küsimus

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

küsimus

Postitus Postitas madiskl »

kui vanalt peab kutsikaga näitusele minema ja mis ülesandeid peab sel täitma ,oskab keegi aidata.laika ise 4 kuune
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Näitusele oleks paras minna alates 6 kuust, 6-9 kuud võistled kutsikaklassis ja saad sealt näitusekirjelduse ning sellega jahipassi, edasi tuleb juuniori klass 9-18 kuud ja sealt edasi täiskasvanud.
Koer peaks kenasti kõrval kõndima mõned ringid ja siis kohtuniku ees seisma oma uhkeimas poosis (kõike seda kutsikalt kohe alguses tahata on nats liiast :D ) kuni kohtunik teda hindab.
Kui näituste vatu huvi on siis rohkem infot saad siit
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Oleneb mida sa koerast tahad?Kui plaanid hakata mööda näitusi käima siis praegu õige aeg alustada,kui aga plaanid metsas jahti,siis enne aastaseks saamist(koeral) näitused midagi ei anna.Passitada saab koera kellel vanust aasta ja rohkem.Varasem näitusel käimine ainult raha raiskamine.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

tony kirjutas:kui aga plaanid metsas jahti,siis enne aastaseks saamist(koeral) näitused midagi ei anna.Passitada saab koera kellel vanust aasta ja rohkem.Varasem näitusel käimine ainult raha raiskamine.

parandan sind siin nats
(2) Esmane jahikoerapass on jahikoera omanikule antav dokument, mis antakse kuni üheaastase jahikoera õpetamiseks ja katsetamiseks kehtivusega kuni üks aasta.
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=570239
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kõik õige ainult selleks ei pea näitusele minema(sõnastus oli mul veits eksitav aga seda silmas pidasin).
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Minule kirjutas esmase jahikoerapassi loomaarst välja,kui kutsikaga ülevaatusel käisin ja aasta pärast siis näitusel see päris koerapass.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ma isiklikult arvan, et kui sul on ikka väga hea jahikoer, siis poleks ju paha omada koeral ka Eesti Välimiku Tšempioni tiitlit, kutsikate hinnad kohe kobedamad ja viid ka hea jahikoera geeni edasi .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Väike soovitus neile (laikaomanikele)kes tsempioni tiitlit taga ajavad:käige rahvusvahelistel kennel. näitustel.Suure tõenäolisusega olete ainuke oma koeraga seal.Kui koeral ikka tegu,siis sert tuleb kergelt ja cacib sinna lisaks.Kolm serti ja Eesti tsempion,kaks cacibit ja edaspidi võimalus Eestist väljaspool tsempioni tiitel ühe võiduga saada.Nii lihtne see ongi.Ise olen korra rahvusvahelistel käinud ja kõik need rosetid saanud.Jätsin asja katki kuna ei näinud sellel mõtet olevat ja ega eesti jahimees sellepärast rohkem kutsika eest maksa.Tähtis on ennekõige ikkagi tööomadused ja alles siis näituste saavutused.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Täpselt nii Tony,ega preagu neid kõlava tiitliga koeri tegevjahimehed eriti ei tahagi.Palju tähtsam on vanemate töö metsas.Need kõlava nimega ongi rohkem näitusekoerad ja sellepärast rohkem naised nendega tegelevadki.Või tegevjahimehel aega näitusi pidi koosertada,kui nüüd emane koer siis ehk veel,et kutsikate müümiseks paremat paberit saada.Muidugi heade geenidega koer oleks just vajalik selleks,et oma omadusi edasi viia ja selleks need näitused nagu mõeldud ongi.Kuid siin on ka kohe rahamehed platsis ja paber maksab nende silmis rohkem kui koer ise.Aga kui heade omadustega ja hästi õpetatud koer(nagu Zakslasel)siis arvan,et tasub ikka näitusi külastada.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

tony kirjutas:Kolm serti ja Eesti tsempion,kaks cacibit ja edaspidi võimalus Eestist väljaspool tsempioni tiitel ühe võiduga saada.Nii lihtne see ongi.


Ka jahikatse peab olema tehtud, enne seda võib sul olla sada sert'i ja cacib'it, kui ikka jahikatset ära ei tee siis ka "Tšempi" kätte ei saa (väljaarvatud Jun CH, seal pole veel jahikatse nõutud), nii, et kui koeral on tipp-topp välimus aga jahiinstinkti pole, ei saa tiitlit kätte ja teine koer võib olla metsa super aga välimust pole (ei vasta standardile ja ei kõlba ka aretuseks) ja ei korja serte, ei saa jällegi tiitlit.
Lihtsusest on asi ikka väga kaugel, vaja on head koera, tahtmist, aega ja raha, siis on kõik võimalik.
Mul omal hea näide foksidest, käis minu koeraga konkureerimas üks emane foks, omanikuks üks tubli vene tüdruk Tallinnast. Küll ta pusis ja käis, alati oli teina ja kolmas, lihtsalt koer ei andnud mõõtu välja, siis tõi venest uue, emase ja see võitis siin viimasel näitusel hoobilt kõik foksid ära, ka minu oma (tõuparima valimisel) ja ise võistles see koer alles juuniori klassis.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Ma eeldan,et kui tegu jahikoeraga siis kolmanda järgu peaks ta ikka välja haukuma.Vastasel juhul nagu mõtetu koera jahipidamiseks pidada.Kui veel näitusel ka sert käes,siis kõik ok.Tsempioni tiitel annab omanikule hea tunde aga koera aretust see küll ei mõjuta.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

tony kirjutas:Tsempioni tiitel annab omanikule hea tunde aga koera aretust see küll ei mõjuta.


Tšempioni tiitel tähendab ju seda, et kolm erinevat kohtunikku on koera hinnanud serdi vääriliselt pluss jahikatse ja see on minuarust väga hea platform tõuaretuseks. Ma arvan, et me tahame näha samasugust nt. Vene-Euroopa Laikat ka saja aasta pärast, selleks ongi näitused, et hinnata kas koer on ikka selline nagu see konkreetne tõug olema peab. Kohtunikud, kes seda rasket tööd teevad, on omaala proffid ja müts maha nende ees.
Kui jahiks lubataks kasutada igasugust koera, peaasi et ajab, siis kaoks näituste mõte.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Mis me siin jahume.Selge see,et kui koer ühelt näituselt serdi saab,siis 99% saab ka teistelt näitustelt.Eriti kui külastada rahvusvahelisi.Seal konkurents(laikadel) pea olenematu ja serdid kiirelt tulema.Ma võiks oma koertega iga aasta mõned serdid näitustelt noppide aga aru ma ei saa mis moodi see aretusele kasuks tuleb?Näitused ju puhas shõu ja raha teenimise võimalus ning kasu sellest dekoratiivkoerte pidajatel.Neil kutsikate hinnad laes ja käib üksteiste üle trumpamine,et kellel rohkem tiitleid,see kõvem mees ja kutsikate turg kah kindlustatud.See pelgalt minu arvamus aga kellel huvi ja viitsimist, lasku käia.Mööduvad aastad ja näitused ning küll mõnigi asi loksub iseenesest paika.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Lisaks veel ,et aretatakse koeri paarituse teel mitte mööda näitusi käies.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

tony kirjutas:Seal konkurents(laikadel) pea olenematu ja serdid kiirelt tulema.Ma võiks oma koertega iga aasta mõned serdid näitustelt noppide aga aru ma ei saa mis moodi see aretusele kasuks tuleb?


Ma tahan öelda seda, et kohtuniku hinnang on tavaliselt subjektiivne ja kui su koer ikka standardile ei vasta siis näed sa sert'e ainult unes, käi või Argentiinas näitusel, Eesti V CH saamiseks võtad ja aastase koeraga 2 sert'i kiirelt ära, aga viimase saad alles 24 kuuse või vanema koeraga võisteldes, võibolla on su koer juba nii palju selle aastaga muutunud, et viimane tiitel jääbki püüdmatuks. Minu koeral olidki viimasel näitusel jahil saadud armid peal ja hoidsin hinge kinni, et kohtunik vaataks koera, mitte arme.
Tšempioni statuut' EKL'i oma
Viimati muutis Eik, L Juun 30, 2007 9:28 am, muudetud 1 kord kokku.
Vasta