must norra põrdakoer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
aimboy
Postitusi: 14
Liitunud: K Nov 07, 2007 5:28 pm

must norra põrdakoer

Postitus Postitas aimboy »

Tere.
Sooviks teada kas keegi eestis ka musta norrapõdrakoeraga jahil käib?
ja kuidas teeb tõõd metsas hall norra põdrakoer ajab ta ka siga või ainult põtra ja kitse ning sellised?
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Eestis hetkel pole,(minu andmetel) ise olen Norra kasvatajatega üsna pikalt interneti teel suhelnud, kuna see koer on haruldane, isegi oma kodumaal Norras(reg. aastas vaid 100 koera) siis on ka hind üsna krõbe 1000-3000 EUR. Ainulaadne ongi just oma jahikire poolest, vähemalt nende endi jutu põhjal, pidi hakkama neist 99% põdral tööle. Siga seal pole aga põdrale pidi lihtsalt super olema. Endal on huvi olemas aga hind vist jääb esialgu veel liiiga suureks, rääkimata kuni 2a pikkusest kutsikate ootejärjekorrast. Tore oleks kui siia mõni sigineks! :roll:
aimboy
Postitusi: 14
Liitunud: K Nov 07, 2007 5:28 pm

Postitus Postitas aimboy »

hind on ikka väga krõbe...
jubedalt on hakkanud meeldima norra põdrakoerad. Mis hinda jäävad hallid norra põdrakoerad? ja on hinna vahe erinev ka eestist või norrast ostes?
aimboy
Postitusi: 14
Liitunud: K Nov 07, 2007 5:28 pm

Postitus Postitas aimboy »

ja oskad õelda kui suur on see protsent, et hall põdrakoer hakkab ilusti põtra ajama? ja metsas korralikku tõõd tegema?
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

aimboy kirjutas:ja oskad õelda kui suur on see protsent, et hall põdrakoer hakkab ilusti põtra ajama? ja metsas korralikku tõõd tegema?



Ka hallil on antud protsent üsna kõrge, hind on Eestis väga kõikuv, 4000-10000, oleneb kõik kellelt ja kunas osta. Norrast tuues tuleb sul transpordi jms... kindlasti kallim kokku. Koera enda hinda Norra urul ei oska öelda, eks ta soome kanti jääb kah sinna ca 500-600 EUR juurde, välismaalt alati kallim kuna transpordi kulud tulevad juurde. Mul kah hetkel hall norrakas, väike aga visa kuid seajahil vast oleks laika parem. Samuti pead arvestama suure tööraadiusega, eriti kui soovi soetada isast koera.
Vasta