Jaht hagijaga

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas maris »

Aprilli teisel nädalal ootame eesti hagijate pesakonna sündi. Lisainfo kodulehelt.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas maris »

Möödunud hooaega meenutades:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Veel pilte kodulehe galeriis.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas kuro »

Kevadel plaanis hagija kutsikas võtta. Tõu eelistust ei ole. Kõik soovitused abiks. Kas sellel hooajal uusi hagijaid tööle proovitud? Teesoo näitusel oli hagijate osakaal väga väike. Kas Rohtla vene hagijaid veel kasvatab?
kuro
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas hundikütt »

Minu arvamus selline-kui tahad nv. loodust nautida,võta eestlane.Kui soovid jahti pidada,võta venelane.See ajab kõike,hiirest kaubarongini.Jaht kiire ja hoogne.Esimesed aastad tuleb muidugi õpetamisega hulga vaeva näha,kui tahad vh koera saada.Rohtla omad igati heade eeldustega,vähemalt OLID.
Nende tõugude vahele jääb veel hulga igatsorti ajavaid koeri,kellest ei tea aga suurt midagi.
Raims
Postitusi: 45
Liitunud: R Apr 16, 2010 7:56 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Raims »

Omal soomlane ja täitsa rahul kuid vanust nüüd tal pea 10a.
Ajab rebast ,jänest normaalselt mitte nii kiirelt kui venelane.
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas kuro »

Hagijatega kogemust 25 aastat. Olen pidanud vene- ja vene laigulist hagijat. Nende kasvatajaid ei tea ühtegi. Kas soome hagija kasvatajaid on? Huvi pakub just see, kust olete kutsika toonud, kes on kasvatajad? Kuidas koer töötab?
kuro
Raims
Postitusi: 45
Liitunud: R Apr 16, 2010 7:56 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Raims »

Soomest toodud,tuttav soomemees tõi ja töötab küll.
Siin kohalike ei tea kes kasvataks soome hagijaid.
Zake
Postitusi: 37
Liitunud: E Veebr 09, 2009 8:04 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Zake »

kas hundiküti meelest eestlane loodud jalutuskoeraks ja kas jahti temaga ei peetagi,vaid nauditakse loodust :D ???
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas hundikütt »

Eestlane loodud ikka jahikoeraks.Võrreldes venelasega aga väga aeglane .Kuna ise naudin kiiret ja hoogsat jahti,siis pean ka venelasest rohkem lugu.See puhtalt minu eelistus ja ärgu eestlaste omanikud pahandagu.
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Messer »

Oli au vene hagijaga jahti pidada. Koeral oli GPS kaelas ja koeramehel ekraan, mis näitas liikumist ja asukohta. Üldiselt nägi asi välja nii, et tuli autoga järgmise metsatuka taha koerale järele sõita, jalgsi poleks tempos püsinud. Kui metsas koer pidama jäi, siis sai vaatama mindud. Venelasel kährik lõugade vahel - suu täis, haukuda ei saanud. Kährikul oli kaelalüli lõugade vahel krõksu ära teinud ja oligi saagiga ühelpool. Kui vene hagijaga jahile minna, siis võib ka ilma püssita minna. See on koera jaht, inimesel pole suurt midagi omalt poolt lisada. Tundub et väga võimekas koer - isegi liiga :?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas rajaleidja »

Messer kirjutas: Kui vene hagijaga jahile minna, siis võib ka ilma püssita minna. See on koera jaht, inimesel pole suurt midagi omalt poolt lisada. Tundub et väga võimekas koer - isegi liiga :?

Ära nüüd ühe jahi põhjal ikka nii põhjapanevaid järeldusi ka tee :lol: :lol: :lol:
Messer
Postitusi: 225
Liitunud: T Nov 30, 2010 9:17 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas Messer »

Ega see ei olegi minu lõpliku järeldus, lihtsalt oli selline juhtum, mida tahtsin jagada :) . Samas olen koertega jahi suur poolehoidja. Selles vene hagijas oli meeletut jahikirge ja see oli nakkav.
Mõistan ka mehi, kellele meeldib hoogne jaht - las igaüks valib vastavalt oma soovile. Ma nii kiire mees ei ole, valiksin keskpaigukese, ehk siis soome hagija. Patrioodina võtaksin muidugi eesti hagija, aga reaalsus on see, et tuleb kassipidamisega leppida :VS
võsa sahistaja
Postitusi: 23
Liitunud: R Mai 04, 2012 9:27 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas võsa sahistaja »

Täna sai siis läbi aegade neljas Eesti Hagijas meie peres oma tuleristsed kätte. 9- kuune kutsikas ja 10 aastane vanur tuuseldasid rebast kena 2t, selle sees sai rebast 2 korral kaugelt näha aga kannatus omal kohal püsida tasus lõpuks kuhjaga ära. Meil sellised pisemat sorti metsatukad, kus rebast ja jänest kimbutame, nii et tiirutavad vahvalt kuulde ulatuses, kuni looma tabamiseni. :)
keska
Postitusi: 4
Liitunud: N Sept 06, 2012 2:37 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas keska »

Tere hagijaomanikud!
Oma esimeseks koeraks otsustasin võtta Eesti hagija. Algusest peale on olnud kindel plaan koerale ka loomuomast tegevust pakkuda. Siiani käinud küll niisama metsas jälgi otsimas/näitamas aga ametlikult jahti ei ole veel pidanud. Nüüd siis asjad niikaugel, et koer 1,5 aasta vanune, mul endal jahipaberid korras ehk siis viimane aeg metsa minna.
Kuna ise olen alles algaja siis ehk võtab mõni "vana kala" meid punti ja näitab alguse kätte.

Elame Tartus, nädalavahetused, niipalju kui vaba aega on, maakodus Pärnumaal. Niiet metsaminekuks sobib kõik, mis sinna vahele ja ümber jääb.
MLP
Postitusi: 466
Liitunud: T Jaan 17, 2012 8:20 pm

Re: Jaht hagijaga

Postitus Postitas MLP »

keska kirjutas:Tere hagijaomanikud!
Oma esimeseks koeraks otsustasin võtta Eesti hagija. Algusest peale on olnud kindel plaan koerale ka loomuomast tegevust pakkuda. Siiani käinud küll niisama metsas jälgi otsimas/näitamas aga ametlikult jahti ei ole veel pidanud. Nüüd siis asjad niikaugel, et koer 1,5 aasta vanune, mul endal jahipaberid korras ehk siis viimane aeg metsa minna.
Kuna ise olen alles algaja siis ehk võtab mõni "vana kala" meid punti ja näitab alguse kätte.

Elame Tartus, nädalavahetused, niipalju kui vaba aega on, maakodus Pärnumaal. Niiet metsaminekuks sobib kõik, mis sinna vahele ja ümber jääb.

algus pidanukski olema see, et see 1,5a korraliku käimist koeraga,siis oleks koer ise alguse ette näidanud. kui senimaani midagi teinud pole, siis võta uus koer ja hakka uuesti pihta selle käimisega....ega siin suurt midagi näidata polegi vii koer metsa katsu jäljele saada kui ajab ,siis proovi loom eest ära lasta ja kõik ja kui ei aja siis nagu ytlesin võta uus koer omale...
sinu nukker noku!
Vasta