lääne-siberi laika....

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

lääne-siberi laika

Postitus Postitas andrus1 »

jutt pidi olema rohkem vist koerast -mina ise küll ei tiri seda va koni ega pane ka pahaks kes seda teeva .minu arust kardab loom rohkem inimese lõhna kui seda suitsu haisu. nüüd ka koerst-meil on jahimaa 6500ha suur ja peme ainult koera jahti .muidugi söödad ja soolakui peavad olema tabud.ja ka naabrimehed iga kandi pealt on pidevalt metsas,nii et meil seda hirmu küll ei ole ,läheb ja jääb.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Meil maad ca. 12 tuh. ha ja ei saa ilma koerata jahti pidada, kuna mastid suured ja mehed enamjaolt vanema poolsed ja "väsinud". Ise arvan et koer häirib haukumisega vähem muud elustikku, kui karjumine ajus kus ajatakse ju praktiliselt kõik elukad jalule. Üks hea koer on väärt mitmeid "jahimehi" ja pole olnud harvad juhused, kui koer päästab terve jahipäeva või tasandab kellegi tehtud vigu. Sellest on saanud aru juba meie esivanemad kellele oli hea jahikoer nii valvuriks kui ka toidu hankimise abiliseks ning sellepärast suuresti ta ka au sees oli. "Heast" jahikoerast olgu aga igal jahimehel - naisel oma ettekujutus.
TO Silverx: mul tuttavatel 2 sama liiki koera, kes ei olegi hakanud tööle, kuid samas 3 kes on väga tublid. Kindlasti üritab ta sust üle olla, kuid kui saad sellest jagu siis oled tehtud mees. Kasvatamisega ja metsaskäimisega tuleb palju tegeleda, kuid usu mind see vaev tasub ennast ära. Antud tõu kasvatamisel saab soovida ainult tugevat tahtmist ja närvi
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Ax1600 kirjutas:Meil maad ca. 12 tuh. ha ja ei saa ilma koerata jahti pidada, kuna mastid suured ja mehed enamjaolt vanema poolsed ja "väsinud". Ise arvan et koer häirib haukumisega vähem muud elustikku, kui karjumine ajus kus ajatakse ju praktiliselt kõik elukad jalule. Üks hea koer on väärt mitmeid "jahimehi" ....

...Antud tõu kasvatamisel saab soovida ainult tugevat tahtmist ja närvi


esimele osale kohta: Jääb vaid lisada, et ...neid MITMEID mehi on kindlasti vaja, sest milleks ahnusest songaoperatsioon :D

teiseks lisaksin: et pesakonna õed-vennad võivad olla kardinaalselt erinevad (mõnest ei saa eales asja! mõni liig peru! jätab kasvatamisrõõmu lühikeseks).
Mart Mae koeri ei kommenteeri, Ta on vaid minu Urmas Linno "Vilivallasid", ja selle liini järglasi hinnanud (ikka -väga hea!).
See küll hilinenud teave küsimuse algatajale.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Mae Mardi koerte kohta võin lisada, mis Albu mehed räägivad. Hästi ajavad, oi kuidas ajavad....karva.
Isiklikud kontaktid puuduvad.
Kasutaja avatar
Mulk
Postitusi: 5
Liitunud: N Dets 15, 2005 9:43 pm

Re: lääne-siberi laika....

Postitus Postitas Mulk »

shane49 kirjutas:...kas keegi oleks nii hea ja annax infi....et kelle käest...oleks võimalik...kutsikaid..osta..ja kuidas nende vanemad töötavad...ja kas keegi ehk teab kuidas mart mae..koerad..töötavad..??


Müüa Lääne-Siberi laika kutsikad.
Ema Eesti parim Lääne-Siberi laika tõu esindaja (vastav tunnustäht on olmas ikka, niisama ei plõksiks) ja isa niisamuti tõupuhas loom, kel tehtud karu ja metssea katsed.
Mees, kellel pesakond laikakutsikaid on, elab Karksi-Nuias.
On minu isa. Nimeks August Torim.
Arvuti ja internetiga pole ta sinasõber, sestap kuulutan sellest mina.
Isa tel. on 513 4088.
Viimati muutis Mulk, K Mär 03, 2010 9:54 am, muudetud 1 kord kokku.
Tark ei torma
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Ise olen toonud koera mehelt nimega Peep Saar (Saarde küla, Pärnu mk.) ja pole veel koeras pettuma pidanud. Igatahes hingelt ja tegudelt jahikoer nagu olema peab.
rait156
Postitusi: 22
Liitunud: P Juun 12, 2005 9:36 pm

Postitus Postitas rait156 »

rajaleidja kirjutas:Olen ka kuulnud, et mae omad just kõige paremad ei ole. Ta on neid vist nugiste ja selliste loomade peale õpetanud ka, aga kui nugist juba võtab, siis seajahist ikka head asja ei tule. Rikud koera ära, kui tahad suuruluki jahti pidada.


Siinkohal julgeks küll vastu vaielda, sai eelmise jaanipäeva ajal endale Mae käest laika toodud ja töötab seaga väga ilusti. Ka selle kohta, et nugist võtva koeraga seajahist head asja ei tule, vaidleks vastu.
Omedes ka teis laikat kes väga hästi nugiseid ja sigu võtab räägiks loo kuidas pärast nugise laskmist on mitu korda koer kohe samast kandist ka sead ette võtnud nii et jahist topelt rõõm kohe nendel päevadel
Jahimees pole niisama mees!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Tervitused rait156`le
Ei väidagi, et ükski mae koertest suurulukile ei tööta. leidub ka neid, kes töötavad. Nugise jutt põhineb mu oma tuttava põhjal. Koer võttis alguses väga normaalselt siga. siis üks talv hakkas aga mees tihedamalt koeraga nugise jahti pidama ja peale seda ei tahtnud koer enam teistest loomadest kuuldagi. läks mees seajahti, aga nii kui nugise jälg ette juhtus, oli koer sea vastu huvi kaotanud.
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

lääne-siberi laika

Postitus Postitas andrus1 »

selle pesakonna isa on minu koer,isa pilt on ka netis,,lääne-siberi laika otsib pruuti,,
Kasutaja avatar
Mulk
Postitusi: 5
Liitunud: N Dets 15, 2005 9:43 pm

Re: lääne-siberi laika....

Postitus Postitas Mulk »

Mulk kirjutas:
shane49 kirjutas:...kas keegi oleks nii hea ja annax infi....et kelle käest...oleks võimalik...kutsikaid..osta..ja kuidas nende vanemad töötavad...ja kas keegi ehk teab kuidas mart mae..koerad..töötavad..??


Müüa Lääne-Siberi laika kutsikad.
Ema Eesti parim Lääne-Siberi laika tõu esindaja (vastav tunnustäht on olmas ikka, niisama ei plõksiks) ja isa niisamuti tõupuhas loom, kel tehtud karu ja metssea katsed.
Mees, kellel pesakond laikakutsikaid on, elab Karksi-Nuias.
On minu isa. Nimeks August Torim.
Arvuti ja internetiga pole ta sinasõber, sestap kuulutan sellest mina.
Isa tel. on 513 4088.
Tark ei torma
jyri

Re: lääne-siberi laika....

Postitus Postitas jyri »

Ära sa siin Eesti Parima tõukoeraga ärple.Kas boniteeringust oled midagi kuulnud?Ainult sealt tuleb see "parim",paraku boniteerimist veel laikadele ei tehta.Näiteks kennel,kust mu veteran pärit,on "Taago",mille kohta öeldakse,et koertele sellest kennelist tühja metsa pole olemas.Kui ei leia ühte liiki,võtab teise ,kolmanda jne.Aga vot minu nooremal on hallolluse probleeme küll ja isiklikult arvan põhjuseks et temas on ema kaudu nii sõber Jaanus Kuusiku kui ka sõber Mart Mae korte verd :D .Aga eks harjutamine võib kompenseerida kaasasündinud defekte,progress vähemasti nähtav (y) . Mu veterani 22 kutsikast( 8 alles lapsed) vähemasti kümmekond teadaolevaid töötab varakult ja hästi.Mida rohkem koeral järglasi,seda erinevamat infot temast levib.Nõus,et ühes pesas võib olla seinast seina kutsikaid,kuid laikat,vähemasti läänekat, saab enamuses tööle panna küll.
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: lääne-siberi laika....

Postitus Postitas hundikütt »

Tööle saab, aga mis vaevaga ja kui hästi. kui ikka geenidega kaasa pole antud,siis mis vaeva pead nägema,et miskit selgeks teha. Teine samas võtab kõike lennust.Meil oli 5-6 aastat tagasi läänekas,kellega siga otsima minnes pidid vastassuunas minema.Katsus seast võimalikult kaugele hoida,samas aga nugiste peale paremat koera pole näinud.Nii et, läänekas küll hea õppija aga geenides ikka ka palju.Ja õpetajal omal peab ka geenides midagi olema. :lol:
purunduk
Postitusi: 27
Liitunud: K Okt 04, 2006 2:36 pm

Re: lääne-siberi laika....

Postitus Postitas purunduk »

Mulgi väitele Ema Eesti parim Lääne-Siberi laika tõu esindaja (vastav tunnustäht on olmas ikka, niisama ei plõksiks)
Vaidleksin vastu. Minu andmete kohaselt on eesti läbiaegade parim emane lääne-siberi laika minul endal(mitte, et kiitleksin). Ei ole eestis ühtegi emast läänekat kellel I järk metsseale ja EST V CH tiitel (eesti välimiku tsempion). Ei ole ka palju isaseid sellise tulemusega. Hetkel sellel emasel kutsikad, kuid kõik juba ammu broneeritud.
Mulk, kui sul vastavad tulemused puuduvad, ei ole mõtet sellist teksti kirjutada.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: lääne-siberi laika....

Postitus Postitas tony »

Ju Mulk pidas silmas mingil X näitusel saadud "tõu parim" sertifikaati,selliseid mul omalgi kapp täis.Või olen ma asjast valesti aru saanud?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: lääne-siberi laika....

Postitus Postitas jorr »

Aa reklaam,et minul ikka üle Eesti ja parim,mis sellest,et karvane ja kasuka all?
noorus on ilus aeg
Vasta