Linnukoerad

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Jahinaine

Linnukoerad

Postitus Postitas Jahinaine »

Paljudel teist on ajavaid koeri?
Ma mõtlen just spanjeleid, settereid ja retriivereid.
Need koerad on tänapäeval enamus lemmikloomadena, aga kas mõni ka jahil sellistega käib???
On nad head?
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

linnukoerad

Postitus Postitas jahe »

eelmise aasta sügisel käisin nepijahil koos kahe mehega kellel oli kolm inglise setterit,linnujahil töötasid nad väga hästi ,linnu lõhna tundsid kooerad ära umbes 15-20m pealt ,koer jäi siis seisma ,peremehe käskluse peale aeti lind üles ja kui õnnestus lind alla lasta otsis koer selle üles ja tõi peremehe kätte ,kas nad ka suurulukit ajavad seda ma hästi ei usu ,kährikust koerad igatahes välja ei teinud , ühel jahimehel meil on iiri setter see verejälge ajab küll.
243win
taoist

retriiveriga jahist

Postitus Postitas taoist »

Käin Labradori retriiveriga pardijahil ja möödund hooajal ühtki lindu kaduma ei jäänud. koer peab ära tooma kogu jahiseltskonna saagi ja on hästi hakkama saanud.
kurvits
Postitusi: 9
Liitunud: N Okt 30, 2003 3:49 pm

Re: Linnukoerad

Postitus Postitas kurvits »

Mul on saksa lühikarvaline, kes ajab ka siga ja põtra, aga mitte pikalt- paar kvartalit.
kurvic
kiisapoeg
Postitusi: 16
Liitunud: L Dets 11, 2004 2:17 am

Postitus Postitas kiisapoeg »

mul on noor iiri setter, jälge ajab hästi ja liblikaid meeldib ka põllul taga ajada, pardi peale "sittus" ennast täis. toas on super kuulekus ,õues aga.... jumalast süüdimatu - niikaua, kuni pole auru välja jooksnud ei tee kutseid kuulmagi. :cry:
tuld karvakalale !
Mari-Liis
Postitusi: 6
Liitunud: L Juul 16, 2005 8:09 pm

Postitus Postitas Mari-Liis »

Kas keegi võiks korralikult lahti seletada erinevate linnukoerte ülesanded linnujahil, FCI klassifikatsiooni järgi - seisukoerad (kontinentaalsed linnukoerad, spanjeli tüüpi, grifooni tüüpi), retriiverid, linde ajavad koerad, veekoerad ...? Mõnes nimes on küll koera ülesanne juba sisse kirjutatud, ent siiski. Ei ole kahjuks leidnud eestikeelset kirjandust, kus oleks ammendavalt sellele küsimusele vastatud.
Tänan.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Erinevat tõugu linnukoerad peavad jahil täitma sama ülesannet: otsima maastikul linnu, leidmisel peremehele iseloomuliku seisanguga sellest märku andma, käskluse peale linnu lendu ajama ja lõpuks lastud linnu kas maalt või veest, peremehele tooma. Kogu lugu! Kirjandust selle kohta: KOER kirjastus "Valgus" 1985. lk. 335-343. Eestikeelset, teist ja paremat, ei ole vist tõesti!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Linnukoerad

Postitus Postitas baddmann »

Jahinaine kirjutas:Paljudel teist on ajavaid koeri?
Ma mõtlen just spanjeleid, settereid ja retriivereid.
Need koerad on tänapäeval enamus lemmikloomadena, aga kas mõni ka jahil sellistega käib???
On nad head?


Tegelikult küsimus veidi vildakas: need loetletud koeratõud ei ole ajavad koerad. No spanjel tingimisi - lindu lenduajav koer, jajah, aga ajavate koerte all mõeldakse ikkagi elusa vigastamata uluki jälge ajavaid koeri.

BM
Kasutaja avatar
nimetu taat
Postitusi: 137
Liitunud: E Aug 30, 2004 10:08 pm

Postitus Postitas nimetu taat »

Eri tüüpi linnukoerte ülesanded üldjoontes:
Seisvad linnukoerad: töötavad nn. seisakasendiga enne lindu. Töö
Otsing-seisak -lenduajamine-toomine
Jagatakse 1. Briti saarte linnukoerad-(enamik settereid ja pointereid)
Iseloomulik lai ja kiire otsing, sobivad avamaastikule.
2. Mandri linnukoered ( kõik sakslased ja itaalased) otsing kitsam ja aeglasem. Kuid ajavad hästi uluki ja verejälge.
Liikumaajavad koerade. spanjelid liigub haavlipüssi laskeulatuses ja liikumisega ehmatab kõike elavat põgenema. Õpib ka asju kätte tooma.
Toovad linnukoerade. retriiverid (6 tõugu) töö algab peale lasku. Kasutus: Maapinnal liigub jahimehe kõrval, toob kõik lastud linnud/loomad, jaht kujudega, varitsusest, paadist, väikeulukite toomine, verejälg.
Peale seda on veel koeri kellele saab erinevaid linnujahi oskusi õpetada.
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Mul on 8kuune Inglise Springer Spanjel. Olen taga usinasti metsas käinud ja rebase, kähriku, jänese ja lindudega tuttavaks teinud. Päris huvitava koeraga on tegemist, kolab suhteliselt lähedal ja reageerib ainult väga värsketele jälgedele. Looma ajades hakkab mõnusalt ''helisema'', aga väga pikalt taga ei aja. Tuleb vahepeal vaatama, et kuhu mina jäin :lol:
Jänese ajas ülesse, aga ajamisel suunata veel ei oska. Kuid peale pauku võttis kohe jänesel kõrvad pihku ja ootas kuni ma kohale läksin.
Toomine on veres, krt õhtuti on täitsa tüütu tund aega mingit asja visata, mille ta lõbusal minu juurde toob ja jalge ette paneb. Ootan juba põnevusega sügist linnujahti!
Kivi kotti!
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Küsimus linnukoera omanikele, kas talvel lahtise vee (jõe) ääres viibides on kellegil ka koer ujuma tahtnud minna?
Kivi kotti!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Saksa k/k linnukas käis ükskord oktoobri lõpus (sisemaal pardijahi viimane ots), kui .....see võis olla mingi 90.-ndate lõpu aasta....juba oli 7 kraadi külma, kraaviservad kergelt jäätumas ja lund umbes 10 cm maas, lõdvalt kraavis lastud parte välja vedamas. Nalja sai palju, kuna koer on ikkagi ju selline praktiliselt mõtlev tegelane - kui part oli kaugema kalda ääres, siis viidi ta sinna kaldale ja peremees pidi 1,5 km vantsima lähima kopratammi kaudu pardini.

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

linnukoerad

Postitus Postitas jorr »

Siin jutt linnukoertest ja tuli nagu mõte,et kas linnukripp koeri ka võtab?Koer ju suushoides linnu kohale toob.
Oli kunagi ka omal jahikoer, karmikarvaline foks ja emane pealegi aga veekartust sellel küll polnud.Iga asi, mis vette kukkus see ära toodi olgu siis lumi või külm.Sügisepoole talve ei julgenud jõe äärte viiagi, jää ääres ja ise vahel muidu kaldale ei saanud kui tuli talle vetelpäästet teha.Veest tulles püherdas veel lumehanges ja polnud häda midagi.Ka kalale minnes tuli ta koju jätta, vahel oli lausa kahju teda ketti panna kui õnged või spinningu võtsid.
noorus on ilus aeg
recluse
Postitusi: 23
Liitunud: K Nov 23, 2005 12:35 pm

linnukoerad...

Postitus Postitas recluse »

Hiljuti üks daamike soovis oma linnukoera treenida. Palun väga:

http://www.sakala.ajaleht.ee/250506/esi ... 1176_1.php

Tublid tegijad!
Peale 30 sammu vaata ka tagasi
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Koer leiab linnu kiiresti üles, aga hambusse võttes sülitab kohe maha. Lahtised suled ei meeldi! Sulgedetta asjub toob ilusasti ära. Mida teha?
Kivi kotti!
Vasta