Sooviks tiba abi...

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
tinkivinky
Postitusi: 2
Liitunud: N Juul 26, 2007 8:36 am

Sooviks tiba abi...

Postitus Postitas tinkivinky »

Tere,
olen siin alles uus/suht roheline ning ei tea nendest jahiloomadest suurt midagi,kuid otsin kingiks üht jahikoera nimelt hagijat (eesti/vene).Olen lugenud,uurinud ja puurinud nii sealt kui siit,kuid ei oska suurt valida kumba siis osta...Äsja just kaotand ta koera jahil ning mõtlesin,et äkkist jõuludeks talle kinkida uus...Kas on võimalik üldse jõulude aeg saada hagija kutsikat või äkkist oleks parem talle varem osta,siis saaks juba talvel äkkist õpetatagi nats kui näiteks praegu soetada?Või mis Teie arvate?Kogenud jahimehed kellel on hagijad palun aidake otsustada, kel viitsimist ja tahtmist siis palun vastake.Mäletan hagijat lapsepõlvest kui ta meil oli,kuid mitte midagi suurt...Äkkist oskab ka keegi soovitada,kust võib saada korralikku hagijat :!:

Ette tänades vastanuid
"Otsin sõbralikku ja head sõpra koju kui ka metsa"
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et jõuluks on nati hilja ,sest talveks kutsikaid tavaliselt ei planeerita aga ehk mõnel ikka on?Aga see ka loomulikult,et milleks siis hagijat vaja,kas töökoeraks või muidukoeraks ja neid hagija pakkumisi ikka minu teada on.Kui töökoeraks,siis vaata tegevjahimehe poole aga muidu on neid kuulsate paberitega tsmpione kennelist ikka saada ja paljud teevad ka tööd.Koera ost omale,see nagu naisevõtt,et kuidas trehvab?
noorus on ilus aeg
tinkivinky
Postitusi: 2
Liitunud: N Juul 26, 2007 8:36 am

Postitus Postitas tinkivinky »

Hagijat on ikka vaja töökoeraks,sest vend on suur jahimees ning tal on kirg selle jahinduse vastu...seega mõtlesin talle kinkida uue koera,et see kaotatud koeravalu poleks nii suur...natukenegi leevendaks see ja oleks tal tegevustki uue koeraga....muidugi see hukkund koera ei asenda,kuid ikka parem kui mitte midagi :cry:kõik pakkumised oleks teretulnud ja soovitused...ise olen muidu vaadand eesti hagijat...ta pidavat ka olema hea koer metsas...Aga kust ma leiaksin või võiksin osta hagijat ning mis hinnaklassist algab koera hind?Ma ühte kohta hel.ja öeldi,et 2000 eeku...kas see pole eesti hagija kohta vähe? :?
"Otsin sõbralikku ja head sõpra koju kui ka metsa"
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Hind muidugi kokkuleppe asi ja E hagija hind on kuskil 4-6tonni ümber.Odava koeraga ole nati ettevaatlik,tal ehk mingi tingimus või häda küljes,et odavalt antakse.Kui vennale töökoeraks, siis krantsi ei maksa küll osta.Hagijas just selline liikuva mehe koer ja kui sattub õige siis ajab pea kõiki loomi.E-hagijal(ka teistel) see viga põhiliselt,et tükib kitse ajama ja siis jahipäev mokas.Aga siin foorumis peaks emase E-hagija omanikke olema küll?Ise oman isast ja sain ka veidi mööda pükse sest (hambad ,mida kutsikal polegi veel,nati viltu) ostsin ka selle kuulsa sommide isasega paaritatud ja tsmpionitiitliga vanematega koerakutsika Rakverest, kuulutuse peale.Aga tööd teeb hästi ja sigagi ajab ning olen rahul,kuigi paaritada ei tohi.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

tinkivinky kirjutas:Hagijat on ikka vaja töökoeraks,sest vend on suur jahimees


Muidugi hagijaga see jama, et enamusi jahte sa temaga pidada ei tohi, ainult jänese-ja rebasejaht, suurulukid, koprad ja muud elukad "unusta ära", pigem soovitaks mingit jahiterjerit.
kuro
Postitusi: 132
Liitunud: L Dets 30, 2006 8:31 pm

Postitus Postitas kuro »

Vaata teemat "Jaht hagijaga." Paul Haljas tegeleb eesti hagijatega.Viimases jahimeeste ajakirjas on kuulutus nii eesti- kui vene hagijate müügi kohta.Kennel Valgekihv.
kuro
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Küsiks hoopis, mis koer siis vennal enne oli? Kui laika näiteks ja pidas sea/põdra jahti, siis hagijas poleks just kõige parem variant. Kui aga juba enne oli hagijas siis miks mitte uus. Aga uuri parem venna käest, mis jahti ta peamiselt pidada tahab. Ja vaata, et ta ise vaikselt mõnda kutsikat kuskil kinni ei pane/ära ei osta. Pärast saab topelt veel.
Ja kui ise koera lähed ostma, siis vaata, et oleks ikka jahti pidavad vanemad ja ikka paberitega. Selle 2000 eest võid saada äkki paberitega koerad. Võivad olla muidugi ka väga korralikud töökoerad ja paberitega, lihtsalt mõni pesakonnast alles jäänud ja tahetakse lahti saada
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Kokkutulekul olid ühed vist Võrumaa inimesed hagijakutsikate müügiga hädas.Hinnaks tahtsid 3500 krooni ja koerte vanus oli juba 5 kuud.Muidugi kutsika,nagu kõigi loomade kinkimisega peab ettevaatlik olema.See on kingitus,millega pead üle 10-ne aasta koos elama ja mis nõuab kümneid kordi rohkem kulutusi,kui ta oma väärtus on.Ja veel,mõnele inimesele on lemmiku surm selline šokk,et ta ei tahagi enam koera.
Erx
Postitusi: 1
Liitunud: L Juul 28, 2007 10:40 am

Postitus Postitas Erx »

Minul on just praegu müüa Eesti hagijas , hagijas on 2 aastat vana , juulikuus sai 2e aastaseks.
Hinda küsiks 1500 EEK.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

ise oma kogemustele toetudes soovitan kontakti otsida mehega keda kutsutakse herr Paul Haljas, mees elab Saku külje all, koerad on tal ülihead, mees ise käib neid metsas välja õpetamas. Ei ole vaja vaadata alati näitusenumbreid, tema kasvatab koeri kes töötavad, seda on elu tõestanud.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Re: Sooviks tiba abi...

Postitus Postitas sergo »

tinkivinky kirjutas:Tere,
olen siin alles uus/suht roheline ning ei tea nendest jahiloomadest suurt midagi,kuid otsin kingiks üht jahikoera nimelt hagijat (eesti/vene).Olen lugenud,uurinud ja puurinud nii sealt kui siit,kuid ei oska suurt valida kumba siis osta...Äsja just kaotand ta koera jahil ning mõtlesin,et äkkist jõuludeks talle kinkida uus...Kas on võimalik üldse jõulude aeg saada hagija kutsikat või äkkist oleks parem talle varem osta,siis saaks juba talvel äkkist õpetatagi nats kui näiteks praegu soetada?Või mis Teie arvate?Kogenud jahimehed kellel on hagijad palun aidake otsustada, kel viitsimist ja tahtmist siis palun vastake.Mäletan hagijat lapsepõlvest kui ta meil oli,kuid mitte midagi suurt...Äkkist oskab ka keegi soovitada,kust võib saada korralikku hagijat :!:

Ette tänades vastanuid


ma saan aru,et jahist Sa suurt ei tea, seda enam on tervitatav Sinu huvi asja kui niisuguse vastu ja tahe kellelegi rõõmu valmistada. Kui rääkida hagija tõugu loomadest, siis nn. vene hagijat või teisi pikakoivalisi ära tööloomaks meie tingimustes taha. Peale eesti hagija mille hoidmine ja aretamine peaks meie asjaliste jahimeeste esmaülesanne olema soovitaksin pilku pöörata ka lõunapoolsete sõprade poole. Kui hagija tüüpi koeradest jutt siis seal on millest valikut teha.
Lihtviisiliselt: kui Sa tead, et Su kingitus niisugusena nagu Sa tahad eesmärki teenib siis OK. Arvestada tuleks siiski sellega, et ka kutsikas on elusolend, määratu isiksus kes armatab peremeest tükati rohkemgi kui ta oma naine. Siit siis valikud.
Gaida
Postitusi: 3
Liitunud: R Juul 20, 2007 11:43 am

Postitus Postitas Gaida »

Kuule Sergo,millest selline negatiivne suhtumine nii vene,kui venelaigulistesse hagijatesse ? Äkki põhjendad.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

sergo kirjutas:ise oma kogemustele toetudes soovitan kontakti otsida mehega keda kutsutakse herr Paul Haljas, mees elab Saku külje all, koerad on tal ülihead, mees ise käib neid metsas välja õpetamas. Ei ole vaja vaadata alati näitusenumbreid, tema kasvatab koeri kes töötavad, seda on elu tõestanud.


Paulil just E.hagija kutsikad müüa :wink:
Kuulutuse link
http://beta.album.ee/antilaht
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Praegu paras aeg ka kutsikat tuua,saad sügisjahil juba metsas õpetada.Kolmekuuse koeraga juba paras metsas madistada ja kuuekuuselt kehavormid täis kasvanud.
noorus on ilus aeg
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

samas soovitaks Vello kallavuselt uurida,minu oma sealt pärit,igati siiani rahul,hind on 4000 ringi.....
Vasta