just 10tuh, annab 3-4 koeraga jahti järjest küll kohe tunda.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Koerte sekka ka suitsetamisest - möödunud aastal oli mul 3 põtra juba uinutatud, käis viimase vasika viimane jaht . Ei tahtnud numbri peale minna, leiti, asi viimase vindi peal, pead numbril olema. OK, jäin näidatud numbrile, mõtlesin, laskma ei hakka. Niigi mehi, kes juba kadedad-tigedad. Et asi kindlam oleks, panin kohe piibu ette. Ei jõudnud piipu poole pealegi, kui põdrad tulid, esiti 30m paremalt, siis mõtlesid ümber ja tulid 50m vasakult. Nende seas ka vasikas - no rumal oli laskmata jätta.
See ei tähenda seda, et EERU`l pole õigus. Vastupidi, kui ikka tõsijaht, siis pooled mehed ei saa aru, kuidas jahis käituma peab. Nimetatule lisaks ütlen, et aru ei saada ka sellest, miks kütt ei või kohalt lahkuda, kui ajajat näeb. Vaat just siis tihtipeale hakkab ka loom ajusse tagasi murdma, kui ta on avastanud kedagi olevat tema tee peal ees. Kütid tulevad kohalt, kui jahijuhataja on lugenud aju lõppenuks.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Lääne siberi laika

Postitus Postitas jorr »

Teemast kõrvale.Tegin ka kunagi ajujahi algul kõvad häält suitsumeeste kohta, enam ei tee.Samal aastal oli jaht, kus mees kütiliinil kiskus suitsu.Kõrval olevad kütid olid vihased ja näitasid rusikat, ajus oli üksik põdramullikas ning tuli otse suitsetavale sellile peale.Müstika! Ise arvan, et mõnel mehel on lihtsalt seda jahiõnne rohkem, ole sa nii s..a koha peal kui tahes.Sama mees oli aasta varem kütiliinis, kus tema selja taha nii 100m peale jäi talumaja ja keegi kaevas seal labidaga kivist maad.Meil oli lasta vasikas,lehm lasti teises kohas ära,ja see vasikas tuli otse mehe ette nii 10 m peale, jäi seisma, mees ise ei oodanud, et põder sellise labidaga kolistamise peale tuleb ja suitsetas.Olin ise järgmine liinil ja lausa imestasin, vasikas seisis niikaua kui mees seljast püssi võttis, sihtis ja lasi.Tegin sellest loost pildigi,kas keegi muidu usuks.Küsisin hilem mehe käest et kuidas sul laskmisega nii kaua läks, suits oli käes olnud ja püss seljas.Ei taha seda öelda, et suits põdrale meeltiks vaid mõnel on ikka roppu moodi jahiõnne.
noorus on ilus aeg
Vasta