Ajakiri Jahimees artikkel: "Hiilimisjaht koeraga"

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
Laanekas
Postitusi: 20
Liitunud: T Veebr 21, 2006 8:19 pm

Ajakiri Jahimees artikkel: "Hiilimisjaht koeraga"

Postitus Postitas Laanekas »

Olen seda lugu nüüd järjest jälginud ning ei oskagi seisukohta võtta, kas asja ilukirjanduslikult täiendatud või on tõesti võimalik jahikoera selliselt dressuurile allutada- lihtsalt tundub liiga ilus, et olla tõsi?!
Kas kellelgi on kogemusi selliselt väljaõpetatud koeraga, milline koeratõug selleks üldse sobib ja kaua selline dressuur enne märgatavate tulemuste saamist kestab?
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mul endal jäänud selline mulje et on võimalik küllkoerselliselt tööle saada. Nõuab see siis pidevat tööd, vast siis mingi min 3 aastat võiks olla see aeg, kui koer hakkab asja selgeks saama (st, nooruse kärsitus kaob jms). Ja 1 oluline asi on veel, koolistaja jahiharjumused peavad ka sobivad olema. Kui sa kka tahad, et koer ajaks jänest, rebast, siga, möllaks urus, ajaks verejälge ja kõike muudki, siis on seda keruline saavutada. Kui aga jahiviis ongi selline, et käid ja hiilid, ajad verejäle ka kui vaja, siis pole sellises koera tööviisis midagi imelikku. Ma ise sain aru, et nt minu enda jahielu on natuke liiga kirju, selleks, et koer hiilimisjahiks välja kooliatada. Samas, eks näis, ta veel üsna noor.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
salix
Postitusi: 10
Liitunud: E Aug 22, 2005 6:29 pm

Postitus Postitas salix »

Sama artikli autorilt on ilmunud raamat "Koerad ja kombed jahinduses" Sealt saab vähe paremini sellest lugeda
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

hiilimisjaht koeraga

Postitus Postitas jorr »

Ega minu arust see hiilimisvärk ikka iga koeratõuga saavutatav polegi.Ka peab sul olema vabad aega käes laialt,et koera panna kõiki käske õigesti tegema.Pideva treenimisega maast madalst võib paljugi saavutada,ka karud pannakse tantsima.Kannatus ja pidev tegelemine asjaga ning vastava koeratõu olemasolu on need tegurid mis viivad ka hiilimisjahikoera kõiki käske täitma.Muide, endale tundub(raamatut ei oma),et tegemist linnukoeraga või mõne meil vähe esineva tõuga.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Laanekas
Postitusi: 20
Liitunud: T Veebr 21, 2006 8:19 pm

Re: hiilimisjaht koeraga

Postitus Postitas Laanekas »

jorr kirjutas:Ega minu arust see hiilimisvärk ikka iga koeratõuga saavutatav polegi.


Selle koha pealt olen sinuga täiesti nõus. Endal juba üheksandat aastat saksa jahiterjer truuks jahikaaslaseks olnud, aga see koer kohe kindlasti säärast õpetust külge ei võta. On küll asendamatu loomaleidja ajus (alati hakkab ennem laikasid häält tegema) ja ka verejälge ajab rahuldavalt, aga püsivus tal puudub- pleks hundikoera suurune murraks põdra ka maha :D
Minu arvates tundub taks vähe rahumeelsem olevat- mida taksiomanikud arvavad- kas tasuks selle tõuga proovi teha?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Taks on tavaliselt ka kange iseloomuga koer,praegugi üks olemas.Feenipoiss kutsikat just omab ja proovib ka taksi "tantsima" panna aga arvan,et seda koera ta hiilimisjahiks välja ei koolita.Üldiselt peab koeral ka ikka tõule vastavalt asi nati geenides olema ja õpetusega aint kinnitad ja süvendad omadusi."Trummi lööma" ikka igat krantsi ei õpeta.Eks selleks ka need koeratõud ja tõuomadused olegi.Näit. linnukoeral see seisak.
Aga terjer, arvan,et taksist meie oludes nati parem on.Tal pikemad jalad on ja vastupidamine meie kliimas(sügav lumi) parem.Oli kunagi omalgi terjer(foks) ja tunnen veidi sedagi tõugu.
noorus on ilus aeg
Vasta