Laika .

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No, koer alles aastane. Siis pole midagi imestada kui veel karja hoiab ja iseseisvalt luurele ei lähe. Mul taks selline tegelane, kes katsub ka minu juurde hoida, samas, kui saab aru, et minek, siis on tükimat aega mingite jälgede peal (ja kui parajasti pole miskit jälge, otsib ikka miskit ja kaob). Mõningates jahtides aga juba liigub suuremal alal ringi, ja just teiste koertega koos olles julgust saanud. Siin pole muud kui on vaja värsket searada, siis võib juhtuda, et 30-40 m on piisav, et koer sigadele peale satuks ning edasine jaht siis heaks õppeks talle. ja kui sedasi juhtub nii mõnigi kord, siis hea. Jama on selles, et kui jahis on paar meest veel, kellel töötavad koerad (ok, siis saab koos nendega ringi liikuda ja teistpidi õpetamine), siis võibolla ei lasta noort koera löögile - a la, mis te poisikesed ikka seajahist teate.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

laika

Postitus Postitas Kallekke »

Too vast ikka nooruse viga veel-endal karukoera kutsad ka algul üle 100m kaugemale endast ei läind kuniks haavatud seapõrsa ajamisest saadud adrenaliini maitsta said-nüüd kui metsa pääsevad , kontrollitakse kohe nii 2-3 kildine ala läbi ja tulemustest ka valjuhäälselt teada antakse.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ära sa noort koera kohe seaeda ka vii,seal ju pauku ei teha ja koeral võib tekkida jahist vale ettekujutus.Kui on julge siga võib ka noorele koerale viga teha,metsas jahil ikka asi alguseks parem.Seaaed rohkem eksamiks ja koera võimete kondrolliks.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Selge tänud nõuannete eest.Ise veel suhteliselt noor ja roheline koerte kasvatamise alal.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tuli meelde, et sellise käitumisega võib koeral olla viga, et ta ei tea päris täpselt, kuidas peremehest eemal olles peremeest üles leida. Noore koeraga metsas olles ei tohi juhul, kui silmside kaotatud, enam ise paigast liikuda enne kui koer tagasi on tulnud, siis õpib ta omi jälgi mööda peremeest üles otsima. Kui aga nii ei tehta, võib juhtuda, et koer ei taha enam peremeest n.ö kindluse mõttes silmist lasta.

BM
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Asi tundub ise korda minevat.Viimasel seajahil ajasime juba ilusasti terve karja üles ja niipea kui nägi oli ta ka kõva haukumise saatel nende kannul.Suur tänu kõigile nõuannete ja nippide eest.
hurmas
Postitusi: 17
Liitunud: E Jaan 16, 2006 11:09 pm

Postitus Postitas hurmas »

Mul ka Lääne-Siberlane ja ka sama probleem vahel.Aga ainult ühisjahil.Kahekesi lonkides teeb päris suuri ringe.Ajujahis olles aga kontrollib pidevalt minu kohalolekut.Seda ka seni kuni jälje võtab.Siis pole mina enam nii oluline.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Mul oli enamvähem sama aa mul ei läinud ta isegi jälge leides väga kaugele.Haukus haukus tuli tagasi .Aga kui nüüd seakari eest tõusis läks asi vist paika,kadus koos sigadega.
Vasta