Laika vs Põdrakoer

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Postitus Postitas GC »

Koeri tõesti ühe ja sama liigi piires erinevaid.
Oli kunagi meil üks v.-euroopa laika, kes ei läinud põdrale lähemale kui 10...15 m. Ja töötas koer nii, et haukus 4-5 korda ühel pool põtra, siis jooksis ringiga teisele poole ja jälle kordus sama. Mõnikord lumega oli näha kui suured rajad oli ta ümber põdra sisse tallunud. Ja pigem saab sellise koera kohta öelda "ei ajanud minema" kui "hoidis kinni".
Sigade kohta kehtib mõnede eranditega enam vähem sama. Kui kari on suur ja emise närvid korras, siis ei lähe ka kari agressiivsete koerte eest jooksu. Kindlasti ei saa seejuures öelda, et koerad karja kinni hoiavad... pigem püüavad liikuma ajada, et siis mõnest põrsast kinni saada ja siis juba tõesti kinni hoida.
Aga teema algatajale on raske midagi soovitada!? Olen v.-eurooplase fänn ja võin öelda, et temaga saab edukalt jahtida põtra, siga, ilvest, kährikut, nugist,... ja praegu on üks koer, kes ka kõik lastud linnud veest välja toob.
Põdrakoera kohta olen kuulnud ainult teistelt ja meelde on jäänud, et liigub väga laialt.
koos koeraga
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

rajaleidja kirjutas:Laika hoiab karja ilusti paigal. Nagu Tony ütles, siis sõltub see peamiselt ikkagi emisest. Põdrakoer hoiab pigem loomaga distantsi, laika aressiivsem ja haugub loomal lähemal ja läheb kergemini vast kontakti loomaga. Ise arvan, et laika tõmbab looma tähelepanu rohkem endale ja tänu sellele on kütil lihtsam ligi hiilida.
Aga väga palju sõltub ka koerast. On laikasid, kes hauguvad distantsilt ja on põdrakoeri, kes kipuvad seale kallale minema. Aga põdra peale töötamises on norrakad vast paremad(tööle hakkamise % mõtlen).



Kui ma uurisin, viimati neid testitulemusi mis läti ja soome võistlustel nii põdrale ja seale saadud on siis norrakate ja jämtländidega on olnud tavaliselt laskevõimalust rohkem. Aga no ma olen norrakafänn kah :D
Vasta