KÜSIMUS KARJALA-KARUKOERA KOHTA

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
pukipoiss
Postitusi: 9
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:20 am

KÜSIMUS KARJALA-KARUKOERA KOHTA

Postitus Postitas pukipoiss »

Tere, sooviks endale muretseda karjala-karukoera, kas keegi teab, kas ta on ka majavalvur ja kust saaks kutsikat. Kõik kes sellest koerst midagi rohkem teavad kirjutagu. :D
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

http://beta.album.ee/antilaht
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Postitus Postitas mürka »

Võin nüüd omast kogemusest öelda, et koerad on jahis asjalikud. Inimestega on sõbralikud just metsas ja jahimeestega.
Esimesed korrad kui sai jahti kaasa võetud tekkis teiste koertega väike nägelemine. Nüüd juba pole viga. Maja valvamise suhtes võin niipalju öelda kui ikka ei meeldi siis haugub küll.
küll siga pori leiab
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

Ühel meie hooldusala jahimehel kah kunagi oli karjala- karukoer. See konkreetne koer oli küll jube vahva iseloomuga, no peale vaadates kohe oli sellise (mul on kõigest savi) olekuga koer :D . Nunnutamist tahtis hirmsasti, ühisjahil käis kõik jahimehed läbi kuni kellegi ikka leidis kes kõrvatagust sügas :lol:
Ja kui teda nii -sama vaatates jäi mulje nagu oleks tegemist unise karuga siis metsas tegi ta tööd ausalt ja kui ikka täitsa võõras õue läks ja mingit varianti polnud et tegemist on jahimehega (kes metsa viiks ja kõrva sügaks) valvas ka maja, eriti madala ja monotoonse haukumisega :)
Minu arvates hästi vahva koer, ei tea küll kas see ongi selle tõu iseloom aga see koer jah oli siis selline.
Ja ma usun, et kui ma ei oleks tulihingeline L-Siberi laika fänn võtaksin ma selle koera omale küll, kuigi mulle pigem meeldib selline särtsakam variant, võlus selle koera (vabandust väljanduse eest) pohhuiism mind :lol:
jahinaine
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 12, 2005 11:19 am

Postitus Postitas jahinaine »

PS! saba liputas ta ka harva, muidu lihtsalt ülbelt tuli su juurde ja surus ennast vastu või ronis kohe esikäppadega sülle, iialgi ei saanud võõrad aru mis värk on, kas ta nüüd kuri v sõber, sest saba ju ei liputanud :D
aita
Postitusi: 4
Liitunud: E Okt 18, 2004 10:45 am

Postitus Postitas aita »

Minu oma küll majavalvuriks ei kõlba. Iga inimene, kes väravast sisse astub võetakse vastu kui kõige suurem sõber. Ainukesed, kelle eest ta maja valvab, on suured masinad ja võõrad kassid-koerad ning varesed.
Mihkelsc
Postitusi: 30
Liitunud: E Apr 03, 2006 4:40 pm

Postitus Postitas Mihkelsc »

Mihkel Schasmin
Vasta