lääne-siberi laika....

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

lääne-siberi laika....

Postitus Postitas shane49 »

...kas keegi oleks nii hea ja annax infi....et kelle käest...oleks võimalik...kutsikaid..osta..ja kuidas nende vanemad töötavad...ja kas keegi ehk teab kuidas mart mae..koerad..töötavad..??
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Kui koera hakkad ostma, siis küsi kindlasti vanemate pabereid näha. See, palju ta medaleid on saanud välimuse eest pole määrav. Ega ainult ilusa karvkattega koerad hästi ei tööta. Küsi näha ka jahikatsete pabereid. Et mis kategooriad neil on. Hea, kui on omal mõni tuttav, kellel on hästi töötav koer. Oskab soovitada.
Võid vaadata kennelliidu leheküljelt ja sealt kasvatajate kohta infot küsida. Nemad peaksid kursis olema
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

mae andku mulle avameelitsemine nüüd andeks, aga minuarust on ta lääne-siberlased omadega veidi p***s :( vähemalt see, keda mina nägin, ei olnud küll erilist kriitikat väärt - kidur ja kole
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tõnu kirjutas:mae andku mulle avameelitsemine nüüd andeks, aga minuarust on ta lääne-siberlased omadega veidi p***s :( vähemalt see, keda mina nägin, ei olnud küll erilist kriitikat väärt - kidur ja kole


No, aga kas ma jahialast tööd teevad hästi? Koer võib ju kidur ja kole olla, aga kui jahis super on, siis pole ju vahet...?

Ps. Eesti Jahimehes pakuti siberi karukoera kutsikaid. Soovitan seda teemat uurida. Minu esimese sea ajas just seda tõugu kutsu mulle ette... Nojah, laikadega oli see probleem, et üks oli muldvana ja teine alles suht kutsikas, eks siis kontrast võibolla natuke võimendas muljet, aga... uurida ju tasub.
Viimati muutis Feen, K Apr 14, 2004 12:59 am, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Olen ka kuulnud, et mae omad just kõige paremad ei ole. Ta on neid vist nugiste ja selliste loomade peale õpetanud ka, aga kui nugist juba võtab, siis seajahist ikka head asja ei tule. Rikud koera ära, kui tahad suuruluki jahti pidada.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Vot ei tea,aga meil ühe parema koertega jahimehe laika ajab küll kõike ja hästi.Vend ise ütleb ära koera hääle järgi,keda haugub ja koer on selline,et kui kütt ikka välja ei ilmu,tüdineb ära - saab ise aru ,et vale loom ja jätab rahule.Hakkab jahti otsast peale,otsib uue uluki.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Eks neid koeri igasuguseid. Ühed ajavad kõike, mõni mitte midagi. Aga kui koer ikka põdrajahi ajal puu all nugist haugub ja enne vait ei jää kui nugis maha lastakse, on ka jama. On ka nii juhtunud.
Enda oma veel väiksematele loomadele õpetama ei hakka. Kui põtra ja siga korralikult võtma ei hakka, vast siis
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

...tänud..aga ehk oskate või siis teate et kus kohast on need koerad pärit..mida oletev näinud..et mis töötavad korralikult...
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
Paras mart

Postitus Postitas Paras mart »

Üheks tuntumaks kasvatajaks Paul Haljas. Telefoni number on 05168173
Tema koeri üle eesti laiali. Omab kennelit Valgekihv. Ajakirjanduses Valgekihvasid läbi jooksnud küll(näituste tulemustes). Helista talle ja ta annab sulle telefoninumbrid, kellel tema koerad. Jagab infi meelsasti.
Suht tuntud kennel on ka jahisarv, aga kellele see kuulub ei tea kohe öelda. Otsi internetist jahisarve.
Anna teada, kas sellest infost ka kasu oli
Suur
Postitusi: 13
Liitunud: K Jaan 14, 2004 7:51 pm

Postitus Postitas Suur »

Jahisarv on Vello Kallavuse kennel Tartumaalt
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Oman ise 2 lääne siberi laikat. Mõlemad ajavad nii siga, hirve kui põtra ja kõiki karusloomi. See millisest pesakonnast koer pärit on on väga oluline. Lihtsalt asi juba sellest, et kui vanemad on ikka töö koerad mitte näitusekoerad, siis on ka kutsikas tubli.
Kui ühest pesakonnast pärit kutsikas hakkab ajama 2 astaselt ja teine 7 kuuselt siis on ikka vahe sees.
Aga üldiselt ei ole näinud veel laikat, mis üldse tööd ei teeks. Kui koer ei aja siis on enamasti ikka viga peremehes, koeras on instinkt ja muu olemes, teda peab vaid suunama.
Ei ole ju mõtet loota head koera sellisest mis käib korra 2 kuu tagant metsas ja siis peremees kirub, et kehv koer ei aja.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

...no..nii ..et kellel laika...kust pärit.....ja kuidas hakata üldse noort koera..õpetama..ja..palju väheamlt metsas käima peax...
shane49
Postitusi: 73
Liitunud: P Jaan 25, 2004 6:44 pm

Postitus Postitas shane49 »

...sooviks ka ise seda teada...??
Suur Tükk Ajab Suu Lõhki...
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Üks laika sai soetatud sellise mehe nagu Urmas Linoo käest kusagil Vihterpalu kandis elas. See koer hakkas natuke hiljem ajama nii umbes aastaselt.
Teine koer on Saaremaalt pärit ja hakkas ajama 7 kuuselt.
Õpetamise koha pealt niipalju et noor koer käib kaasas niipea kui joosta jaksab. St mingi 3 kuuselt juba hakkab käima koos minuga sigu söötmas ja metsa lõhnade ja muu sellisega. Ega ta alguses kuhugi ei lähe jookseb niisama silmapiiril. Eks muidugi peab valvel olema sest oli juhus kus koer oli 4 kuune ja leidis metsa alt mägra ja hakkas selle peale haukuma, no siis oli küll kiire et ruttu koer kaenlasse ja minema sest ega mäger eriti nalja ei mõista :wink: .
Kahjuks ei tea kas neist pesakondadest ka veel koeri tulemas on.
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Mul on sõbral Urmas Linnolt võetud Lääne-Siberlane. Sorry, aga TÄIESTI mõttetu koer :( Üks rumalamaid, keda ma iial näinud olen: eksib ära ja kukub siis selle peale lõugama, looma ei aja ja kui kogemata satubki peale, siis ajab ilma hääleta. Nüüdseks vist juba 5 või 6 aastane. Piinlik suisa: kuidas sa sõbrale ütled, et jäta oma koer koju, kui metsa tuled, rikub ainult teiste jahi ära :?

Üldiselt on selle koera ja veel paari kunagi enesel olnud isendi põhjal kujunenud Lääne-Siberlasest suht kehv arvamus. Ise eelistan Vene-Eurooplasi. Aga see on teine jutt juba :)
Vasta