Vaja praktilist õpetust ja treeningut koerale koprajahiks

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kui oli just kährik all,siis kindlasti kas peitsid end nagu Patterdale ütles või kaapisid uruaugu all peaaegu kinni.Jah,noorel koeral pole vaja väga kaua all möllata lastagi,sest kui radarit pole ja labitat kaasas siis oht,et sattub mägrale ja võib ise kaotaja olla.Seda,et ta sul kellegi oleks maha murdnud,eriti ei usu.Olen võtnud kährikut nii,et kaks looma all on,ja siis seljad vastamisi.Üks kraabib käiku edasi ja teine ajab liiva enda ette käigutäiteks ning kakleb koeraga.Kui ülevalt augu läbi saime,oli urukäik peaaegu kinni aetud kähriku ja koera vahelt.Koer oli end külili keeranud ja kaapis liiva vahelt vähemaks.Arvan,et see tehisurg rebasega rohkem koera katse täitmiseks,sest metsas ei jää rebane tavaliselt tupikusse pidama vaid katsub pidevalt liikudes urust jalga lasta.Seal tehisurus saad koera võimeid rebase peal katsatada küll.
Kunagi oli rebasehävitamine nii kõvasti plaanimajanduses,et kevadel kaevati urge lahti ja võeti pojad.Oli omal siis pikakarvaline taks kes rebasekutsikad ka välja tiris aga seda,et kähriku urus maha oleks murdnud,seda ma ei tea juhtunud olema.
noorus on ilus aeg
salix
Postitusi: 10
Liitunud: E Aug 22, 2005 6:29 pm

Postitus Postitas salix »

Sai enne jälgi uuritud. Kui oleks mäger onud poleks ma teda alla lasknud samuti ei taha veel koprale kaela teda ajada.
Kas minna panema või panna minema
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

Postitus Postitas Patterdale »

On selliseid koeri küll kes kähriku maha murravad urus, aga selliste liiga kõvade koertega on omad jamad, pidevalt peab neid ka lappima, ega se kährik ka endalt elu nii sama ei lase välja võtta ja kui satub mägraga vastamisi on jälg päris kole.
Dog and man are truely partners in the hunt.
Vasta