Seaaedik

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
MetsJeesus
Postitusi: 5
Liitunud: N Dets 06, 2007 1:58 pm

Seaaedik

Postitus Postitas MetsJeesus »

Mis arvate kas on mõttet rajada seaaedikut Harjumaale jahikorte jaoks.Kui kellelgi on ideid ja soovitusi andke tulla.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

seaaed

Postitus Postitas jorr »

Arvan,et kui harjus praegu seda koerte õpetamiseks vajalikku seaaeda pole siis kindlasti tee.
Endale tuli aga salaküti tehtud seaaed silmade ette kui pealkirja lugesin.Sattusin metsas kolades sellise peale.Oli tugevatest kuuseroigastest sigade liikumisteele mõrratüüpi ehitis siginenud.Kui mina seal kolistasin,siis küll ühtegi siga veel sees polnud aga sööt oli olemas ja vaeva oli aiaga tublisti nähtud.Tekkis endalgi mõte,et nii saaks ikka kerge vaevaga sead lastud küll,et toetad püssi aiaposti vastu ja notid sees olevad loomad ära.Tea nüüd,kes sellise viguri küll välja mõtles või kus seda enne katsetatud oli,et seapüünis(või seaaed) metsas siis?Ehk on ka keegi meestest varem sellise ehituse peale sattunud?
noorus on ilus aeg
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Jorr, sa juba 30 aasta vana mees ja ei tea siis sea aedadest miskit. Selliseid seaaedu sigade püüdmiseks kasutati ju suht hiljutigi veel. Tean vanaisa jutust, et tedagi kutsuti kord seajahti ja oh üllatust. keset metsa palkidest aed ja seal kari sees. mehed siis ütlesid, et noh, hakka laskma. tema jättis sead laskmata, ütles et see ei ole jaht. teised siis kukkusid põmmima. maha võeti kõik peale emise. rääkis, et see oli ikka kole pilt küll. emis oli kisanud nagu segane, kui pere maha notiti.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

rajaleidja kirjutas:... maha võeti kõik peale emise. rääkis, et see oli ikka kole pilt küll. emis oli kisanud nagu segane, kui pere maha notiti.

See nüüd küll jaht pole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Meil kutsuti neid aedu seapuurideks. Ehitasid neid omaaegse Mahtra Metsamajandi jäägrid. Algselt oli mõte selles, et saadeti nn. kinnipüütud sead "suure kodumaa" metsadesse, hiljem kasutati lihtsalt nn. plaani täitmiseks. Osad aiad olid isegi rauast kokku keevitatud ja viimased 3-4 aastat tagasi "metallimeeste" poolt ära likvideeritud. Asi toimis väga lihtsalt- tehti suur aed, keskele sööt ja nn. nööriga allalangev luuk nagu ka hiirelõksul. Seakari läks sisse ja siis jääger nottis nad aiapealt ükshaaval maha. Ükskord aias olnud ja välja lastud emis enam sinna ei olevat läinud. Ja seda nn. aiapelt sigade tapmist ei olevat ka iga jääger suutnud teha.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
MetsJeesus
Postitusi: 5
Liitunud: N Dets 06, 2007 1:58 pm

Postitus Postitas MetsJeesus »

Kas me ei räägi teemast mööda
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

No eestis ju üks seaaedik on olemas juba, seega ma ei leia sellel mõtet, kes tahab, see saab seal kah käidud. Eitea kas põdra aedikut ei ole võimalik teha, ma usun, et sellele oleks küll huvilisi??
http://beta.album.ee/antilaht
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

ei mina saa aru mis mõte neil on? ehitataksegi selleks et sealt siis loomi lasta?
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Postitus Postitas annaliisa »

ma ei mötle seda koerte jaoks ehitatud vaid seda millest vahepeal jutt on.
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ega sellel seaaedadel muud mõtet ei olnudki nagu ma algselt kirjutasin. Praeguseks ajaks on õnneks sellised püügiaiad ammu juba keelatud.

Aga selle nn. koerte harjutamiseks mõeldud aia rajamine on kindlasti kiiduväärt mõte. Iseküsimus kuidas tasuvusega hakkab olema- aga kui sobiva suurusega vaba maatükk olemas ja tahtmine asi ära teha- sellisest ettevõtmisest võidavad ainult jahimehed. + poole pealt tundub olevat nn. verejälje koera vajadus X aja pärast ja kui selliseks koeraks on ka seaajus kasutatav tõug, siis põhja osariikidest kindlasti lähem koera õpetamas-katsetamas käia.
ikka lõbusalt
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Anti kirjutas:No eestis ju üks seaaedik on olemas juba, seega ma ei leia sellel mõtet, kes tahab, see saab seal kah käidud. Eitea kas põdra aedikut ei ole võimalik teha, ma usun, et sellele oleks küll huvilisi??
Kas mitte kaks aeda ei ole juba? Kuskilt nagu kõrvu jäänud, et peale Tõstamaa aia on üks veel
eedi
Postitusi: 82
Liitunud: N Mär 29, 2007 6:08 pm

Postitus Postitas eedi »

Tartumaal on ka üks laikade trenniks mõldud aed olemas ,Haaslava jahiseltsis .Mitu suurt ja kurja sigudikku sees!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Postitus Postitas jorr »

Ää sa Rajaleidja mind nii nooreks ka tee,mul jahipaberi aegagi juba üle neljakümne.
Muide,ise leidsin selle nn.seaaia ikka aastasl 2000 millegiga,nii-et seaduslik ta kindlasti polnud ja eks salakütt ka õpi.
Aga selle koertele mõeldud seaaia majandamine on muidugi omaette lugu.Teha ehk lihtsam kui üleval pidada,et kas ära tasub?Või on seadusemeestega hea tuttvus,et siis seadus,et iga laika siis kaks(või rohkem) korda aastas aiast läbi.Kui ei käi, siis jahti ei luba.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
MetsJeesus
Postitusi: 5
Liitunud: N Dets 06, 2007 1:58 pm

Postitus Postitas MetsJeesus »

Jorr sina ikka oled peaga poiss ,närid kõik läbi.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kui tasuvusest rääkida,siis loomulikult tuleb sellele üritusele peale maksta.Aga kõike ei saa rahas mõõta ja aia eesmärk ju koeri õpetada mitte aga raha teenida.Toitmisega lihtne:ehita automaat, pane vilja täis ja vajadusel täida.Muuseas seaaedikud juba ammusest ajast Eestimaal olemas.Kes suvel kokkutulekul käis see sõitis ühest vanast aedikust õige lähedalt mööda (ca 10-20 m).4 aastat tagasi sai seal veel koertega käidud aga nüüdseks vist suletud.
Vasta