Rootsi hagijas

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Juulius
Postitusi: 13
Liitunud: E Okt 29, 2007 10:14 am

Rootsi hagijas

Postitus Postitas Juulius »

Hiljuti oli koerasaates juttu sellest tõust. On kellegil siis ka selle koeraga kokkupuuteid olnud; jahis; kodus?
Pidavat kõike tegema - verejäge ajama ja ka kenasti põtra ja siga ajama.
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

kenasti põtra ja siga ajama,mis kasu tast on siin eestimaal.
Kasutaja avatar
sahh
Postitusi: 8
Liitunud: E Mär 14, 2005 2:57 pm

Re: Rootsi hagijas

Postitus Postitas sahh »

Juulius kirjutas:Hiljuti oli koerasaates juttu sellest tõust. On kellegil siis ka selle koeraga kokkupuuteid olnud; jahis; kodus?
Pidavat kõike tegema - verejäge ajama ja ka kenasti põtra ja siga ajama.


Kasvatades ise neid koeri Drever'eid ehk Rootsi hagijas ja oma koertega oleme ajatanud jäneseid. Kuid vanem ehk siis emane ajab ka hästi kitse. Isasega käib tütar agilitys.
Ta on aretatud ajukoeraks, teda kasutatakse kitse- jänese- ja rebasejahil.

Drever on suurepärane jahikoer - valvas, intelligentne, taibukas, energiline, töökas ja kergesti koolitatav.

Dreveri turjakőrgus on 30-38 cm. Karvkate on tihe, lühike ja kare, vajab väga minimaalset hooldust. Karvkatte värvus on sümmeetriline, puna-valge, must-valge vői kolmevärviline e tri-colour.
Kodus on ta rahulik ja ültse väga sõbralikud koerad saavad suurepäraselt hakkama ka väikeste lastega.

Koduleht ja 9.3.2008 sündis esimene pesakond kõik kolmevärvilised kutsikad 5 isast ja 2 emast kes ootavad omale uusi toredaid kodusid ja veelgi toredam kui seal elaks ka tore jahimees kellega metsas seiklemas käia :lol:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Rootsi hagijas

Postitus Postitas Feen »

Huvitav, et täna tuleb igasuguseid seadusi välja otsida. Sel teemal ei hakka otsimagi, vaid märkuseks - hagijaga kitse ajada ei tohi, Eestis.

(eks nad ikka kipuvad tegema seda, mis põnev tundub, aga ei tohiks. Mul täna võttis taks ka ühe kassi niimoodi ette, et ignoreeris igasuguseid korraldusi ja kadus aiast, üle mingi kuurinurga, lauavirna ja võrkaia, kassile järgi. Pisuke olukord, kus annab kenasti koerale selgeks teha, et päris nii need asjad ei käi. kui kitse ajab, siis pideva treeningu korral jätab kitse suht rahule).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
sahh
Postitusi: 8
Liitunud: E Mär 14, 2005 2:57 pm

Re: Rootsi hagijas

Postitus Postitas sahh »

just õige jutt küll et ei tohi ja ega me enam olegi ajanud aga kui kutsikas oli siis peaaegu alati suutis metsast leida kitse, kassidest me ei hakka ültse rääkima st.naabri kasse ei ole peale seda enam näha meie aias kui meile tuli Raisa.

Kuid kelle poole pöörduda, et seda seadust muudetaks (et saaks ka kitse ajada)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Rootsi hagijas

Postitus Postitas jorr »

Aga on siis tingimata vaja,et hagijas kitse ajaks?Asi siis nii,et mul kasvab mingit tõugu jahikoer kes ajab seda ja seda looma,kuigi pole lubatud.Aga teeme nüüd seadused,et oleks lubatud ka neid (keelatud)loomi ajada,muidu kutsukesel metsas igav.Ehk jätaks sellise jahikoera üldse Eestisse toomata,selle asemel ,et seadusi muutma hakata?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
sahh
Postitusi: 8
Liitunud: E Mär 14, 2005 2:57 pm

Re: Rootsi hagijas

Postitus Postitas sahh »

jorr kirjutas:Aga on siis tingimata vaja,et hagijas kitse ajaks?Asi siis nii,et mul kasvab mingit tõugu jahikoer kes ajab seda ja seda looma,kuigi pole lubatud.Aga teeme nüüd seadused,et oleks lubatud ka neid (keelatud)loomi ajada,muidu kutsukesel metsas igav.Ehk jätaks sellise jahikoera üldse Eestisse toomata,selle asemel ,et seadusi muutma hakata?


Ei ole tingimata vaja, et hagijas kitse ajaks. Kuid keelatud vili on alati magus :D Ja küsisin seda lihtsalt selleks, et kuna ta on aretatud kitse ajamiseks nagu ka minu tead paljud teised hagijad siis miks ei võiks nad seda liini ka edaspid jätkata. Kuid kui ei saa siis ei saa. Ja ültse ega ma alguses koera omale just eesmärgiga jahil käia ei võtnud, koer on parim seltsiline/sõber mida Drever just ongi. Kuid endalegi ootamatult olen hakkanud nauttima, käia Dreveriga jahil.
NB! Meil ei ole metsas veel igav olnud. Sorry kui mõnel ajab harja punaseks kellegi lihtne küsimus :oops: üritan vait olla
Viimati muutis sahh, L Mär 15, 2008 11:28 am, muudetud 1 kord kokku.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Rootsi hagijas

Postitus Postitas jorr »

Vait ei pea nüüd küll olema ja kõik lihtsad küsimused saavad ka vastuse lihtsalt.Hari,kui selline,mul lihtsa küsimise peale punaseks (kui üldse läheb)ei lähe ja usun,et sina pole isegi Karupoeg,kes ka lihtsaid ja lapselikke küsimusi küsib?Meil siin foorumis põhiliselt rahulikud(jahimehe verd) mehed-naised ning püüavad ka eksitavad küsimused rahulikult lahendada.
Mis puutub koeraga kitsejahti,siis sellest on ka varem siin pikalt jahutud,nii poolt kui vastu,nii hagijast kui muust koerast.
Muide,ära sa aint seda ütle,et käisid oma kalli rootsi hagijaga metsas mittejahi ajal ja ilma,et koer nööris oleks(ka oma metsas keelatud).
noorus on ilus aeg
Vasta