Laika õpetamine suurtele ulukitele...

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Laika õpetamine suurtele ulukitele...

Postitus Postitas <Mario> »

...sorry kui teema on olnud...ml on 6 kuune lääne siberi laika, paras aeg olex põhjalikumalt õpetama hakata (kuuletumine selge) kuid raamatutes keerutawad ja annawad wäga palju erinewaid wanuseid mingi asja õpetamisex...äki keegi kogemuste põhjal oskab öelda kuidas ja millal olex õige...kõik noore laika kohta käiw info on teretulnud...
Tänud...
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Mul oli kah 6 kuune laika just...kahjuks jäi ta aga auto alla, natuke enne aastavahetust :cry:
Selles vanuses koeraga võid sa juba vabalt metsas jahil käia..kui lastakse loom(nt siga),siis alguses lase koeral siga nuusutada ja pärast tuleb surnud seal kõrvadest kinni võtta ja siis nagu koera rünnata,see tekitab koeras viha selle looma vastu(vähemalt minuoma näitas agressiivsust välja)..hea oleks,kui on teisi laikasid,siis saab ta nendelt asja õppida..
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Seaaeda, Tõstamaal, soovitan soojalt, ise just käisin oma koeraga. 150.- krooni kord ja käi nii palju kui tahad.
Jaanus Kuusik tel.5054781
Airek Kolju tel.5136593
Tõnu Rattasepp tel.56467272
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

Laika õpetamine suurtele ulukitele

Postitus Postitas andrus1 »

Metsa,metsa ,metsa,aga kõigepealt harjuta teda metsaga ja mida rohkem oma jahipiirkonda tudvustad seda tulevikus lihtsam .Mina ei soovita nii noort koera seaaeda viia.Seal ju loll iseloom ,tuleb ju kallale.Pauk-sellega pead harjutama ja et peale laskmist tuleks ta ise kontrollima mis teoksil.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Seaaias ei ole just kõige suurem siga. Patterdale käis vist ka ühe suht noore koeraga seal? Võid ju helistada Zakslase poolt mainitud numbritel ja meeste käest järgi uurida, kas nii noorega tasuks juba aeda minna või mitte. Kui siga peaks koerale kallale tikkuma, siis võib jah juhtuda, et hakkab pärast siga pelgama ja kartma.
Aga jah. metsas käi hoolega. kui lumi maas, siis tutvusta koerale jälgi
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Kas seal ka jahikatset teha saab?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma mõtlen, et peaks oma taksile ka kunagi seal seaaias pisikese tuuri tegema. Päris huvitav oleks reageering seale (ta nagu ei kipu neid sigu iseseisvalt väga otsima, ja verejälge ajab minust ka mingi 20-50 m eespool), äkki tuleks seaaed kasuks. Ajaks Tartumail mingi pundi kokku (või üle Eesti), ja katsuks sobiva aja leida ning sinna minna? (hetkel mõtisklus, enne faasanijahti ei jõuaks ka, kuid pärast seda oleks asjast huvitatud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Ax1600 kirjutas:Kas seal ka jahikatset teha saab?


Aga kus siis veel??? 8)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Anti kirjutas:
Ax1600 kirjutas:Kas seal ka jahikatset teha saab?


Aga kus siis veel??? 8)

Näiteks metsas 8) 8) 8)
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

õige rajaleidja.. :D
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Postitus Postitas Ax1600 »

Koer spetsialiseerunud metsanotsudele ning metsas sellepärast ka katsed edukalt tehtud. Järgides EV seadusi peab hankima jahikoerapassi. Eelistan näitusele katset (jahikatse eduka läbimise puhul antakse ka jahikoera tunnistus). Küsimus siis uuesti :?: : kas sealt saab katse läbimisel mingi tunnistuse, mille alusel hiljem jahikoerapassi vormistada?
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Aga helistage ja küsige. Mulle jäi mulje, et ei saa. Ise on Tõnu vist käinud Lätis jahikatseid tegemas. Aga ma arvan, et kui kohtunik sinna kutsuda, siis ikka saab. Aga mis ma ikka seaaia meeste eest sõna võtan. Las ütlevad ise, kuidas asi on.
Vasta