jahikoera toitmine

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kodus neli koera ja põhitoiduks puder lihaga ja toores liha.Pudrule lisan SA37 mis sisaldab mineraale ja vitamiine.Süüa saavad koerad öhtuti seitse korda nädalas kuigi öeldakse,et kuus korda oleks õigem.Ka enne jahile minekut toidan koeri.Vahel käin 3-4 päeva järjest metsas,siis nagu patt koeri nii kaua näljas hoida.Kui metsas kõva tööpäev seljataga,siis portsud ka suuremad, nii et vahest hommikul veel järgi.Kevadel söövad meelsasti ka värsket räime.Kui värske ära tüütab saavad keedetult.Soovitan kõigil olenevalt toidust aastas vähemalt kaks korda ussi kuur läbi teha.Kui viitsimist siis esmalt võiks koera väljaheite laborisse viia(maksab ca50.-eeku).Siis kohe pilt selge milliste parasiitidega tegu(kui on) ja sellele vastavalt ka lihtsam ravikuur määrata.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Panen siis ühe väga põhjaliku lingi koera toitmise kohta, selle saatis üks tuttav, kes foorumit silmanurgast jälgib ja koertes palju teab :)
http://www.canis.ee/ettevalmistus.html
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma küll ei oma piisavalt aega, et antud teemat läbi lugeda (teen seda esimesel võimalusel), aga kommin siis sel teemal, mida minu koer saab. Põhitoidus on Eucanuba krõbin (3 kg-s pakkides tuleb suht ok hind, sinna 180 eq kanti oli vist). Toores liha, alati kui võimalust on (metssiga ei anna toorelt, ei ole seedimisele hea nt, oksendab välja või võtab kõhust lahti). Ja mul see paha komme, et kui ise söön, siis koer ootab mingi aja, aga mingit asja jagan pärast temaga ka. Mainin selle ka ära, mida alguses ei teadnud, aga mida koeraomanik teadma peaks - rosinad on koerale suht toksilised, samuti viinamarjad, tsitruselised jms. Taimset kraami toorelt seega ei anna. Puuvilju ei soovitata üldse, olevat neerudele kahjulik. Mõni on kogu elu koerale õuna pakkunud, kui see sööb, ja pole midagi juhtunud, igatahes, ma ei anna eriti :D

Muidu, vahepeal sellist teravilja (kama hea), muna, juustu vms segu kah. maitsestamata jogurtit saab ka mõnikord ja nüüd annan lisandina kalamaksaõli kapsleid. Seda ka, et kui kodutoidus kipub domineerima, siis läheb mingi vitamiini-mineralisegu sisse.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Link on põhjalik jah,siiski tundub rohkem võistluskoera oma olevat.Igasugu masaasid ja eritreeningud.Palju seda praktikas kasutate jahikoeral?
Toitmisest ehk veel niipalju,et tuleks vahet teha kas koer elab toas või väljas.Väljas elavale koerale ikka tugevam toiduports.
Muide,olen Tartus tänaval näinud neid jahikoera tõugu rasvarulle(hagijat, taksi, terjerit),keda nähes kohe tuleb mõte,et see küll aju kaasa ei teeks.
Samas imetlesin Zakslase ja Patterdale koeri,kumbagi polnud üle söödetud,isegi kutsikat mitte.Ka Feeni taks on linnakoera kohta "musklis poiss",vähemalt siis kui viimati nägin.
Aga mina pole loomaarst, vaid jahimees.
noorus on ilus aeg
wussup
Postitusi: 18
Liitunud: N Nov 04, 2004 6:32 pm

Postitus Postitas wussup »

Minu 2aastane vene-euro sööb kõige paremini bedigree adulti kuivtoitu. Algul proovisin brasa kuivtoitu ja siis royal caninit, kuid bedigree ikka kõige paremini istub talle. Krõbin kogu aeg ees ja sööb jaopärast, kuid kont ja värske liha jaopärast sealjuures värske vesi pidevalt ees. Jahipäeva hommikul jääb koer portsust ilma, kuid pärast pistab topelt :lol: .
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

jahikoera toitmine

Postitus Postitas andrus1 »

See riknenud liha ja kont pidi olema penitsiliini eest,nii rääkisid vanemad koerakasvatajad.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Mina jälle kuulnud,et roiskund liha ja s...a sööb selleks,et vajab bakterit mis aitab toitu seedida.Aga kindlasti annab sellele küsimusele õige vastuse velsker.
Kasutaja avatar
lant
Postitusi: 116
Liitunud: E Jaan 24, 2005 3:36 pm

Postitus Postitas lant »

Mul on 1.5 aastane laika ja käime iga päev peale tööd metsas jooksmas.
Millegipärast meeldivad talle silo ja külmunud sõnniku tükid, mida ühistu traktorid veavad ja siis teele pudenevad.
Täitsa häda kohe.Pidevalt aja minema nende räbalate kallalt mis ta igal võimalikul hetkel suhu ahmib .
Aru ma ei saa, mida ta neis küll leiab :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Kardan,et su laikal on mingi mineraalipuudus mida silos või sõnnikus leidub.Usalda koera,ega loom loll ole?
Näiteks mina usaldan koera vaistu nende poekrõbinate valikul.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ahjaa, SA34 on see minerali lisand, mida siis ka segan sisse, kui rohkem kodutoidul. Sarvikul olid head tähelepanekud ja soovitused, ise sama meelt.

Odavatest toitudest sai mingit Pedigree asja antud, oli lihtsalt põhitoit otsas, ja sattusin toidupoes vaatama, et prooviks. Nagu Zakslane ütles, oh seda pasandamist. Normaalne õhtune käik, lasi sellisel hulgal jämedat, et lasusa imestama pani. Öösel niutsub ja tahab välja, mina muidugi, et küll hommikul saab, pasandas jälle koledalt, aga juba tuppa. No, koristasin, mõtlesin, et lihtsam olema olnud temaga välja minna. Paar tundi, jälle togib ja niutsub... ei ole võimalik, et koer nii palju sittuda jaksaks. Magasin edasi, haisu peale ärkasin ja kirusin ennast jälle, et pole lihtsalt võimalik, seekord oli asi juba vedel ka, ja palju. Sisetunne ütles, et nii palju seda toitu ka ei olnud kui välja lasti, aga ju siis paisus. ja endiselt, lihtsam oleks olnud välja temaga minna. Nojah, kell 7 uus togimine ja niutsumine... aga ega tõesti, nii palju ta ju süüa ei saanud. Ikkagi pasandas täis kogu põranda. Oma viga muidugi, aga sama kogus seda krõbinat ja sittus iga kord nagu muidu 2-3 päeva jooksul kokku. Täielik müstika. Rohkem pole proovinud, kõõm tekkis ka kohe. Aga see võis olla seotud sellega, et väljas oli külmaks läinud ja radikad kuivatasid õhku. Iga külmalainega on sama lugu (aga samas, alati on ka tunne, et kodutoiduga koos antud asju, mida ei ole hea anda, a la kanapihvid, pasteet, poesink vms).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: jahikoera toitmine

Postitus Postitas Eik »

andrus1 kirjutas:See riknenud liha ja kont pidi olema penitsiliini eest,nii rääkisid vanemad koerakasvatajad.


Krt, riknenud liha lõi minu koeral kõhu nii lahti, lasi öösel mitu korda köögi põrandale, võibolla harjutamise asi ka aga nüüd põhimõtteliselt enam roiskunud liha ei anna.
Seda "säästutoidu" efekti need ei märkagi kes koera õues või aedikus peavad, mul ju koer pidevalt korteris ja siis selline pidev pasandamine jääb kohe silma.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Selles ehk ongi koera pidamisel vahe,et toas oleva koera toitu tuleb hoolega valida.Muide, neid poekrõbinaid andes jää ikka kindla margi ja sordi juurte pidama.Olen ka ise nendega koera tervisele liiga teinud ja nüüd aint ühe margi kutsikatoitu annan lisatoiduna.
Riknenud liha aga toakoerale,eks ise pärast koristad ja kirud.Siledakarvalisel koeral näen karva järgi kas koer terve ja toit õige.Nagu karva tuhmiks lööb, nii kindel,et midagi pole korras.Kuigi see aint enda kogemus.
Käisin kunagi kadunud isa hagijaga ülevaatusel ja kuna isa oli eelmisel päeval koera saunas pesnud,tõmmati hindamisel üks hinne alla,sest karv ei läikinud.
noorus on ilus aeg
aita
Postitusi: 4
Liitunud: E Okt 18, 2004 10:45 am

Postitus Postitas aita »

Minul nende poekrõbinate ja konservidega küll halvad kogemused - üks tegi kõhu lahti, ühest läks koeral kõhualune kärna ja teisi ta lihtsalt ei söö. Ei mäletagi enam mis kuidas mõjus. Pole vist juba aasta neid andnud ja koer terve ning rõõmus. Saab putru lihaga, hulka veel muna ja piima ja kui oma laualt ka midagi järgi jääb, siis see ka. Konti ka ikka ja hästi läheb "koera hakkliha" mida vist ka kõik poed müüvad (?). Viimast nii toorelt kui ka keedan pudru sisse. Veel müüakse meil pagaris aegunud saia (ei ole hallitanud), mida saab toidu sisse panna. Leiba ta ei võta suu sissegi. Ikka 1x päevas ja õhtul 7-8 ajal. Kogus on enam-vähem üks, aga vahel sööb ta kõik korraga ära, teinekord jääb teiseks päevaks ka. Metssealiha toorelt ei kannata ka, oksendab kohe välja. Keedetult ei juhtu midagi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Toorest muna maal elavale suuremale koerale eriti ei soovita.Oli kadunud isal enne viiekümnendaid mingi poola-leedu hagijas ja sai toore munamaitse suhu.Kõik kanapesad kuhu ligi pääses tegi puhtaks.Aga jah,praegu maal enam igaüks kanu ei peagi.
noorus on ilus aeg
Vasta